marse1
03.07.09,10:10
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, mám 21mesačné dieťa a už pár krát mala zelenú stolicu. Pred mesiacom som ju prestala kojiť. Ináč je zdravá a pekne papá. Treba ísť na nejakú kontrolu, alebo to môže byť iba nejaké prechodné obdobie?
Olice
03.07.09,08:19
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, mám 21mesačné dieťa a už pár krát mala zelenú stolicu. Pred mesiacom som ju prestala kojiť. Ináč je zdravá a pekne papá. Treba ísť na nejakú kontrolu, alebo to môže byť iba nejaké prechodné obdobie?
Prepáč prosím Ťa, že Ti neodpoviem konkrétne na Tvoju otázku, ale podľa mňa netreba klásť takéto otázky na nete, ale zavolať svojej detskej lekárke a ona Ťa už poučí, či si treba prísť po skúmavku na odber stolice alebo prísť s dieťaťom. Nemyslím to v zlom, naozaj.
Viem, že zelenú stolicu zvyknú mávať kojené deti, ale Ty píšeš, že už nekojíš.
Andy Kralik
03.07.09,09:01
Lekari su aj na to aby cloveku poradili. Niekedy telefonicky skutocne staci.
lenkak
03.07.09,10:00
zelená stolica je aj príznakom alergie. Treba informovať detskú doktorku.
DominikaDominika
03.07.09,11:56
Nás naša detská lekárka upozorňovala (zvyknem sa veľa pýtať ;), keď ide o zdravie), že stolica by NEMALA BYŤ ZELENÁ... Radšej zbehnite k lekárke, neoplatí sa riskovať....
silviaz
03.07.09,16:02
ahoj

no pridavam sa k rade ostatnych kontaktovat lekara ak vsak chces skusenosti mamiciek pozri si stranku modrykonik.sk najdes tam aj tento problem.

pa
lorelei
03.07.09,18:39
Tiez sme mali tento problem. Mavala zelenu stolicu,ale : moze byt aj zo studensieho pitia, ako bola zvyknuta - nahodou, alebo ak pije UM, tak z tych taktiez, lebo obsahuju vela zeleza. My sme to nechali tak asi mesiac, medzicasom som samozrejme volala aj ja lekarovi, ale povedal, ze sa nemusim bat - a je teda ozaj vyborny lekar detsky a dokonca aj alergiolog-ci ako sa to povie :), a potom som trvala na tom ja, aby sa zobrali stery, ale v pohode, nic nebolo. Ale urcite si rozumies najlepsie sama, a poradit sa s lekarom treba, aj keby zatial len telefonicky. Inak, na nete je tiez detsky lekar - rodinka.sk, tam je poradna, a rozdelene temy - podla toho je aj prislusny lekar, tam mozes napisat, a konkretne na tvoju otazku ti lekar aj odpovie, pripadne, je tam uz aj dost pripadov takychto ako mas ty, mozes aj pocitat tam. Drzim palce, nech to nie je nic vazne.
Olice
08.07.09,08:32
marse1, ako sa má dcérka, je v popriadku?