adena
03.07.09,10:35
Poradí mi prosím niekto?
Potrebujem, aby sa mi každá zmena údajov v tabuľke, ktorú mám vytvorenú v prvom liste excelovského zošitu, prejavila aj v tabuľkách vytvorených v druhom a treťom liste.
Napr. v prvom liste mám tabuľku s údajmi všetkých zamestnancov firmy. V ďalších listoch už mám zamestnancov rozdelených podľa jednotlivých stredísk. Ak spravím zmenu v tabuľke, kde mám údaje všetkých zamestnancov potrebujem, aby sa táto prejavila aj v tabuľkách, kde mám zamestnancov rozdelených podľa stredísk.
Veľmi pekne ďakujem.
Andy Kralik
03.07.09,09:00
Musis napisat konkretny priklad co chces. Takto sa to tazko riesi.

Tabulky mozu byt prepojene, napriklad vzorcami s tym ze vo vzorci je odkaz na bunku v inej tabulke.
Tabulky mozu byt prepojene aj makrom, ale zas zavisi od toho co chces dosiahnut.
pasuliatko
03.07.09,09:20
skús to z jednej tabulky skopírovať do dostatních :)
jajko50
03.07.09,09:21
Poradí mi prosím niekto?
Potrebujem, aby sa mi každá zmena údajov v tabuľke, ktorú mám vytvorenú v prvom liste excelovského zošitu, prejavila aj v tabuľkách vytvorených v druhom a treťom liste.
Napr. v prvom liste mám tabuľku s údajmi všetkých zamestnancov firmy. V ďalších listoch už mám zamestnancov rozdelených podľa jednotlivých stredísk. Ak spravím zmenu v tabuľke, kde mám údaje všetkých zamestnancov potrebujem, aby sa táto prejavila aj v tabuľkách, kde mám zamestnancov rozdelených podľa stredísk.
Veľmi pekne ďakujem.


Napríklad takto ako v príklade???
robin78
03.07.09,10:11
Mozno by bolo najjednoduchsie v tvojom pripade pouzit len automaticky filter. V jednom stlpci si budes trebars uvadzat stredisko (ak potrebujes filtrovat podla strediska) a lahko si zobrazis len tych ludi ako potrebujes (resp. cely zoznam), rovnako aj sucty pre prislusny zoznam. Vid. priklad
PaloPa
03.07.09,10:17
Tiež pripájam jednu možnosť, cez Kontingečné tabuľky (Pivot Tables)
(zmena pohľadu jednoduchým presúvaním záhlaví v listoch Prehľad_x)

Palo
2009
04.07.09,10:13
Tiež pripájam jednu možnosť, cez Kontingečné tabuľky (Pivot Tables)
(zmena pohľadu jednoduchým presúvaním záhlaví v listoch Prehľad_x)

Palo

Áno kontingenčná tabuľka je najlepšie riešenie. Ale musíš potom aktualizovať všetky listy po každej zmene. Ja som vymyslela narýchlo niečo lepšie a napísala aj postup do wordu. Dúfam dá sa mu rozumieť.
PaloPa
05.07.09,17:55
Áno kontingenčná tabuľka je najlepšie riešenie. Ale musíš potom aktualizovať všetky listy po každej zmene. Ja som vymyslela narýchlo niečo lepšie a napísala aj postup do wordu. Dúfam dá sa mu rozumieť.

Ano, tiež jedna z možností.
SVYHLEDAT = VLOOKUP

P.