dr.sialenec
03.07.09,10:42
Dobry den, chcem sa opytat, ci je mozne podniknut nejake kroky aj sa mi nejakym sposobom niekto hrabe v bankovom ucte, napr. platba cez internet kartou a podobne. Neviem ako je to mozne, asi niekto ziskal cislo mojej karty alebo co. Chodia mi iba smsky o debete. Nie su to vysoke sumy,tak neviem ci sa tym bude policia zaoberat.Je mozne vypatrat toho cloveka?
grammatika
03.07.09,08:47
Hneď by som volala do banky a oznámila im túto skutočnosť.
Kamoška raz bola vo VB a tam si pravdepodobne skopírovali kartu a v jeden deň boli uskutočnené debety -platby vo VB, s hodou okolností platila ona kartou práve v ten istý deň i tu na SR a tak to bola reklamovať, po určitých papierovačkách jej peniaze vrátili, lebo bolo zrejmé, že nemohla byť naraz na 2 miestach.
Ale ak prídeš na to, že sa niečo deje, treba kartu zrušiť, lebo môže dôjsť i k ďalším transakciám..
Stefan2005
03.07.09,15:44
... ci je mozne podniknut nejake kroky ... sa mi nejakym sposobom niekto hrabe v bankovom ucte, napr. platba cez internet kartou a podobne....

... samozrejme, že je možné, dokonca nutné podniknúť nejaké kroky. Tak ako radila grammatika - oznámiť banke a zablokovať kartu... No a samozrejme oboznámiť sa do budúcna so spôsobom bezpečného zaobchádzania s platobnou kartou (hoci aj to môže byť niekedy málo platné...)

prečítaj si napr.
http://www.google.sk/search?as_q=&hl=cs&num=100&btnG=Vyhledat+Googlem&as_epq=zneu%C5%BEitie+platobnej+karty&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=&safe=images