barborenka
03.07.09,10:44
Prosím o radu, čo so zvlneným kobercom...
Môj syn pre týždňom vylial kíbel vody z akvária na ručne tkaný koberec...
Od tej doby sa ho snažím vysušiť a zlikvidovať pach z tej hnusnej vody.
Dala som ho aj hĺbkovo vyčistiť, no neschol, len smrdel, tak som ho sušila pri ohrievači. Teraz je už len tak jemne vlhký, tak som ho vystrela na podlahu, zase je nemornálne zvlnený... Poraďte mi , prosím, je to ozdoba našej predsiene...Vopred ďakujem.
bupi
03.07.09,09:40
Ak je to tkany bavlneny koberec z ustrizkov latok, tak ho mozes normalne strcit do pracky, ak ti nevojde, tak ho daj do cistiarne, tam maju aj velke pracky a normalne ho vyperu a vysusia v susicke.
Proti zapachu a na dezinfekciu pridat aj ocot do prania a plachania. Susit zaveseny v smere tkania. Da sa aj normalne zehlit.
Hlbkove cistenie je nic, vsetok sajrajt tam ostal. Aj ta zhnita voda. Musi sa to riadne preprat, ak nechces do cistiarne, tak aj doma vo vani. Suchat s kartacom na tvrdsej stolicke v smere tkania.
barborenka
03.07.09,10:44
ďakujem za radu, ale je to koberec s vysokým vlasom, nie z ústrižkov látok, taký dávam do práčky aj ja, ja len potrebujem vedieť si poradiť s tým zvlnením, vyzerá to strašne... Myslíte, že sa niedeky ešte vystrie?
bupi
03.07.09,11:28
Je teda vlneny, alebo bavlneny?
To zvlnenie bude sposobene pravdepodobne nerovnomernym zmacanim, takze zas len vyprat. Ak je to vlna, hoci s vysokym vlasom, periem ak vojde do pracky tiez, ale jedine v sampone na vlasy na najjemnejsi program.
barborenka
03.07.09,12:57
JE bavlnený, to fakt pomôže zase namočiť? ako ho potom ale sušiť, aby vyschol bez zvlnenia?
ondrejvla
03.07.09,13:32
JE bavlnený, to fakt pomôže zase namočiť? ako ho potom ale sušiť, aby vyschol bez zvlnenia?

Súhlasím, znovu oprať, aby si odstránila zápach, do pláchania pridať ocot, ale dosť, vyžmýkať, ak sa ti dá na vani cez nejakú dosku, treba aby jeden dobre pritláčal, hoci aj valčekom na cesto a tak vytláčať vodu, ak máš dvor, vystri ho na trávnik, alebo na betónový chodník, ku koncu sušenia prehodiť cez nejakú žŕdku, alebo kovový štek a sem tam akoby si ho prevetrávala. Úplne na koniec ho vystri opäť na trávnik a choď bosými nohami po ňom. Uvidíš, aj sa vystrie, ale najmä nebude zapáchať.