simonka
01.08.05,12:18
Zamestnanec bude používať na rozvos tovaru svoje auto. Musí byť zaplatená daň z motorových vozidiel? Ak áno kto ju platí zamestnanec, alebo zamestnávateľ?
uzivatel2
02.08.05,07:23
Ak zamestnanec bude používať svoje vozidlo, cestná daň sa neplatí.
Daska
02.08.05,07:37
a musi mat samozrejme cestak a povolene pouzivat sukromne auto, potom sa mu preplati pausal, tusim je to 6,2 od kilometra a benzin podla TP
Danka Kosibová
25.08.05,11:38
prosím o radu. potrebujem podat opravne danove priznanie k cestej dani...za roky 2002,2003,2004. musim ich urobit na starych tlacivách? ak ano, viete mi ich niekto poskytnut? so starým dic?
Johanka
25.08.05,13:07
Staré tlačivá Ti poskytnú na Daňovom úrade.
Danka Kosibová
25.08.05,13:18
dakujem johanka, uz som sa k nim dopatrala na nete...ale neviem, ci to mozem poslat na beznom tlacive, lebo opravne a dodatonce si ani nepamatam,ze by boli...a nevies mi poradit, ci tam dat uz nove DIC?
Jarino
25.08.05,17:09
Môžeš to podať na normálnom tlačive, len tam hore napíš "DODATOČNÉ" . Ak je tam kolonka pre DIČ, tak tam napíš nové DIČ.
Danka Kosibová
26.08.05,05:28
dakujem jarino
JuniorJn
16.12.05,09:28
Hi vsetci, velmi zaujimave sledovat prispevky a ich vyvoj. Chcel by som mat ale jasno.

Pokial pouziva podnikatel na sluzobne cesty vlastne auto, musi alebo nemusi firma zaplatit za toto auto cestnu dan? Ma niekto vyjadrenie danoveho uradu?

V nasledujucom prispevku totiz jeden prispevatel tvrdi, ze cestnu dan treba zaplatit! http://www.porada.sk/showthread.php?t=3919&highlight=cestna+dan+pausal

Vdaka a pekny den!
Paula
18.12.05,19:42
Hi vsetci, velmi zaujimave sledovat prispevky a ich vyvoj. Chcel by som mat ale jasno.

Pokial pouziva podnikatel na sluzobne cesty vlastne auto, musi alebo nemusi firma zaplatit za toto auto cestnu dan? Ma niekto vyjadrenie danoveho uradu?

V nasledujucom prispevku totiz jeden prispevatel tvrdi, ze cestnu dan treba zaplatit! http://www.porada.sk/showthread.php?t=3919&highlight=cestna+dan+pausal

Vdaka a pekny den!

V príspevku , na ktorý upozorňuješ, ide o daňovú povinnosť SZČO pri používaní auta v rámci jej podnikania. Zadávateľka témy (simonka) sa pýta na daňovú povinnosť pri použití vlastného auta zamestnancom. A to je rozdiel...........v takom prípade nemusí platiť daň ani zamestnanec ani zamestnávateľ.