irena249
03.07.09,11:39
dobrý deň, prosím o radu, akosi sa neviem z toho vymotať. ako je to v takomto prípade s DPH? my faktrujeme do ČR rozdiel ceny z tovaru, ktorý bol odtiaľ dodaný - náš dodávateľ so sídlom v ČR, je tam registrovaný pre DPH, pravidelne nám dodáva tovar. riešili sme reklamáciu tovaru, ktorý sme medzitým predali, máme dodávateľovi vystaviť faktúru na cenový rozdiel reklamovaného tovaru, ktorý nám uhradia. ďakujem
Vladimír Ozimý
03.07.09,10:21
dobrý deň, prosím o radu, akosi sa neviem z toho vymotať. ako je to v takomto prípade s DPH? my faktrujeme do ČR rozdiel ceny z tovaru, ktorý bol odtiaľ dodaný - náš dodávateľ so sídlom v ČR, je tam registrovaný pre DPH, pravidelne nám dodáva tovar. riešili sme reklamáciu tovaru, ktorý sme medzitým predali, máme dodávateľovi vystaviť faktúru na cenový rozdiel reklamovaného tovaru, ktorý nám uhradia. ďakujem

a nemal by tento cenový rozdiel vyfaktúrovať práve dodávateľ ako opravu základu dane. Podľa mňa fakturácia z vašej strany je nesprávna. Ale v podstate ak sa oprieme o § 2 ods. 6 t.j. ide v právnom úkone o vecný obsah nie o formálny potom by som to posúdil ako opravu základu dane a urobil by som samozdanenie...aj keď je to divné..
jajko50
03.07.09,10:59
Ako píše Vladimír nemal by byť problem aby český dodávateľ vystavil dobropis a opravil tak základ dane, /resp hodnotu na samozdanenie/.