pegasevil
03.07.09,12:39
Dobry den, mam zopar otazok ohladom zivnosti, na ktore by som potreboval odpovede a za ktore budem velmi vdacny.

Som student Ceskej vysokej skoly a chcem si zalozit zivnost na e-shop s elektronikou a vypoctovou technikou.
a) mozem aspon zo zaciatku riesit eshop bez skladu, t.j. ze jednotlivy objednany tovar dam z velkoskladu zoslat priamo na adresu zakaznika, a fakturu mu poslem samostatne(najlepsie zasielku do vlastnych ruk, aby som mal doklad o prevzati)
b) kde (SR alebo CR) budem platit zdravotne, socialne odvody a dan, ked budem mat slovensky zivnostensky list, posobisko aj trvaly pobyt na uzemi SR, ale vacsinu roka budem byvat na uzemi CR
igor1234
16.07.09,09:55
čo sa týka tých skladov tak nemám ani šajnu, odvody podľa mňa ak máš trvalý pobyt na Slovensku a slovenský ŽL tak budeš platiť tu:rolleyes:
Forsttimber
23.07.09,06:36
Caute ako je to zo zalozenim zivnosti. Da sa to urobi od nejakeho datumu? alebo kedy tam pridem tak vtedy zacina. Priklad: chcem zacat 1 septembra a pridem tam teraz je to mozne?
macula
23.07.09,06:40
Môžeš tam íst teraz a v kolónke deň začatia živnosti uvedieš 1.9.2009.
Forsttimber
26.07.09,17:08
Dakujem za odpoved a mam este jednu.

Ak uz mam ziadost na urade a zaciatok zivnosti je 1.9. mozem pred tymto datumom napr 1 tyzden prepisat auto na zivnost?

dakujem
Lianka
27.07.09,13:54
Zivnost zacina 1.9.2009. Ak chces auto zaradit do majetku "firmy", urob to az po 1.9.2009.
MatoB
27.07.09,19:04
a) mozem aspon zo zaciatku riesit eshop bez skladu, t.j. ze jednotlivy objednany tovar dam z velkoskladu zoslat priamo na adresu zakaznika, a fakturu mu poslem samostatne(najlepsie zasielku do vlastnych ruk, aby som mal doklad o prevzati)


Maximalne nemozneeee totizto ked si niekto u teba objedna tovar tak mu musis vystavit fakturu kde bude uvedene aj WIN/IMEI cislo tovaru (to len v pripade elektroniky a IT) kvoli reklamacii v autorizovanom servise a taktiez dotycnemu musis potvrdit razitkom a prelepenim toho vyrobneho cisla reklamacny list. Cize priamo z velkoskladu (predpokladam ze z Agemu) to asi nepojde mam taktiez e-shop s takymto niecim akurat ze nie zivnost ale s.r.o. a druha vec priamo z velkoskladu na adresu tvojho zakaznika sa tovar odoslat NEDA na papiery o prijati objednavky musi byt tvoj podpis tvoje razitko a musis sa preukazat tvojimi udajmi (Vypis z or.....)
Forsttimber
28.07.09,16:59
Je mozne vybavit zivnost v inom meste ako je moj trvaly pobyt?

Je mozne si dat do nakladov fakturu v inej mene?

Dakujem
Lianka
28.07.09,17:05
Je mozne vybavit zivnost v inom meste ako je moj trvaly pobyt? Nie.


Je mozne si dat do nakladov fakturu v inej mene? Ano, ale prepocitas na EUR, vid. zakon o uctovnictve, resp. tvoja uctovnicka bude vediet, co s tym.
Forsttimber
11.08.09,09:02
caute
je potrebne pri zalozeni zivnosti predlozit vypoved z prace?

je nutne aby som si zalozil podnikatelsky ucet alebo staci ak mam bezny ucet?
Xanti
11.08.09,09:08
caute
je potrebne pri zalozeni zivnosti predlozit vypoved z prace? NIE, môžeš mať živnosť aj pracovať v zamestnaní

je nutne aby som si zalozil podnikatelsky ucet alebo staci ak mam bezny ucet? stačí bežný, ale lepší by bol podnikateľský lebo budeš mať zrejme veľa obratov odpoved v texte
pisc
19.09.09,20:13
Je mozne vybavit zivnost v inom meste ako je moj trvaly pobyt?
Nie.



Mam otazku, kedze tuto temu som nevidel inde rozpracovanu;
naozaj musim ist na druhy koniec republiky na zivnostnensky urad zalozit zivnost, ak mam tam trvaly pobyt? to je vymysel uradnikov ci vec zakona..
Zita5
19.09.09,20:28
Je mozne vybavit zivnost v inom meste ako je moj trvaly pobyt?
Nie.



Mam otazku, kedze tuto temu som nevidel inde rozpracovanu;
naozaj musim ist na druhy koniec republiky na zivnostnensky urad zalozit zivnost, ak mam tam trvaly pobyt? to je vymysel uradnikov ci vec zakona..


Živnostenský zákon


ŠTVRTÁ ČASŤ
ŽIVNOSTENSKÝ LIST, KONCESNÁ LISTINA, ŽIVNOSTENSKÝ REGISTER

HLAVA I
ŽIVNOSTENSKÝ LIST
Náležitosti ohlásenia živnosti
§ 45
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Kto hodlá prevádzkovať ohlasovaciu živnosť, je povinný to ohlásiť živnostenskému úradu miestne príslušnému podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby. Pre zahraničnú osobu je príslušným živnostenský úrad v sídle kraja podľa adresy miesta činnosti podniku zahraničnej osoby alebo adresy miesta činnosti organizačnej zložky podniku zahraničnej osoby. Ak je na území Slovenskej republiky zriadených niekoľko organizačných zložiek podniku zahraničnej osoby, príslušnosť živnostenského úradu v sídle kraja sa riadi podľa voľby zahraničnej osoby.

http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html

Je to tak , asi Vás to veľmi neteší .
pisc
20.09.09,10:00
Je to tak , asi Vás to veľmi neteší .

No veru nie, hlavne ked to znamena venovat dovolenku uradovackam :rolleyes:

Hlavne si musim pozistovat vsetky veci, aby tych dovolenkovych dni nebolo viacej.. Takze:
1. Ist na ZU v mieste trvaleho bydliska po ZL (kde dostanem ICO)
2. Ist do banky zalozit podn. ucet
3. Ist s uctom na danovy urad (tiez v mieste trvaleho bydliska??) po DIC

Da sa to tak v skratke povedat? :)

Dik
nana134
08.10.09,19:46
ahojte poradaci,viem,ze sa to tu niekde uz pisalo,mam jednu otazku.

Mam uz vybaveny zivnostensky list.Bola som aj na DU aj v zdravotnej poistovni.Aj ked viem,ze ZU to vybavi automaticky za mna.

Ale neviem,ci treba is aj na socialnu poistovnu,aj ked prvy rok platit odvody je dobrovolne.

Dakujem velmi pekne