kolomankraslan
03.07.09,13:41
Dobry den chcel by som sa spytat ci to nie je trestny cin ak niekto odo mna chce dodavatelovu adresu no ja by som ich ponukol za nejaku penaznu odmenu.Moze sa to robit nie je to trestny cin?
Vdaka za skoru odpoved.
Lianka
03.07.09,12:04
Neviem, ci trestny cin... Ale keby velmi chcel, tu adresu si najde aj inde a zadarmo - napr. na orsr.sk, zrsr.sk alebo vygoogli na inych strankach.
patrixo
03.07.09,20:31
Trestny cin to nie je, ale je to podla mna úbohé, nemravné, neetické, prízemné... ja by som tie informácie buď poskytol, alebo neposkytol. To by záležalo od situácie. Ale v žiadnom prípade by som to nepredával. A ako napísala Lianka, takéto informácie sú ľahko dostupné, a bol by idiot ten, kto by platil za niečo čo nemá žiadnu cenu.
wegamizi
03.07.09,21:38
Ty si ale tvrdy " Biznisman ":eek:
kolomankraslan
04.07.09,12:35
dakujem ostatnym za odpoved a wegamizi si mysli co chces ja som sa pýtal inteligentne a na taku odpoved som aj čakal.
V orsr.sk sa neda najst kto je vyhradnym dovozcom toho tovaru alebo ak ano tak ako?
Lianka
04.07.09,12:44
V zadani si hovoril o adrese, a nie o nazve firmy. Logicky teda vyplynulo, ze ked vie niekto nazov, zistit si adresu nie je uz take zlozite.

Co sa tyka kontaktu na vyhradneho dovozcu, tiez sa mi to nezda ako dovod na "obchod". Keby zaujemca chcel, nasiel by si ho aj sam. Ak je vsak zaujemca ochotny ti za kontakt zaplatit, je to na Vasej dohode.
ondrejvla
04.07.09,12:51
No teda, toto je na 1* do knihy v téme :V čom začať podnikať (http://www.porada.sk/t76025-re-v-com-zacat-podnikat-pre-vsetkych-uspesnych.html)
skús im ponúknuť svoj príbeh, možno budeš viac úspešný.
Stefan2005
04.07.09,14:18
....je trestny cin ak niekto odo mna chce dodavatelovu adresu no ja by som ich ponukol za nejaku penaznu odmenu...

v podstate na čo sa pýtaš, možno zhrnúť pod obsahovú náplň činnosti sprostredkovanie obchodu (kúpy, predaja,...). Prakticky každá právnická či fyzická osoba to má v predmete svojej činnosti, niektoré výlučne sa živia touto činnosťou, ostatné to majú v rezerve "pre každý prípad". Nemôže byť teda niečo trestné (a teda ani nemorálne, neetické, a pod.), pokiaľ sa to nevykonáva v rozpore so zákonom (napr. bez živnosti). Aj v tomto smere platí to, že predmetom obchodu (a teda aj sprostredkovania) môže byť to, na čo je dopyt a ponuka. A samozrejme sprostredkovať možno nielen predaj, ale aj kúpu. Je to vždy vec dohody zmluvných strán. Znalosť, kontatky, ... môžu mať tiež svoju cenu.
wegamizi
04.07.09,20:31
dakujem ostatnym za odpoved a wegamizi si mysli co chces ja som sa pýtal inteligentne a na taku odpoved som aj čakal.
V orsr.sk sa neda najst kto je vyhradnym dovozcom toho tovaru alebo ak ano tak ako?
To mi je divne, ze ta moj nazor urazil. Ale nic to, mohol si aj inac reagovat, mozno by sme na nieco prisli. Skoda, tak sa s temou lucim. Bye;)
jar88
06.07.09,13:50
dakujem ostatnym za odpoved a wegamizi si mysli co chces ja som sa pýtal inteligentne a na taku odpoved som aj čakal.
V orsr.sk sa neda najst kto je vyhradnym dovozcom toho tovaru alebo ak ano tak ako?

koloman,
wegamizi na to odpovedala podľa mňa najlepšie.
Ty sa vlastne nikoho na nič nemusíš pýtať, stačí otrčiť zadnú stranu dokladu s adresou dodávateľa a na ňu napísať číslo, potrebnú sumu na drevo.

Dobrý kšeft nepotrebuje zmluvu o sprostredkovaní, ani povolenie na činnosť.

On vie na čo mu bude informácia dobrá a akú má cenu. Ty by si mal vedieť to isté.