silviča
03.07.09,14:01
dobry den,
potrebovala by som poradit, pri vyplacani odstupneho, odvadza sa dan z celej sumy alebo je nejaka cast oslobodena od dane z prijmu? dakujem pekne.
Čučoriedka 5
03.07.09,12:14
dobry den,
potrebovala by som poradit, pri vyplacani odstupneho, odvadza sa dan z celej sumy alebo je nejaka cast oslobodena od dane z prijmu? dakujem pekne.

Ahoj. Odstupné sa zdaňuje 19% daň - z celej vypočítanej čiastky odstupného. Neodváza sa poistné do zdravot.poisť. a soc. poisťovne.

Príjemný víkend
silviča
03.07.09,12:15
dakujem velmi pekne. o odvodoch som vedela, ze sa neodvadzaju, len mi nebolo jasne ci sa neodpocitava nezdanitelne minimum z vysky odstupneho. este raz dakujem.
veronikasad
03.07.09,13:59
dobry den,
potrebovala by som poradit, pri vyplacani odstupneho, odvadza sa dan z celej sumy alebo je nejaka cast oslobodena od dane z prijmu? dakujem pekne.
Odstupné zdaňuješ spolu s mesačnou mzdou. Ak má zamestnanec u vás podpísané vyhlásenie, odpočítaš mu mesačnú čiastku nezd.časti základu dane.
Ak do konca roka nebude zamestnaný alebo doteraz mal nízky príjem, v ročnom zúčtovaní dane alebo daňovom priznaní mu vznikne preplatok dane. /uplatní si nezd.časť základu dane za celý rok/.
Lámerová
14.10.09,08:20
ak som mala vyplatiť odstupné po mesačných splátkach? Pr. zamestnanec končil 3.8.09 s dvojmesačným odstupným vyplateným v dvoch rovnakých mesačných splátkach. V auguste v pohode, ale v septembri má už iba odstupné, uplatním mu nezdaniteľnú čiastku, keď pracovný pomer už skončil, neplatí to vyhlásenie iba po dobu trvania pracovného pomeru?
michelle84
14.10.09,08:22
ak som mala vyplatiť odstupné po mesačných splátkach? Pr. zamestnanec končil 3.8.09 s dvojmesačným odstupným vyplateným v dvoch rovnakých mesačných splátkach. V auguste v pohode, ale v septembri má už iba odstupné, uplatním mu nezdaniteľnú čiastku, keď pracovný pomer už skončil, neplatí to vyhlásenie iba po dobu trvania pracovného pomeru?

Nezdaniteľnú čiastku už neuplatnuješ, len zrazíš daň z odstupného.