lilinka1
03.07.09,16:19
Brat je živnostník - fyzicka osoba, pre istu nevysporiadanu zalezitost ma vsak uvalenu exekuciu na svojom beznom ucte, ktory pouzival na podnikanie - platby, uhrady. Je mozne aby vsetky jeho uhrady prichadzali na moj bezny ucet (som sukromna osoba), bez toho aby ucet musel nahlasit na danovom urade. Nemozem byt ja ako sukromna osoba postihnuta z danoveho uradu, ze som dala k dispozicii svoj ucet na podnikatelske ucely inej osobe ?
Dakujem
Tweety
03.07.09,14:21
Brat je živnostník - fyzicka osoba, pre istu nevysporiadanu zalezitost ma vsak uvalenu exekuciu na svojom beznom ucte, ktory pouzival na podnikanie - platby, uhrady. Je mozne aby vsetky jeho uhrady prichadzali na moj bezny ucet (som sukromna osoba), bez toho aby ucet musel nahlasit na danovom urade. Nie, nie je to možné. Nemozem byt ja ako sukromna osoba postihnuta z danoveho uradu, ze som dala k dispozicii svoj ucet na podnikatelske ucely inej osobe ?
Dakujem
Odpoveď v texte.
Stefan2005
03.07.09,15:35
...Nemozem byt ja ako sukromna osoba postihnuta z danoveho uradu, ze som dala k dispozicii svoj ucet na podnikatelske ucely inej osobe ?...

... tým nie som si celkom istý - príjmy boli koniec koncom tvoje, a nezdanila si ich (alebo dokonca nepovolené podnikanie?)....
lilinka1
03.07.09,16:49
no to vlastne nie su moje prijmy, akurat tie peniaze na moj ucet prisli. peniaze predsa na ucet mozu chodit od hocikoho.
co by znamenal pojem "nedovolene podnikanie" ? brat sa chce prave vyhnut exekucii o ktorej si mysli ze je neopravnena, zaroven vsak musi niekam prijimat platby. poradte ....
Stefan2005
03.07.09,17:00
... brat sa chce prave vyhnut exekucii o ktorej si mysli ze je neopravnena,....

brániť sa voči exekúcii nie je jednoduché, dokonca ani pre toho, kto sa do problémov dostal docela nevinne. Väčšinou zostávajú len právne možnosti formou odvolaní a žalôb... Ovšem na druhej strane je hrozba, že exekútor podá trestné oznámenie za "bránenie exekúcie"... Namiesto svojvoľných krokov by som doporučil sa obrátiť a advokáta.