húžva
04.07.09,06:48
Z dôvodu finančnej krízy som sa dostal, napriek svojmu vzdelaniu a vedomostiam až k zatepľovačom budov. Prirodzene som pomocník, ako každý začiatočník. Je to náročná práca aj pre fyzicky zdatných chlapov.
Nesťažujem sa, ale chcel by som mať jasno v odmeňovaní.

Zdá sa mi, že na to, že som odcestovaný 100 km od domova, spávam na ubytovni, kde musím s netolerantnými spolubývajúcimi tiež všeličo pretrpieť, pracujem v ťažkých a neľútostných poveternostných
podmienkach s množstvom rizikových faktorov, kde pracujem 10-11-12 hodín denne, je 500 eur na mesiac strašne a smiešne málo aj pre pomocníka ???

Poradí mi niekto?

Ďakujem.
goosesk
26.07.09,17:03
je to ukrutne malo... preto doporucujem , ak ta praca bavi, pracovat na sebe, naucit sa to, naucit sa to dobre,, hlavne tahat omietku, pretoze hlavne omietka ta v buducnosti bude reprezentovat a hovorit o kvalite prace pred pripadnymi dalsimi zaujemcami. Nikto nakoniec nevidi ako si kvalitne zamedzil tepelnym mostom, (pokial samozrejme nespravis nejaku blbost a zacnu sa im robit plesne, lebo si nechal zelezobetonovu deku nezateplenu) , alebo ako si natiahol kleber. Kazdy vidi aka je stena rovna a ako kvalitne je natiahnuta omietka. To moze byt velmi dobra referencia. lebo vela ludi vie nalepit polystyren a natiahnut sietku ,,,ale vyhladit pripadne vyryhovat omietku krasne bez flakov, chumacov,, rovnomerne, to chce partiu zohratich a sikovnych ludi.

zarabas malo ,,, si nieco co sa da lahko nahradit lacnym brigadnikom. Sprav zo seba nieco, co bude nenahraditelne,,a budes aj podla toho ohodnoteny.
Galko Miroslav
16.08.09,15:48
no ja mam certifikat o zaskoleni, roky praxe a napriek tomu som zarabal biedne.. je to tym ze na subdodavku su tak mizerne platobne podmienky ze ak sa dostanes na 1000€ mesacne tak si mozes gratulovat.. odrataj si naklady na ubytovanie, vybavenie atd... a je to o nicom.. kasli na zateplovanie ak ti mozem poradit. ohodnoteny nikdy poriadne nebudes, jedine ak si zalozis vlastnu firmu, zozenies zakazku a budes okradat takych ako si teraz ty...
martina0203
19.08.09,21:02
Je to veľmi málo.
húžva
21.08.09,02:49
je to ukrutne malo... preto doporucujem , ak ta praca bavi, pracovat na sebe, naucit sa to, naucit sa to dobre,, hlavne tahat omietku, pretoze hlavne omietka ta v buducnosti bude reprezentovat a hovorit o kvalite prace pred pripadnymi dalsimi zaujemcami. Nikto nakoniec nevidi ako si kvalitne zamedzil tepelnym mostom, (pokial samozrejme nespravis nejaku blbost a zacnu sa im robit plesne, lebo si nechal zelezobetonovu deku nezateplenu) , alebo ako si natiahol kleber. Kazdy vidi aka je stena rovna a ako kvalitne je natiahnuta omietka. To moze byt velmi dobra referencia. lebo vela ludi vie nalepit polystyren a natiahnut sietku ,,,ale vyhladit pripadne vyryhovat omietku krasne bez flakov, chumacov,, rovnomerne, to chce partiu zohratich a sikovnych ludi.

zarabas malo ,,, si nieco co sa da lahko nahradit lacnym brigadnikom. Sprav zo seba nieco, co bude nenahraditelne,,a budes aj podla toho ohodnoteny.

Ďakujem, súhlasím s tým že remeslo má zlaté dno.
húžva
21.08.09,02:55
no ja mam certifikat o zaskoleni, roky praxe a napriek tomu som zarabal biedne.. je to tym ze na subdodavku su tak mizerne platobne podmienky ze ak sa dostanes na 1000€ mesacne tak si mozes gratulovat.. odrataj si naklady na ubytovanie, vybavenie atd... a je to o nicom.. kasli na zateplovanie ak ti mozem poradit. ohodnoteny nikdy poriadne nebudes, jedine ak si zalozis vlastnu firmu, zozenies zakazku a budes okradat takych ako si teraz ty...

Ak si aj založím vlastnú firmu, bez potrebnej praxe to nepôjde ak sa chcem zaručiť za kvalitu... V opačnom prípade sa zo mňa stane "herec" vševedko.
Neviem ako dlho máte firmu, ale podľa mňa ak človek okráda vo firme vedome vlastných ľudí, tak mu tá firma dlho nevydrží, založí síce novú, ale prirodzene sa to prejaví na kvalite a to okamžite využíva konkurencia.
dementolog
21.10.09,13:21
podla mna je zateplovanie polystyrenom uz na ustupe prave koli rosnym bodom a naslednej oxidacie lepiacej zmesy . mal by si sa skor naucit zateplovat z mineralnou vlnou . praca je mnohonasobne tasia , najme fyzicky , ale vyhnes a reklamaciam ak dodrzis zakladnu technologiu , je to dobre aj preto , ze na vate sa pomerne lahko daju odstranit chyby pred aplikaciou finalnej omietky . vata je ako slabikar pre zateplovacou . kto nevie robit z vatou nieje zateplovac
stavar
29.12.09,21:51
Odmena by mala byť za mernú jednotku. A mali by byť pravidlá hry. Stavarina je sezónna robota a ťažká pre toho, kto nemá fortieľ. to, čo jednému nespôsobuje problémy , druhý musí robiť s väčšou námahou a mnohokrát aj nekvalitnejšie. Tu sa nejedná o vzdelanie, ale o ľudské danosti. Ani niektorý vyučený murár sa nenaučí stavárskemu fortielu. Na zatepľovaní sa dá dobre zarobiť, ceny sú premrštené. Problém je vo vnútrokomunikácii vo firme. teda - pýtať za niečo, čím je množstvo a kvalita práce a nie za mesačný plat.