montina
01.08.05,13:49
Nemáte náhodou niekto vzor žiadosti o sponzorský dar? Robíme detský letný tábor a potrebovali by sme sponzora. dik
Chobot
01.08.05,12:06
Na to neexistuje vzor, je to len list, ktroého obsah závisí od úcelu pouzitia sponzorstva, od výsky pozadovanej sumy a od "tvorivého creva" autora.

Na tvojom mieste by som skoncipoval list, v ktorom by som v úvode predstavil zámer - detský tábor. Potom trochu opísal, comu sa tam chcete venovat, akej skupine bude zameraný (veková kategória, záujmové specializácie - tu by som to robil úcelovo, napr. pre pocítacovo zameraný tábor by som ziadal peniaze od nejakej pocítac. firmy, ...), potom trochu vychválil tú firmu, od ktorej ziadate (napr. frázami: veríme, ze Vasa firma má záujem o rozvoj vedomostí detí; dúfame, ze pomozete detom strávit nezabudnutelné prázdniny...).

Potom uz len opatrne urcit ziadanú ciastku a na záver sa podakovat.

Ked som ja ziadal sponzorstvo na skôlku od bývalého zamestnávatela, tak to bol list na 10 riadkov a schválili to.
montina
01.08.05,12:17
Ďakujem za pomoc
Beata
13.09.05,10:45
Už to tu bolo napísané, ale ešte raz sa opýtam, či náhodou nemá niekto už skoncipovaný list - žiadosť o poskytnutie sponzorského daru. Mám kamarátku, ktorá má choré dieťa a našla v Egypte lekárku, ktorá túto chorobu lieči. Liečba je však časovo aj finančne náročná a je treba hľadať sponzorov, ktorí by vedeli poskytnúť sponzorský dar pre toto dieťa. Niečo som už aj vytvorila, ale ak má niekto lepší list, bola by som rada, keby ho priložil do témy.
Tiež Vás poprosím, ak mi viete poradiť, na ktoré organizácie by sa rodičia mohli obrátiť so žiadosťou o poskytnutie sponzorského daru, napíšte mi. Možno ak oslovíme viac firiem a organizácií, ktoré pošlú aspoň po tisíc korún, nazbierame potrebné financie potrebné na liečenie.

Zároveň by som sa chcela opýtať, ak má niekto skúsenosti, ako je to s bankovým účtom určeným na tento účel. Samozrejme, že rodičia vytvoria osobitný účet, na ktorý budú chodiť peniaze od sponzorov. Nie je mi však jasné, či tento účet musí znieť na meno dieťaťa, alebo môže znieť aj na meno rodičov, resp. jedného z rodičov?!

Ďakujem za všetky Vaše rady!
bendži
13.09.05,11:16
ahoj,

ja by som to mala mať pripravené, ale žiaľ doma... môžem ti to zajtra doniesť, ak ti to pomôže
bendži
14.09.05,06:21
Prikladám vzor sponzorskej zmluvy, samozrejme treba si ju upraviť podľa vlastných požiadaviek, ale my sme to už takto využili a bolo to ok. Verim že pomôže...

Prepáč, až teraz čítam poriadne, že ty si chcela skôr žiadosť o sponzorstvo, nie priamo zmluvu. Máme vypracovanú aj žiadosť, ale je to v podstate klasický list, v ktorom predstavujeme kto sme, o čo nám ide, o čo sa snažíme a prečo žiadame peniaze.

Pekný deň prajem
Beata
14.09.05,09:03
bendži, ďakujem aj za sponzorskú zmluvu. Aj tá sa mi zíde.
Btw, nevieš ako je to s tým bankovým účtom, čo som písala vyššie? Musí znieť na meno toho dieťaťa, alebo môže byť zriadené aj na meno rodiča?
bendži
14.09.05,09:19
S bankovým účtom ti neporadím, v tejto oblasti nemám žiadne skúsenosti. Ja som členkou občianskeho združenia, a účet máme vedený tiež na združenie...
Beata
14.09.05,09:59
Poraďáci, neviete nikto poradiť?????????????
majkatokarova32
07.09.18,15:07
Dobrý deň hľadám nejakého sponzora kôli tomu že my vypadli vlasy nemôžem si dovoliť parochňu dlhšiu som z deckeho domova mama nemala a ani nemá záujem otec mi zomrel a chcela by som vyskúšať nejakú parochňu dlhšiu ďakujem ak sa niekto nájde čo mi pomôže tak vopred ďakujem veľmi pekne
veronikasad
07.09.18,15:20
Si onkologicky pacient?
veronikasad
07.09.18,15:25
www.vystrihajsaslovensko.sk
lujza.j
07.09.18,17:52
Poistovna dava "poukaz "na parochnu.....ale uz si nepamatam kolko...