poopi
04.07.09,10:11
Zdravím, má niekto skúsenosti s dovolenkou v Nine? Ak áno, aké? Chceme ísť autom, neviete, či sa do Ninu dá autom dostať? Satelitná mapa ukazuje most, ale googlemaps nechce nájsť cestu tam. A ešte niečo - chystáme sa ísť posledný júlový týždeň, myslíte, že by sme zohnali ubytovanie aj priamo tam alebo radšej rezervovať cez net - niečo sme už našli cez ubytovanivchorvatsku.cz.
220870
04.07.09,11:48
Neviem či sa mýlim ale Google Earth mi našiel Nin v HR a hneď prvú fotografiu na ktorú som klikol bol nádherný most z Nin-u do Vir-u.
jess
06.07.09,14:53
Ahoj. Bola som na Vire vlani a aj predvlani. Pôjdeš normálne diaľnicou až skoro do Zadaru...a odbočíš myslím, že to bol výjazd z diaľnice Zadar-západ. Je to tam dobre značené. Priprav sa na úzke a plné cesty a cca pol hodinku do Ninu od výjazdu z diaľnice. V Nine je tuším pláž s liečivým bahnom. Trošku to tam zapáchalo po síre.

Neviem ako v Nine...ale na Vire zoženieš ubytovanie určite...v čase krízy na 100% :)

Jedno veľké odporučenie !!!! V čase od 11,00 do 15,00 nebuďte na slnku, lebo skončíte s hnačkami a s úpalmi na pár dní. Je to zmena prostredia a hlavne podnebia. Vždy treba mať na hlave svetlú prikrývku. Máme to fakt vyskúšané ! Každý kto to nerešpektoval, skončil s hnačkami od slnka ! A môžem potvrdiť, že to pitnou vodou nebolo. Je to zmena prostredia a toto slniečko v tejto oblasti je úplne iné ako napríklad na Makarskej. Žiadny endiex, ani smekta, ani naše prostriedky proti hnačke nepomáhali. Pomáhajú len ich lieky a preventívne každé ráno a každý večer RAKIJA (ich pálenka)...alebo tuším Trugovica sa volalo niečo podobné. My sme mali takú úžasnú domácu a domáceho, že sa o nás starali ako o vlastné deti. :) Ešte nám vybavili aj antibiotiká, lebo deti dostali angínu hneď na úvod dovolenky.
tomir
06.07.09,19:06
My sme boli v Privlake / 2x/ - nedaleko Ninu , a s tým podnebím je to naozaj pravda , a dokonca aj naše deti mali na začiatku angínu..a ubytovanie vobec netreba dopredu rezervovať.
llenula
12.07.09,18:49
Ahojte aj sa chystám od 21 do Chorvátska. Tiež by sme chceli ísť do mesta Nin, len by som chcela keby ste mi niekto vysvetlili ako je to tam s tými plážami. Vraj sú tam aj štrkové, aj pieskové. A je tam aj tá pláž s tým bahnom? kde konkrétne mi odporúčate ísť? ideme autom a aubytko nemáme...a čo tá pláž Sabunike? ďakujem sa odpoveď
mardea
13.07.09,07:18
Autom v pohode sa da dostat. Zjazd z dialnice ZADAR I a potom su smerovky na Nin.
mardea
13.07.09,07:34
V prilohe posielam malu mapku s vyznacenim bahna a parkovania. Parkovne je 10 Kuna na den.
Ubytovanie najlepsie riesit na mieste. Tento rok je kriza aj tam a volnych ubytovani je vela.
janajaku1
13.07.09,14:25
Ahoj My sme boli pred dvoma rokmi v Sabunike Ubytovanie nie je problém nájsť Je tam piesková pláž alebo piesok a kamienky Pri pieskovej pláži je to bahno,ktoré tam ráno dávajú babenky na také betónové platne Nič sa za to neplatilo Len prídeš a natrieš sa Je dobré na reumu Je tam aj betónová pláž so štrkom a so sprchami a dokonca bokom je aj nuda pláž A tento rok tam ideme zase My ideme autom a chodíme sa kúpať aj do kempu Zaton Od Sabunike je to asi 7-8 km Tam je krásne Dá sa tam kúpať v mori aj v bazénoch Vstup do Zatonu je cca 200 Sk na celý deň Zadaj si do google Zaton a uvidíš Príjemnú dovolenku
kz1
01.01.11,14:28
Ahoj Jess,

zaujali ma Tvoje rady, radi by sme v lete isli na Nin alebo Vir, ale trosku mam obavy z hancieka zdravotnych potiazi, ktore uvadzas, vies 4 rosnemu dietatu Rakiju nedam. Ake ich lieky zaberali a ako dlho trvali hnacky ... takze pozor na slniecko.
A co ubytovanie, najdeme ho v pohode? Boli sme 3x autom, 1x pod Biogradom a 2x v Podstrane pod Splitom na tom istom mieste.
Teraz by sme radi Vir, ci Nin, ale zdravotne problemy ma trosku odradzaju. Starsia dcera mala problemy aj ked sme boli cez cestovku na Makarskej.
Dakujem.
K
poopi
06.01.11,14:01
Ahoj Jess,

zaujali ma Tvoje rady, radi by sme v lete isli na Nin alebo Vir, ale trosku mam obavy z hancieka zdravotnych potiazi, ktore uvadzas, vies 4 rosnemu dietatu Rakiju nedam. Ake ich lieky zaberali a ako dlho trvali hnacky ... takze pozor na slniecko.
A co ubytovanie, najdeme ho v pohode? Boli sme 3x autom, 1x pod Biogradom a 2x v Podstrane pod Splitom na tom istom mieste.
Teraz by sme radi Vir, ci Nin, ale zdravotne problemy ma trosku odradzaju. Starsia dcera mala problemy aj ked sme boli cez cestovku na Makarskej.
Dakujem.
K

Ahoj,
my sme nemali nijaké problémy s trávením, hnačky ani nič podobné a to sme chodievali na pláž aj hneď poobede. Ale ak máš nábeh na také problémy, možno ti niekto poradí lepšie, kto má podobné skúsenosti. S ubytovaním by nebol problém, našli by sme v pohode, ale mali sme zajednané cez net, môžem odporučiť Apartmani Mirjana na ubytovanivchorvatsku.cz. Pani hovorí skvele po anglicky a bola veľmi ústretová, boli sme nadmieru spokojní, ešte sme aj dostali darček na rozlúčku. Na Nine bolo nádherne, veľmi radi spomíname na túto dovolenku, deti ešte nemáme, ale pre ne priam ideálne, starší môžu frflať, že si neskočia šípku do vody :-). Aj ako východzí bod na výlety super, ja nemám čo vytknúť.
lujza.j
06.01.11,17:40
od roku 2000 chodíme do dediny k Zadaru smerom na Vir a Nin ani raz sme tam žiadne hnačkoidné problémy nemali:) vodu používame normálne aj na pitie aj na varenie;)
kz1
07.01.11,13:25
od roku 2000 chodíme do dediny k Zadaru smerom na Vir a Nin ani raz sme tam žiadne hnačkoidné problémy nemali:) vodu používame normálne aj na pitie aj na varenie;)

Vodu si kupujete tam alebo deckam beriete od nas? Su tam v blizkosti nejake markety ako Lidl alebo nieco ine, a ako daleko je to od byvania. My chodievame autom, ale mlieko a vodu pre malu som brala od nas a my sme si kupovali vodu a kavu a caj sme prevarali ich vodu.
Dakujem za info.
lujza.j
07.01.11,13:40
Vodu si kupujete tam alebo deckam beriete od nas? Su tam v blizkosti nejake markety ako Lidl alebo nieco ine, a ako daleko je to od byvania. My chodievame autom, ale mlieko a vodu pre malu som brala od nas a my sme si kupovali vodu a kavu a caj sme prevarali ich vodu.
Dakujem za info.

naša dedina je 5km od Zadaru sú tam všetky veľké markety na ktoré si len spomenieš /Lidl, Kaufland, Plodine, Inter Spar,a iné/ keď sme tam boli prvý krát moja dcéra mala 8r, žiadnu vodu som z domu neťahala. malinovku na pláž si zarábame z ich vody z vodovodu.už tam neberiem takmer nič maximálne nejaký salám a syr, všetko čo potrebujem kupujem tam aj mlieko:);)
jess
07.01.11,14:08
Ahoj Jess,

zaujali ma Tvoje rady, radi by sme v lete isli na Nin alebo Vir, ale trosku mam obavy z hancieka zdravotnych potiazi, ktore uvadzas, vies 4 rosnemu dietatu Rakiju nedam. Ake ich lieky zaberali a ako dlho trvali hnacky ... takze pozor na slniecko.
A co ubytovanie, najdeme ho v pohode? Boli sme 3x autom, 1x pod Biogradom a 2x v Podstrane pod Splitom na tom istom mieste.
Teraz by sme radi Vir, ci Nin, ale zdravotne problemy ma trosku odradzaju. Starsia dcera mala problemy aj ked sme boli cez cestovku na Makarskej.
Dakujem.
K

No neviem, my sme boli v Chorvátsku 4x, V Omiši a na Makarskej nám nebolo nič, pritom deti mali 2 a 5 rokov. Tu vo Vire sme boli 2x a zakaždým sme mali problém, keď sme boli čo len 1 deň cez obed na slniečku. Detto naši známi, ktorí tam boli nezávisle od nás. Naše lieky, ani preventívne náš koňak nepomáhal. Domáca nám dala ich lieky, neviem, čo to bolo, ale tie zabrali. Pili a varili sme len z balenej vody, takže zo stravy to nebolo. Domáci vravel, že my Slováci máme problém s aklimatizáciou. On je inak od Zágrebu a tiež keď príde na leto dolu na Vir, tak má nejaký čas problémy, lebo sa mu zmení podnebie na Mediteran. Makarská nie je v podnebí Mediteran.

Keď už , asi pre 4-ročné dieťa by som radšej zvolila ten Nin alebo Zadar, kvôli viacerým pieskovým plážam. Tu na Vire ich je pomenej a je tam "narváno" :D . Je tu skôr taký štrk alebo okruhliaky. Inak klídek, žiaden ruch.
kz1
07.01.11,15:29
naša dedina je 5km od Zadaru sú tam všetky veľké markety na ktoré si len spomenieš /Lidl, Kaufland, Plodine, Inter Spar,a iné/ keď sme tam boli prvý krát moja dcéra mala 8r, žiadnu vodu som z domu neťahala. malinovku na pláž si zarábame z ich vody z vodovodu.už tam neberiem takmer nič maximálne nejaký salám a syr, všetko čo potrebujem kupujem tam aj mlieko:);)

Dakujem za rady, prosim Ta, kde chodievate konkretne Vy? Rezervujete ubytovanie alebo si hladate? My sme doposial hladali. Nase dievcata maju 3,5 a 16r. My berieme z domu aj zavarane masko, aby som nemala vela prace s pripravou. Dakujem pekne.:);)
lujza.j
07.01.11,15:50
Dakujem za rady, prosim Ta, kde chodievate konkretne Vy? Rezervujete ubytovanie alebo si hladate? My sme doposial hladali. Nase dievcata maju 3,5 a 16r. My berieme z domu aj zavarane masko, aby som nemala vela prace s pripravou. Dakujem pekne.:);)

zavárané mäsko som brala iba 2x prvý krát sa zjedlo druhý krát som sa ním pchala ešte v decembri:eek: naša dedina je Kožino=skapal pes:D:D maxi kľud:---, ale sto ľudí sto chutí;)
kz1
09.01.11,13:46
zavárané mäsko som brala iba 2x prvý krát sa zjedlo druhý krát som sa ním pchala ešte v decembri:eek: naša dedina je Kožino=skapal pes:D:D maxi kľud:---, ale sto ľudí sto chutí;)

Ja som tiez zredukovala pocet zavaraneho maska, ale moji su maskovi. Inac taky klud hladame a ked budeme niekam chciet ist, tak pojdeme, ale my nehladame nocny zivot alebo restauracie, ale tesime sa na prechadzky pri mori. A este prvykrat sme nasli ubytko take, ze z terasy sme sa isli kupat, bolo to lacne ubytko, ale aj ticha zatoka, mala dedinka, ale svagrovej dcere to nevyhovovalo, lebo sa nedalo nikde ist ... ale my sme chodili stale tu istu trasu pri mori, niekde sme posedeli ... Len odchadzali sme na 6.ty den, lebo sa pokazilo pocasie a prognoza na dalsie dni bola nepriazniva.
lujza.j
09.01.11,14:21
Ja som tiez zredukovala pocet zavaraneho maska, ale moji su maskovi. Inac taky klud hladame a ked budeme niekam chciet ist, tak pojdeme, ale my nehladame nocny zivot alebo restauracie, ale tesime sa na prechadzky pri mori. A este prvykrat sme nasli ubytko take, ze z terasy sme sa isli kupat, bolo to lacne ubytko, ale aj ticha zatoka, mala dedinka, ale svagrovej dcere to nevyhovovalo, lebo sa nedalo nikde ist ... ale my sme chodili stale tu istu trasu pri mori, niekde sme posedeli ... Len odchadzali sme na 6.ty den, lebo sa pokazilo pocasie a prognoza na dalsie dni bola nepriazniva.

veď to každému vyhovuje niečo iné, my sme samotári=chodíme na dovču sami nemám náladu sa niekomu prispôsobovať , alebo sa potom pozerať na jeho zdutú hubu a roky som oceňovala to, že slovač to tam nenašla, ale už našla:mee: my Slováci sme dosť divní ja sa chovám na pláži tak že nik ani nevie odkiaľ som poprípade komunikujem po HR aspoň čo viem, pretože pri 2týždňoch mi to príde logické a nutné- komunikácia v obchodoch a pod.ale príde nový "turnus" turistov medzi nimi nebodaj nejaký Slováci vrieskajú na pláži ako keby boli doma a bol by na nich niekto zvedaví a na pospanie na pláži môžem zabudnúť:(minulý rok som kvasila na balkóne miesto na Balkáne, tento rok by som chcela niekde zmiznúť, ale môjho chlapa tom tam už nebaví takže neviem či vymení miesto v HR alebo ....:D:D:---
pivko
09.01.11,16:40
Ani moju ženu to tam nebaví ,ale mňa áno , tak že .....
Jana1030
09.01.11,17:18
Dakujem za rady, prosim Ta, kde chodievate konkretne Vy? Rezervujete ubytovanie alebo si hladate? My sme doposial hladali. Nase dievcata maju 3,5 a 16r. My berieme z domu aj zavarane masko, aby som nemala vela prace s pripravou. Dakujem pekne.:);)

My sme boli na Vire pri Nine, dovolenka super, z domu sme brali len nejaky salam, syr a Cornflakes, ktore su dcerine oblubene ranajky, nejake vino a kavu, vodu ale zasadne kupujeme, zmrzlinu radsej len balenu na plazi, odporucam kupit do cestovnej lekarnicky Bioflorin, su to tabletky pri hnacke pre kazdy pripad, ak ich nemaju na SK, v kazdej rakuskej lekarni za par Eur, dalej Fenistil po postipani hmyzom, prip. tekuty puder. Hnacky sme chvalabohu doteraz nikdy nemali, lekarnicka je ale pre kazdy pripad. V Zadare mas Lidl aj Kaufland, kupime mrazene, al. cerstve cevapcici, praskove pyre, alebo ideme na pizzu, odporucame oslicov, perfektne ryby skoro bez kosti, ktore su cenovo vyhodnejsie ako sladkovodne ryby u nas a chutia perfektne.
Ubytovanie netreba rezervovat, zbytocna strata casu a penazi, najrozumnejsie je vybrat si miesto a potom sa spytat. Da sa aj zjednavat.
Diky za ten tip Zaton, vyskusame.
Medzi Virom a Ninom je pieskovy ostrov Skolic, pre deti aj dospelych pekny zazitok, pozicali sme si motorovy cln a mala sa nazbierala musli dosytosti.
Boli sme aj s lodou okolo Viru, zaujimave, poucne, nabuduce sa chystame Biograd na moru.
Jana1030
09.01.11,17:22
A zabudla som na slovenske klobasky, take nemaju nikde, nasi su klobaskovi:D!
lujza.j
09.01.11,20:06
pre Pivko, to je na zamyslenie...výmena možná:):)nema problema:)
kz1
11.01.11,15:53
My sme boli na Vire pri Nine, dovolenka super, z domu sme brali len nejaky salam, syr a Cornflakes, ktore su dcerine oblubene ranajky, nejake vino a kavu, vodu ale zasadne kupujeme, zmrzlinu radsej len balenu na plazi, odporucam kupit do cestovnej lekarnicky Bioflorin, su to tabletky pri hnacke pre kazdy pripad, ak ich nemaju na SK, v kazdej rakuskej lekarni za par Eur, dalej Fenistil po postipani hmyzom, prip. tekuty puder. Hnacky sme chvalabohu doteraz nikdy nemali, lekarnicka je ale pre kazdy pripad. V Zadare mas Lidl aj Kaufland, kupime mrazene, al. cerstve cevapcici, praskove pyre, alebo ideme na pizzu, odporucame oslicov, perfektne ryby skoro bez kosti, ktore su cenovo vyhodnejsie ako sladkovodne ryby u nas a chutia perfektne.
Ubytovanie netreba rezervovat, zbytocna strata casu a penazi, najrozumnejsie je vybrat si miesto a potom sa spytat. Da sa aj zjednavat.
Diky za ten tip Zaton, vyskusame.
Medzi Virom a Ninom je pieskovy ostrov Skolic, pre deti aj dospelych pekny zazitok, pozicali sme si motorovy cln a mala sa nazbierala musli dosytosti.
Boli sme aj s lodou okolo Viru, zaujimave, poucne, nabuduce sa chystame Biograd na moru.

Dakujem za vycerpavajuce info. S tym ubytovanim, 3x sme boli a 3x sme hladali, a zistili sme, ze ak hladas tak aj cena je nizsia ako ponuky na internete. My sne boli pod Biogradom a 2x pod Splitom. Teraz by sme Nin alebo Vir.