Tinny66
04.07.09,12:02
Dobrý deň! Chcela by som poprosiť o radu. 8. augusta 2005 som podpísala u zamestnávateľa zmluvu na dobu neurčitú. Cca po pol roku som otehotnela a ostala s rizikovým tehotenstvom PN až do začiatku materskej dovolenky. Na materskej som ostala od 22. augusta 2006 (6 týždňov pred plánovaným pôrodom). O pár týždňov mi končí rodičovská dovolenka a chcem sa spýtať (nakoľko sa na pôvodné miesto nechcem vrátiť), či môžem jednoducho prísť k zamestnávateľovi toho 21. augusta so žiadosťou o ukončenie pracovného pomeru. Prosím poraďte mi, ako mám postupovať a či tam budem musieť pretrpieť tie dva mesiace a ešte čo je vlastne tá výpovedná lehota. Veľmi pekne všetkým ďakujem!!!
veronikasad
04.07.09,10:08
Dobrý deň! Chcela by som poprosiť o radu. 8. augusta 2005 som podpísala u zamestnávateľa zmluvu na dobu neurčitú. Cca po pol roku som otehotnela a ostala s rizikovým tehotenstvom PN až do začiatku materskej dovolenky. Na materskej som ostala od 22. augusta 2006 (6 týždňov pred plánovaným pôrodom). O pár týždňov mi končí rodičovská dovolenka a chcem sa spýtať (nakoľko sa na pôvodné miesto nechcem vrátiť), či môžem jednoducho prísť k zamestnávateľovi toho 21. augusta so žiadosťou o ukončenie pracovného pomeru. Prosím poraďte mi, ako mám postupovať a či tam budem musieť pretrpieť tie dva mesiace a ešte čo je vlastne tá výpovedná lehota. Veľmi pekne všetkým ďakujem!!!
Pošli už teraz zamestnávatelovi žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu dovršenia 3 rokov veku tvojho dieťaťa. Predpokladám, že to nie je 22.8.
Ak zamestnávatel s ukončením prac.pomeru dohodou nebude súhlasiť, musí ti to oznámiť písomne a potom podáš výpoveď v zmysle § 67 Zákonníka práce. Ak stihneš výpoveď doručiť do 31.7., výpovedná doba ti začína plynúť od 1.8. a končí 30.9.2009. Za doručenie výpovede sa považuje prevzatie žiadosti zamestnávatelom, preto je lepšie doručiť výpoveď osobne a dať si potvrdiť kopiu.
Tinny66
04.07.09,10:14
Veľmi pekne ďakujem za radu a ešte sa chcem opýtať (je to síce riadna hanba, že neviem takú banalitu), kedy mi vlastne tá rodičovská dovolenka končí. Na materskú som teda nastúpila toho 22. augusta a dcérka sa mi narodila 6. októbra. Vopred ďakujem.
veronikasad
04.07.09,10:17
Veľmi pekne ďakujem za radu a ešte sa chcem opýtať (je to síce riadna hanba, že neviem takú banalitu), kedy mi vlastne tá rodičovská dovolenka končí. Na materskú som teda nastúpila toho 22. augusta a dcérka sa mi narodila 6. októbra. Vopred ďakujem.
dovršením 3. roku veku dieťaťa. Takže máš dostatok času poslať výpoveď, ak ti neschvália skončenie prac.pomeru dohodou. Ak ti zostala nejaká dovolenka, do konca mesiaca to môžeš vykryť čerpaním dovolenky.
Výpoveď stačí poslať začiatkom augusta, môžeš potom aj poštou. Alebo ak by si chcela skončiť prac.pomer 30.9., tak do konca jula. Pri výpovedi končí prac.pomer posledným dňom v mesiaci.
Tinny66
04.07.09,10:19
Veľmi pekne ďakujem! Idem na to.
Tinny66
05.07.09,12:17
Dobrý deň! Dnes si tie tlačivá teda dávam dokopy a ešte by som chcela poprosiť o radu:
Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou napíšem teda ku dňu 06. 10. 2009 a ak s tým zamestnávateľ nebude súhlasiť, pošlem mu výpoveď v zmysle § 67 (tak, ako sa spomínalo vyššie)a chcem sa spýtať, aký dátum mám potom na tú výpoveď napísať. Či tiež toho 06. októbra alebo potom ten 30-ty september. A ešte sa chcem spýtať, čo potom s tými šiestimi dňami, keď dám výpoveď ku 30. septembru. (od 1. do 6. októbra). Veľmi pekne vopred ďakujem!
Chobot
06.07.09,12:26
Dobrý deň! Dnes si tie tlačivá teda dávam dokopy a ešte by som chcela poprosiť o radu:
Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou napíšem teda ku dňu 06. 10. 2009 a ak s tým zamestnávateľ nebude súhlasiť, pošlem mu výpoveď v zmysle § 67 (tak, ako sa spomínalo vyššie)a chcem sa spýtať, aký dátum mám potom na tú výpoveď napísať.

Na výpoveď napíš dátum, kedy výpoveď podpíšeš. Nieje dôležitý dátum na výpovedi, ale dátum, kedy bola doručená druhej strane. Prevzatie nech ti potvrdí podateľňa, či asistentka či ten, kto preberá poštu vo firme.


Či tiež toho 06. októbra alebo potom ten 30-ty september. A ešte sa chcem spýtať, čo potom s tými šiestimi dňami, keď dám výpoveď ku 30. septembru. (od 1. do 6. októbra). Veľmi pekne vopred ďakujem!

Ak doručíš výpoveď do konca júla, tak PP skončí po uplynutí 2 mesačnej VD dňa 30.9.2009. Dobu od 1. do 6. 10 nemusíš riešiť, už nebudeš v pracovnom pomere. Na rodičovský príspevok za mesiac október budeš mať nárok v zmysle zákona o rod. príspevku § 7:

(1) Platiteľ vyplatí rodičovský príspevok za celý kalendárny mesiac, aj keď podmienky nároku na tento príspevok boli splnené len za časť kalendárneho mesiaca.

Rodič. dovolenku nemusíš riešiť, lebo už nebudeš zamestnaná. Na ÚP sa pôjdeš prihlásiť po 6.10., len neviem, či budeš mať nárok na podporu.