sqeez95
04.07.09,13:00
Chcela by som poradit.pracujem a byvam pomaly dva roky v zahranici.mam trvale bydlisko u mojich rodicou.chcela by som to zrusit.potrebujem vediet co potrebujem k tomuto kroku a ci je to mozne.lebo ked sa moja mamina bola informovat na bytovom odbili ju ze to nie je take jednoduche a kazdy mesiac mam posielat papiere od zamestnavatela a od mojho domaceho ze tu byvam.dakujem
220870
04.07.09,11:36
Prihlásiť sa na trvalý pobyt v mieste svojho terajšieho bydliska.Bytové s tým nemá nič spoločné.Keď tak treba ísť na obecný úrad.
wegamizi
04.07.09,11:57
(1) Občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia s cieľom trvalo žiť v zahraničí, je povinný pred vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni, ktorá vedie údaje o jeho trvalom pobyte; v ohlásení uvedie štát a miesto pobytu, kam hodlá vycestovať, a deň začiatku pobytu v zahraničí, ktorý je zároveň dňom skončenia trvalého pobytu.

(2) Občan je pri ohlásení skončenia trvalého pobytu povinný vyplniť a podpísať odhlasovací lístok z trvalého pobytu, ktorého vzor určí ministerstvo.

(3) Občan, ktorý má pobyt v zahraničí a ktorý sa rozhodne počas tohto pobytu skončiť trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, môže ohlásiť jeho skončenie prostredníctvom zastupiteľského úradu Slovenskej republiky alebo prostredníctvom splnomocneného zástupcu v Slovenskej republike. Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky alebo splnomocnený zástupca doručí ohlasovni pobytu, ktorá vedie údaje o trvalom pobyte občana, odhlasovací lístok s osvedčeným podpisom občana, v ktorom sa uvedie štát a miesto súčasného pobytu v zahraničí. Dňom skončenia trvalého pobytu je deň doručenia uvedeného dokladu ohlasovni.


Ostatne info zakon 253/1998 Z.z., tam sa docitas aj viac:rolleyes:
sqeez95
04.07.09,14:15
dakujem.plati to aj ked som to myslela tak ze sa odhlasim z bydliska aby rodicia nemuseli platit za mna koncesionarske poplatky,smeti a pod.ale posta by mi tam chodila?ako poistka a tak?
kaco11
04.07.09,15:15
To nie je problém. Odhlásiš si trvalý pobyt zo slovenska. Vybavíš si trvalý pobyt v zahraničí a do všetkých spoločností nahlásiš fakturačnú adresu k tvojim rodičom. Ja som to predtým mala tak. Resp. ak sa jedná o koncesionárske poplatky stačí keď ťa vaši odhlásia, že tam nebývaš. Trvalý pobyt ti v podstate môže ostať na slovensku, ale keďže sa tam nezdržiavaš tak nie si povinný platiť olo sipo a podobne. A súhlasím, bytové družstvo je tá posledná inštitúcia, ktorá s tým má niečo do činenia. Lenže keď si odhlásiš trvalý pobyt a pracuješ v zahraničí tak potom pozor na veci ako je vozidlo /techničák/ sociálka a podobne.
liba2
04.07.09,15:21
dakujem.plati to aj ked som to myslela tak ze sa odhlasim z bydliska aby rodicia nemuseli platit za mna koncesionarske poplatky,smeti a pod.ale posta by mi tam chodila?ako poistka a tak?Mať trvalé bydlisko u rodičov a bývať u rodičov nie je to isté.
Neodporúčam meniť trvalé bydlisko; iba správne nahlásiť osobomesiace a iné info kvôli poplatkom.
sqeez95
04.07.09,15:35
dakujem vam velmi pekne ste zlaty.:)
tutiola
06.07.09,05:34
Mám dvoch synov, trvalé bydlisko majú u nás a prechodné bydlisko v BA. Sem tam sa stane, že zablúdi nejaka poštová zásielka k nám, ale gro je v BA. Raz ročne mi pošlú potvrdenie o tom, že pracujú v BA a OÚ mi ich odráta z poplatkov za vývoz smeti bez problémov.
osky
13.07.09,20:31
dakujem.plati to aj ked som to myslela tak ze sa odhlasim z bydliska aby rodicia nemuseli platit za mna koncesionarske poplatky,smeti a pod.ale posta by mi tam chodila?ako poistka a tak?
podobne problemy som mala aj ja-ked budes mat trvaly pobyt tam kde byvas,u rodicov si nechaj prechodny-ja to tak mam.ma to svoje vyhody.v tom pripade nic platit nemusis,.ani zdravotnu!!!!!to som ja nevedela a hoci mi z prace odvadzali zdrav.i socialne,polatila som si zdravotne poistenie i na slovensku.ale chvalabohu po vydokladovani mi to spätne vratili.;)