Kidzero
04.07.09,16:31
Ahojte .
potreboval by som poradiť s následovným:
Dal som v byte dole stare linoleum. Pod ním však bola ešte jedna vrstva akejsi lepenky , ktorá je časom už prilepená o beton.Potreboval by som položiť dlažbu.Lenže tej lepenke sa dole nechce ísť. Ide dole na miestach kde sa po nej nechodilo(obijaním).Ale na miestach kde bola zaťažená nejde ani náhodou.Nevie niekto nejaku fintu?? Nahrievať tak isto nepomáha, lebo sa to akurát rozdžabe...Mam to v chodbe aj kupelke aj v kuchyni.
Ďakujem.
220870
04.07.09,17:28
môžete presnejšie špecifikovať čo je to lepenka?je to trojzmyselné.
Kidzero
04.07.09,19:12
je to asi 1,5 mm čierna lepenka obojstranná , ktorá sa niekedy použivala pod linoleá na jemne vyrovnenie povrchu betonu..aj ako izolacia...časom však stvrdla a prilepila sa na miestach kde sa chodilo alebo to bolo zaťažené...
220870
04.07.09,20:45
V najhoršom prípade je to možné nahriať a posypať pieskom.Ale je s tým fakt problém.Nezávidím vám to.
Kidzero
05.07.09,07:33
S tým pieskom je to super nápad....kamarát mal ten istý problem, a všetko sekal dole zo sekačom.....chodbu robil asi týžden. mne však treba chodbu kupelnu aj kuchynu.....vyskušam ten piesok.........
kyblik
05.07.09,14:48
V najhoršom prípade je to možné nahriať a posypať pieskom.Ale je s tým fakt problém.Nezávidím vám to.

Chlapi a neurobite tym pieskom po podlahe nerovnosti...? Myslim kopceky...

Ja by som skusil asi radsej nejaku chemiu, no konkretny typ nemam...:confused:
ROBIN111
05.07.09,16:42
Chlapi a neurobite tym pieskom po podlahe nerovnosti...? Myslim kopceky...

Ja by som skusil asi radsej nejaku chemiu, no konkretny typ nemam...:confused:
Ide o to, aby sa povrch lepenky tým pieskom zdrsnil, aby na to potom dobre chytilo lepidlo na dlažbu. Nejaké drobné nerovnosti nebudú vadiť, resp. treba zvoliť vhodný systém sypania.

Potom je tu ešte možnosť požičať si sanačnú frézu a ňou tú lepenku odstrániť.
Kidzero
06.07.09,05:49
Mysliš že by to šlo s tou frezou dole?? Mal som ju požičanu na farby v byte ..ale vtedy som ešte nevedel čo ma čaká pod starým linoleom...:(
ROBIN111
06.07.09,20:17
Mysliš že by to šlo s tou frezou dole?? Mal som ju požičanu na farby v byte ..ale vtedy som ešte nevedel čo ma čaká pod starým linoleom...:(Podľa mňa by to dole šlo. Ale musí byť zvolený vhodný frézovací kotúč.
Napr.: http://www.protool.cz/mediandoweb/index.cfm?ID_O_TREE_GROUP=4920&ID_O_PRODUCT=212798
Luky1
07.07.09,08:57
Možno by som neriešil odstránenie lepenky, ale vyrovnal by som to nivelačkou... Ale pozor, ak budú v betóne škáry, môže nivelačka zatiecť dole k susedovi...

Ale nivelačkou by si získal novú vrstvu betónu a zároveň tebou požadované vyrovnanie podlahy. A teda aspoň o to ide, pokiaľ sa nemýlim :)

L
Kidzero
08.07.09,06:21
no včera som to skúšal nahrievať teplovzduškou, ale nemalo to nejaký veľký efekt. Je to skôr taký gumoasfal. Nahriať to poriadne nejde a aj ked to je nahriate tak to škrabkou veľmi nevćhce ísť...za 10 min som urobil asi 10 cm2 . Potrebujem urobiť 17m2.
No a niesom si istý či by na tom nivelačka držala.
Skor by som skusil hľadať nejaké ine lepidlo.Asi pred 10 rokmi som lepil v staršom byte obklad priamo na sololit. Bolo to také ružové lepidlo vo vedre už pripravené. a držalo to perfektne.. len neviem či by vyriešilo aj moj problem...:mee:
ski555
09.07.09,18:10
lenže to lepidlo má určite inú konzistenciu,čo tak natrieť tekutou lepenkou,prípadne penetrák ak sa lepí dlažba na dlažbu,má veľmi dobrú priľnavosť.
Kidzero
19.07.09,17:43
Tak je to za mnou...vyriešila to sanačná fréza...za 5 hodín bolo urobená kuchyňa,kupelka aj chodba...thanks to all....;)
mary17
21.10.09,19:06
Ja mam asi ten isty problem, ale pod linoleom je plst ci co...take makke, ako zateplujuca vlozka do kabatov, ci onuce... Ako to odstranit? Skusit riedidlom zneskodnit stare 30 rocne lepidlo? Akym? Pojde to vobec? Neviem ako vyzera sanacna freza, ale nebude sa to zachytavat do frezy? Dakujem za rady...
220870
21.10.09,19:12
Treba to poriadne namočiť vodou ( ak máte ,tak pridajte do vody 2dcl duvilaxu/ 10litrov vody) a nechať cca pol hodiny nasiaknúť potom oškriabať špachtlou.
mary17
21.10.09,19:40
220870, ale duvilax je lepidlo, nie?
220870
22.10.09,03:44
220870, ale duvilax je lepidlo, nie?
áno ,ale nejakým spôsobom reaguje alebo napomáha rozpúštať lepidlo ktorým sa lepili koberce a PVC.Duvilax sa používa ako penetrácia povrchov pred lepením obkladov a dlažieb.Takže máte hneď aj napenetrovaný povrch.