zuzanka.zz
05.07.09,08:46
Ahojte poraďáci,nevie niekto ako je to s faktúrou,keď deň splatnosti pripadá na nedeľu???
V piatok mi vystavili faktúru,dostala som sa k nej až večer,splatná je 5.7....splácam úver ŠFRB,teda idem s faktúrou na úhradu do banky,ktorá to za mňa vyplatí...je 6.7. splatená fa v poriadku????
ďakujem
ondrejvla
05.07.09,06:56
Ahojte poraďáci,nevie niekto ako je to s faktúrou,keď deň splatnosti pripadá na nedeľu???
V piatok mi vystavili faktúru,dostala som sa k nej až večer,splatná je 5.7....splácam úver ŠFRB,teda idem s faktúrou na úhradu do banky,ktorá to za mňa vyplatí...je 6.7. splatená fa v poriadku????
ďakujem

To nech ťa vôbec netrápi, faktúra môže mať splatnosť určenú, ty ju uhradíš v najbližšom možnom čase, neboj sa, penále za to nemôžu byť, máš tam dátum vystavenia.
Stanislav 1975
05.07.09,06:58
Ahojte poraďáci,nevie niekto ako je to s faktúrou,keď deň splatnosti pripadá na nedeľu???
V piatok mi vystavili faktúru,dostala som sa k nej až večer,splatná je 5.7....splácam úver ŠFRB,teda idem s faktúrou na úhradu do banky,ktorá to za mňa vyplatí...je 6.7. splatená fa v poriadku????
ďakujem
Áno, 6.7. splatená faktúra so splatnosťou predchádzajúci deň v nedeľu 05.07.-JE V PORIADKU...
Stanislav 1975
05.07.09,06:59
To nech ťa vôbec netrápi, faktúra môže mať splatnosť určenú, ty ju uhradíš v najbližšom možnom čase, neboj sa, penále za to nemôžu byť, máš tam dátum vystavenia.
Vlastička, len ktovie aký má dátum vystavenia...:confused::confused::confused:-ale je to v poriadku,ten 1 deň...;)
ondrejvla
05.07.09,07:16
Vlastička, len ktovie aký má dátum vystavenia...:confused::confused::confused:-ale je to v poriadku,ten 1 deň...;)


Nóóó, ale dúfam, že dátum je piatkový, ale pokiaľ nekupuje tovar v hotovosti, tak by som sa vôbec neobávala, v tomto prípade má "navrch" zuzanka.zz:D
zuzanka.zz
05.07.09,07:17
DáTUM VYSTAVENIA JE 02.07....doručili mi ju ale až s tovarom 03.07....len mám obavy,že banka ju neprevezme a budem ju musieť uhradiť v hotovosti....
ondrejvla
05.07.09,07:38
DáTUM VYSTAVENIA JE 02.07....doručili mi ju ale až s tovarom 03.07....len mám obavy,že banka ju neprevezme a budem ju musieť uhradiť v hotovosti....

Zuzanka, ale to si nepísala predtým... Ale aj tak, ak zaplatíš s dátumom 6.7.2009, nič sa nedeje, tovar už máš, ale zostáva tovarom dodávateľa až do dátumu odpísania úhrady z tvojho účtu. Od druhého do 6.7.2009 uplynú len 4 dni, takže v tomto problém nebude. A vari ti banka dala podmienku, že fa musia byť uhradené v lehote splatnosti? Určite nie, účtovala som vo firme, kde bol taktiež tento úver, faktúry boli neraz uhradené po dátume splatnosti, a keby len fakúry, aj platby do fondov...
lenkak
05.07.09,07:52
banka by mala fa zobrať bez problémov. Pokiaľ viem treba ukázať originál fa.
zuzanka.zz
05.07.09,07:52
banka mi zatiaľ takú podmienku nedala,vždy všetko uhrádzam včas,na to som až prehnaný strachopud...len teraz to akosi zle vypálilo,dodávateľ ma asi nepochopil,prosila som o splatnosť na 06.07... každopádne, ďakujem za upokojenie,zajtra dám určite vedieť ako to dopadlo
Stanislav 1975
05.07.09,08:36
banka by mala fa zobrať bez problémov. Pokiaľ viem treba ukázať originál fa.
Banku vobec nemá čo zaujímať dátum splatnosti-ich zaujímajú len údaje kam poslať peniažky a variabilný symbol a peniaze pošlú, keď prídeš to uhradiť, ale dátum splatnosti ich nezaujíma...
zuzanka.zz
13.07.09,16:27
takže všetko prebehlo hladko,banka uhradila a peniažky sú tam kde majú byť bez najmenších problémov.ďakujem všetkým .
Zuzana