justafa
05.07.09,10:31
Je tu niekto, kto zacinal podnikat uplne od nuly? Zaujimali by ma osobne skusenosti zivnostinikov, co ste si preskakali v zaciatkoch, tazkosti s ktorymi ste sa stretli? Som na UP uz 3 mes. a mozem poziadat o prispevok na zacatie podnikanie. Zial prispevok nie je velky a s tymto problemom sa boril asi nejeden z vas. Ako ste to zvladli? Uvery? Mne by myslim ani nikto pozicku neposkytol, kedze nemam zamestnanie a nemam ako dokladovat prijem, ktory vlastne ani nemam. Moj napad na podnikanie je financne narocny, cize netusim ako sa do toho pustit bez financii. Ako a s cim ste zacinali vy?
veronikasad
05.07.09,08:51
Je tu niekto, kto zacinal podnikat uplne od nuly? Zaujimali by ma osobne skusenosti zivnostinikov, co ste si preskakali v zaciatkoch, tazkosti s ktorymi ste sa stretli? Som na UP uz 3 mes. a mozem poziadat o prispevok na zacatie podnikanie. Zial prispevok nie je velky a s tymto problemom sa boril asi nejeden z vas. Ako ste to zvladli? Uvery? Mne by myslim ani nikto pozicku neposkytol, kedze nemam zamestnanie a nemam ako dokladovat prijem, ktory vlastne ani nemam. Moj napad na podnikanie je financne narocny, cize netusim ako sa do toho pustit bez financii. Ako a s cim ste zacinali vy?
Skús sa informovať v agentúre na podporu podnikania BIC. Mali by mať pobočky aj v iných mestách ako v Blave /v PD majú/. Mám klientku, ktorá dostala dotáciu a od nich pôžičku na nákup mot. vozidla, nevyhn. na podnikanie. Príjem tiež nemala žiadny, začína s podnikaním. Predtým bola na UP.

http://www.bic.sk/
Bejka74
05.07.09,09:43
Ahoj....nechcem ťa odrádzať, lebo aj ja začínam a viem ako to ničí, keď ti niekto nechce poradiť, len ťa dupe, ale z vlastnej skúsenosti viem, že bez vlastných zdrojov ani nepremýšľaj o podnikaní.....vybehala som si osobne všetko dostupné čo som len našla na nete a všade sa treba niečím zaručiť,,,....nikto ti nič nedá " len tak"......držím palce..
padro
05.07.09,14:41
no tak ja som zacal pred 2 rokmi s kapitalom cca 30 tis. SK, teraz je z toho tento eshop: www.autovybava.sk .... problem je s kapitalom v podstate vsetok zisk ide hned spet do tovaru, reklamy... samozrejme na zaciatku bola ponuka ovela ovela mensia, objednavok zo zaciatku bolo vybavenych okolo 50-60/mesiac, teraz sa to blizi ku 200/ mesiac,... urcite by som nepovedal, ze zacat od nuly je nezmysel, poznam aj dalsich, co z tej nuly sa dnes pohybuju v milionoch.
justafa
08.07.09,07:34
a mozem sa opytat, ako to tvoje podnikanie funguje? tiez by som chcela nieco predavat,ale netusim zatial ako na to. Najskor si si nasiel od koho budes nakupovat tovar za vyrobnu cenu? a mas len jedneho dodavatela, alebo si ich oslovil viac? Odkial sa to nakupuje - zo skladov, priamo od vyrobcu? ja som raz kontaktovala jedneho vyrobcu s tym,ze by som chcela nakupit a nasledne predavat. Na to som vsak dostala odpoved,ze ak ma moja firma rocny obrat niekolko milionov,tak mozme spolu komunikovat. to ma hned odradilo :) od coho potom zavisi,ako si tovar sama ocenim?