ivetaf
05.07.09,15:55
Som zvedavá na názor kolegov. Omylom som podala mesačné DPH 05/2009 na tlačive platnom do 30.04.2009, z daňového úradu mi volali,že nech podáme nové DP a to staré napriek tomu, že bolo podané včas sa bude brať ako vôbec nepodané. Preštudovala som si zákon o DPH a nenašla som tam klauzulu, že DP musí byť podané na konkrétnom tlačive.
Údajne dostaneme pokutu, ako keby sme DP vôbec nepodali. Aký je na to Váš názor.
Llívia
05.07.09,14:09
Asi ťa nepoteším, ale je to upravené v zákone 511/1992 o správe daní a poplatokov:
"§ 38 Daňové priznanie a hlásenie
(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania."
ivetaf
05.07.09,14:28
Ďakujem, veľmi si ma nepotešila
JarkaL
05.07.09,14:30
Aké máte vzťahy so správkyňou? Skús jej zavolať a dohodnúť sa, že jej to donesieš osobne, nie cez podateľňu. Stačí vymeniť tlačivo.
ivetaf
05.07.09,14:50
To je problém, že odkedy tam lepia tie čiarové kódy je to už iné, a nehovoriac o tom, že každý sa bojí, že ho kolegyňa nabonzuje a dostane vyhadzov. Ináč zo správkyňou mám dobré skúsenosti, čo sa dá to vieme vyriešiť.
kkllc
05.07.09,15:26
Veď tam je rozdiel len : splnenie podmienok ...pri nadmernom odpočte. To kôli tlačivu dávajú pokutu?
matica
05.07.09,19:39
Na DÚ Košice na podateľni kontrolujú aj tlačivo. Ak zistia, že je neplatné, neprevezmú ho a dajú Vám ho prepracovať. To je celkom fajn, lebo niekedy si ani ja neuvedomím, že vyplňujem staré tlačivo. Aj mne sa stalo, že som podala DP na DzPPO za rok 2008 na starom tlačive, a správkyňa ma vyzvala, aby som prepísala DP na nové tlačivo a osobne som jej ho odovzdala.