Fero11
06.07.09,06:46
Uz par dni skusam a testujem rozne systemy. potreboval by som jednoduchy RS s jednoduchym integrovanym forom.
Prve som skusal wordpress co sa mi paci asi najviac zo vsetkych otestovanych, je don mozne integrovat smf (forum) ale je tam jeden velky problem, v nastaveniach sa neda nastavit smtp, pripadne funkcia mail na odosielanie mailov a to ja velmi potrebujem, lebo server kde je RS funguje len v LAN sieti a pri registracii sa musi odoslat mail prostrednictvom smtp alebo fcie mail v php a vo wp to samozrejme nefunguje.
Dalej som skusal joomla, ktory je tiez velmi vykonny, troska narocnejsi na administraciu, alei nak v pohode, no nepodarilo sa mi tam integrovat ziadne forum (pripominam, ze vela o tom nemam nastudovane, lebo s tymto RS som sa stretol len vcera, tak mozno ak by niekto vedel ci sa tam da integrovat forum nech da vediet. Dolezite je , ze tam smtp funguje a maily odosiela.
Dalej som skusal CMS SunLight tomu som tiez nejak na chut neprisiel a stejne smtp nefunguje.
Posledne ktore som skusal tiez len vcera vecer je drupal, vyzera to celkom nadejne, v zakladnej ponuke modulov je aj forum (myslim si, ze celkom dobre), su tam obrovske moznosti pre uzivatelov, odosielanie mailov funguje vyborne.
Ak sa mi nepodari spojazdnit smtp vo wordpresse, ostanem pri drupale, ale predsa len viac sa mi paci wordpress.
Ak by niekto vedel o nejakom dobrom a kvalitnom RS, kde je mozne integrovat forum a ktore by spolupracovalo s smtp, ci fciou mail v php, nech da vediet
PaloPa
06.07.09,05:34
Ad Joomla.
Ak nepotrebuješ nič komplikované a chceš to jednoducho integrovať (obsahovo i dizajnovo) skús napr. Simplest Forum. (http://simplestforum.org/)
Akurát doporučujem silnejšie "Captcha", lebo za chvílu tam máš "nakukučkovaných" viagier že až :-)

(Odozvy na produkt, resp iné doplnky nájdeš i tu: http://extensions.joomla.org/extensions/communication/forum/3131/details)

Palo
Fero11
06.07.09,08:13
nejak sa mi nedari nainstalovat. Instalujem to rucne z adresara. nakopiroval som to tam, zadal som cestu /var/www/joomla/components/com_simplestsforum ale bohuzial vypise to, ze Zadajte adresár balíčku
vedel by si ma nakopnut ?
PaloPa
06.07.09,08:57
nejak sa mi nedari nainstalovat. Instalujem to rucne z adresara. nakopiroval som to tam, zadal som cestu /var/www/joomla/components/com_simplestsforum ale bohuzial vypise to, ze Zadajte adresár balíčku
vedel by si ma nakopnut ?

Predpokladám, že si si na ich stránke pozrel čo stiahnuť. Najnovšia stabilná verzia je v com_simplestforum_1_4_2.zip. Plus ostatné (mod, plg: search, captcha...)

Ak máš svoj webpriestor SAFE MODE OFF, stačí ak z admin panela na webe Extensions / Install spustíš inštaláciu jednotlivých častí (com, plg, mod - zipy ktoré si si stiahol).

Ak chceš, alebo musíš, páchať manuálne inštalácie, je dobré mať lokálnu inštanciu Joomla prostredia (XAMPP ...), nainštalovať všetko cez admin panel na lokál (localhost) skontrolovať si aké súbory a priečinky ti pre daný dátum (dátum inštalácie doplnkov) vygenerovalo a čeknúť čo všetko popridávalo do databázy a to všetko manuálne popresúvať na web (súbory cez ftp, databázy cez phpmyadmin, alebo si sprav link cez Access alebo nejaký iný nástroj)

Zatiaľ som úspešne použil i na iné doplnky, niekde som musel vygenerovať príslušný jazykový súbor (pozor pre Joomlu ukladaj čokoľvek s diakritikou v kódovaní UTF-8)

Palo
Fero11
06.07.09,10:00
sice som to nainstaloval, ale zda sa mi, ze asi ostanem pri drupale