size
01.08.05,17:02
Poraďáci,

chcem kúpiť PC v Čechách a neviem, ako si uplatniť DPH. Dakedy to bolo tak, že mi potvrdili papier na hranici a v obchode mi DPH vyplatili. Ako je to teraz? Nechcem ho kupovať ako firma.
bepo
01.08.05,17:22
Keď to nebudeš kupovať ako firma tak si nijako dph neuplatníš,táto možnosť padla 1.5.2005
ondrejvla
01.08.05,17:26
Poraďáci,

chcem kúpiť PC v Čechách a neviem, ako si uplatniť DPH. Dakedy to bolo tak, že mi potvrdili papier na hranici a v obchode mi DPH vyplatili. Ako je to teraz? Nechcem ho kupovať ako firma.
Prečo ho nechceš kupovať ako firma, ak si platiteľ DPH? Máš kartičku s IČ DPH, vystavia ti faktúru bez DPH, tu samozdaníš a máš lacnejší PC. Alebo ti nezáleží na korunkách? Veď aj v podnikaní by si mal šetriť, a toto je tiež jedna z možností. A živnostenský zákon hovorí, že podnikáš za účelom zisku!
KEJKA
01.08.05,18:28
Poraďáci,

chcem kúpiť PC v Čechách a neviem, ako si uplatniť DPH. Dakedy to bolo tak, že mi potvrdili papier na hranici a v obchode mi DPH vyplatili. Ako je to teraz? Nechcem ho kupovať ako firma.uplatniť DPH si budes moct len ako firma & registrovaný platitel DPH.