helper
06.07.09,08:56
Zdravim,

nastastie mi zostalo zaomietat v byte uz len zopar m2, problem je nasledovny. Na chodbe sa nachadzaju 2 betonove piliere, ktore su obalene ciernym papierom( terpapier alebo nieco podobne). V podstate je uplne zlepeny s betonom. Predchadzajuca omietka tam takmer nedrzala, preto by som sa chcel vyhnut problemom s opadavanim. Viete mi prosim poradit vhodnu povrchovu upravu pred finalnym odmietnutim?
Vdaka za kazdu radu:-)
220870
06.07.09,17:17
Ak je to ter papier tak pomôže len pracné mechanické osekanie.Smola je mastná na tej nič nevydrží dlho.
Stefan2005
06.07.09,17:48
... 220780 - toto by nešlo?: obaliť stĺpy sieťou s flexibilným lepidlom (prípadne predtým naniesť na stĺpy tekutú lepenku)...
helper
09.07.09,11:19
Medzicasom mi poradil jeden murar, ze by nebolo zle natriet pilier duvilaxom a potom jednoducho zaomietat( rovnaky sposob ako ked chcem lepit novy obklad na stary).
Co vy na to?
220870
09.07.09,17:31
Nie celý problém je v tom že smola je mastná.Nechytí na ňu nič ani duvilax ani flexkleber ,ani silikon ani ,purpena.Kedysi to chytráci riešili tak že deravý šalung z vnútra obalili térovým papierom.Malo by stačiť ak to aspoň z 30% dosekáte.Alebo ak je to možné obaľte tie piliere sádrokartónom.
ski555
09.07.09,18:00
Duvilax určite nie,ten na to nechytí,buď ten sadrokarton,alebo ako bolo ešte spomenuté natrieť tekutou lepenkou,tá má dobrú priľnavosť
Ferdosondo
09.07.09,18:29
Za pokus by snáď stálo. fy. Basf má taký prípravok, ktorý sa dáva na neprídržné hmoty. Vyzerá to ako piesok hr. cca 0,7mm rozmiešaný v lepidle(ak ma napadne tak zajtra na stavbe odpíšem ako sa volá). Ja som to použil na víčka z inštalačných krabic, ktoré so chcel schovať pod omietku. Drží to na prekvapenie veľmi dobre, ani nechtom to nešlo zoškrabnúť a na to som dal omietku
helper
12.07.09,17:10
Za pokus by snáď stálo. fy. Basf má taký prípravok, ktorý sa dáva na neprídržné hmoty. Vyzerá to ako piesok hr. cca 0,7mm rozmiešaný v lepidle(ak ma napadne tak zajtra na stavbe odpíšem ako sa volá). Ja som to použil na víčka z inštalačných krabic, ktoré so chcel schovať pod omietku. Drží to na prekvapenie veľmi dobre, ani nechtom to nešlo zoškrabnúť a na to som dal omietku


Vdaka, to by velmi pomohlo. Priznam sa, ze do toho manualneho odstranovania sa mi prilis nechce, ale ak nebude ina moznost.....vdaka vsetkym za rady.
Ferdosondo
13.07.09,18:41
Helper prepáč zabudol som sa pozrieť. Ale našiel som to a volá sa to Multigrund PGU a 1kg stojí okolo 5Eur. Asi to nenájdeš v každých stavebninách, tak skús zavolať technika z Basfu, kde sa to v Tvojom okolí dá zohnať a opýtaj sa ho, či by to na tom podklade mohlo držať.
ski555
13.07.09,18:55
ešte je od RIGIPSU rikombit,používa sa ak sa lepí dlažba na dlažbu,alebo je podlaha natretá farbou,ktorá nejde odstrániť,má veľmi dobrú priľnavosť a mali by to mať v predajniach,kde držia SDK
ROBIN111
13.07.09,19:28
ešte je od RIGIPSU rikombit,používa sa ak sa lepí dlažba na dlažbu,alebo je podlaha natretá farbou,ktorá nejde odstrániť,má veľmi dobrú priľnavosť a mali by to mať v predajniach,kde držia SDKRikombi Kontakt.
helper
14.07.09,05:18
vdaka vsetkym zucastnenym, idem postupne vyskusat jednotlive produkty, snad sa nieco uchyti:-)