linko
01.08.05,18:14
Ahojte všetci. Mám takú malú otázočku. Momentálne som na materskej dovolenke a chcela by som si trošku privyrobiť. Mám možnosť sa zamestnať na dohodu o vykonaní práce, len neviem či ak tak urobím, bude naďalej za mňa platiť odvody štát. Ďakujem za odpoveď.
linko
02.08.05,17:32
nikto sa tu nenájde, kto mi dá odpoved, vopred dakujem
JanaF
02.08.05,18:10
Da sa to, ale nechcem ta zle usmernit, skus hore je ikonka Hľadať a cez to si najdi prispevky. niekto sa uz na to pytal:)
Evanka
02.08.05,23:53
Ahojte všetci. Mám takú malú otázočku. Momentálne som na materskej dovolenke a chcela by som si trošku privyrobiť. Mám možnosť sa zamestnať na dohodu o vykonaní práce, len neviem či ak tak urobím, bude naďalej za mňa platiť odvody štát. Ďakujem za odpoveď.Pokiaľ poberáš materské, tak nemôžeš mať žiadny príjem. Ak si však poberateľ rodičovského príspevku, môžeš zarábať hocikoľko, keď zabezpečíš k svojmu dieťaťu opatrovateľa (nie umiestnenie v škôlke). Budeš mať vyplácaný rodičovský príspevok aj popri zamestnaní a môžeš si uplatniť aj nezdaniteľnú položku.
kacena
03.08.05,06:22
Pokiaľ poberáš materské, tak nemôžeš mať žiadny príjem. Ak si však poberateľ rodičovského príspevku, môžeš zarábať hocikoľko, keď zabezpečíš k svojmu dieťaťu opatrovateľa (nie umiestnenie v škôlke). Budeš mať vyplácaný rodičovský príspevok aj popri zamestnaní a môžeš si uplatniť aj nezdaniteľnú položku.
Súhlasím , ja tiež poberám RP a popri tom som zamestnaná na pracovnú zmluvu. A rodičovský príspevok veselo poberám. O malého sa stará babka. Bude to také isté aj pri dohode.
kacena
03.08.05,06:26
Ešte som zabudla pripomenúť , že by si každú zmenu / teda aj uzatvorenie DOVP / mala isť nahlásiť na ÚPSvaR - tam kde majú na starosť vyplácanie RP.
Tak mi aspoň u nás - v Topoľčanoch bolo povedané - každú zmenu treba hlásiť.
Spíšu s Tebou zápis o tom , že dieťa nie je v MŠ a kto ho opatruje.
linko
04.08.05,07:58
lenže ja mám pozastavenú živnosť, a keď by som chcela pracovať na dohodu o vyk. práce tak si ju mám znova spustiť, alebo nie? V tom prípade ak poberám rodičovský príspevok a budem mať DOVP, musím si platiť aj odvody alebo ich bude platiť štát?
Darana
04.08.05,11:07
lenže ja mám pozastavenú živnosť, a keď by som chcela pracovať na dohodu o vyk. práce tak si ju mám znova spustiť, alebo nie? V tom prípade ak poberám rodičovský príspevok a budem mať DOVP, musím si platiť aj odvody alebo ich bude platiť štát?
Na tú dohodu budeš pracovať u iného zamestnávateľa, ktorý bude za teba platiť úrazové a daň ak ti nedá podpísať vyhlásenie. To v podstate s tvojou živnosťou nemá nič, pretože ty si to cez ňu nebudeš fakturovať na dotyčného zamestnávateľa.