mikpet
06.07.09,10:04
Chcem sa spytat, ci potrebujem stavebne povolenie ak chcem podpilit dom? Mame starsi dom, ktory chceme prestavat, projektant nam robi projekt a budeme ziadat o stavebne povolenie na tuto prestavbu.

Nechceli sme cakat so zacatim prac, kym dostaneme povolenie a dom sme uz podpilili - mysleli sme si, ze ked nemenime vzhlad domu, nic neburame a nepristavujeme, tak si to mozeme dovolit aj bez povolenia.

Teraz vsak mame obavy, ze ked pridu zo stavebneho uradu na obhliadku domu, tak nam daju pokutu, ze sme podpilili dom bez povolenia, lebo sme zasiahli do nosnych konstrukcii.
Miloš Mičega - CIMOM TN
06.07.09,12:44
Niet čo dodať, je to zásah do nosnej konštrukcie domu.


CIMOM
mikpet
07.07.09,03:40
No tak to sme si dali!
Takze teraz uz len sklopit usi a cakat kolko nam naparia.
Neviete niekto, kde by sa dal najst sadzobnik pokut za porusenie stavebneho zakona - ja ho nemozem najst?

Ale aj tak mi neda - to ste vsetci, co ste podpilovali dom mali stavebne povolenie? Ak nie - ako ste to riesili?
jojkoz
07.07.09,10:31
1. Neviem ci si to vsimnu
2. Ak su normalni nebude to vadit.
3. Vacsina podpilenia sa aj tak robi bez povolenia.
4. Ak ste ten dom kupili nedavno - mozte tvrdit ze to uz urobil povodny majitel..... ....
misomiso
07.07.09,10:34
Chcem sa spytat, ci potrebujem stavebne povolenie ak chcem podpilit dom?

Myslim, ze zalezi na tom, ci susedov, alebo svoj. Ak svoj, tak ta myslim vyhodia zo stavebneho uradu kvoli tomu, ze ich zbytocne obtazujes (mna vyhodili ked som isiel ohlasit kompletnu rekonstrukciu, ktora naperiek nasej snahe dost obtazovala susedov).

Osobne nepoznam nikoho, kto by ziadal o povolenie kvoli izolazii domu.
mikpet
07.07.09,10:46
Asi bude najlepsie, ked zavolam na stavebny urad a opytam sa ich co mam urobit, ked chcem podpilit dom - ci staci ohlasit, alebo potrebujem povolenie. Ak povedia, ze staci ohlasit, tak to ohlasim(dufam ze pri ohlaseni nechodia na obhliadku stavby) a potom poviem, ze sme to podpilili az po ohlaseni.

Alebo do toho radsej nemam rypat?
mysurk
07.07.09,10:58
Chcem sa spytat, ci potrebujem stavebne povolenie ak chcem podpilit dom? Mame starsi dom, ktory chceme prestavat, projektant nam robi projekt a budeme ziadat o stavebne povolenie na tuto prestavbu.

Nechceli sme cakat so zacatim prac, kym dostaneme povolenie a dom sme uz podpilili - mysleli sme si, ze ked nemenime vzhlad domu, nic neburame a nepristavujeme, tak si to mozeme dovolit aj bez povolenia.

Teraz vsak mame obavy, ze ked pridu zo stavebneho uradu na obhliadku domu ....



Oni nechodia pozerat kazdu prkotinu = nepridu.
/a ak mas ziadost na rekonstrukciu, tak ich inym neotravuj /
chandler
07.07.09,10:58
nechaj to tak, ak uz je to podpilene a nikto vas neudal tak sa na to na urade vykaslu. ak vas udal tak sa len nahnevaju ze s nich robis debilov :)
mikpet
07.07.09,11:35
Dakujem za nazory, necham to teda tak.
A ked pridu na obhliadku a bude im to vadit, tak sa spravim neviniatkom, ze ja som o nicom nevedel(co je vlastne aj pravda) - a oni uz rozhodnu ako rozhodnu.

Este raz dakujem vsetkym.
chandler
07.07.09,12:01
a este som zabudol, tie pokuty nie su take velke aby si si z nich musel robit tazku hlavu. ak by si nahodou aj nejaku dostal.
Miloš Mičega - CIMOM TN
07.07.09,12:44
No tak to sme si dali!
Takze teraz uz len sklopit usi a cakat kolko nam naparia.
Neviete niekto, kde by sa dal najst sadzobnik pokut za porusenie stavebneho zakona - ja ho nemozem najst?

Ale aj tak mi neda - to ste vsetci, co ste podpilovali dom mali stavebne povolenie? Ak nie - ako ste to riesili?


§ 105 stavebného zákona - 50/1976 Zb.


CIMOM