Siaad
06.07.09,10:16
Dobrý deň...
Vie mi niekto poradiť... jedná sa o problematiku DPH a odcudzený tovar... zo spoločnosti nám odcudzili tovar v celkovej hodnote 1015€ ... bolo to zaučtované na nasledujúcich účtoch 549 MD/ 343DAL... vo výkaze DPH mi to náš program automaticky zaradil do riadku 19 (19%) odpočítanie dane celkom ale v daňovom priznaní som to už nemala uvedené, práveže bol odpočet znížený o sumu 2030€ čo je dvojnásobok sumy odcudzenia... vie mi to niekto stručne vysvetliť prečo je to takto zaradené??? Ďakujem
liba2
06.07.09,08:30
Dobrý deň...
Vie mi niekto poradiť... jedná sa o problematiku DPH a odcudzený tovar... zo spoločnosti nám odcudzili tovar v celkovej hodnote 1015€ ... bolo to zaučtované na nasledujúcich účtoch 549 MD/ 343DAL... vo výkaze DPH mi to náš program automaticky zaradil do riadku 19 (19%) odpočítanie dane celkom ale v daňovom priznaní som to už nemala uvedené, práveže bol odpočet znížený o sumu 2030€ čo je dvojnásobok sumy odcudzenia... vie mi to niekto stručne vysvetliť prečo je to takto zaradené??? Ďakujem
Pri odcudzenom tovare treba daň vrátiť štátu , t.j. nemôže ísť o odpočítanie dane.
Suma 1015 € je daň alebo ZD ?
azla
06.07.09,09:23
Skús zadať otázku v sekcii Softwery - poradí Ti niekto kto používa rovnaký program .
Siaad
06.07.09,09:35
Problém bol v tom že nám program hodí do odpočítania a potom sa to v daňovom priznaní zníži odpočet dvakrát. Raz ked sa ten odpočet dostane na nulu a potom druhýkrát ako daň vrátená štátu. Teraz je mi to už jasné. Ďakujem