jane26
06.07.09,10:32
Dobry den,
chcela by som sa opytat aka je postupnost krokov pri nasledovnej situacii.
Dvaja spolocnici v s.r.o. pri zalozeni spolocnosti splatili len 50% ZI s tym, ze do 5 rokov splatia zvysok. Teraz bude 5 rokov a stacilo by urobit vyhlasenie o splatenie a poslat na OR, ibaze treba najprv urobit premenu ZI z SKK na EUR. A tiez jeden zo spolocnikov chce predat svoj obchodny podiel druhemu.
Da sa to urobit na jeden krat formou zapisnice z rokovania valneho zhromazdenia? Citala som tu o tom, ze to nie je zakonom doladene a teda by zapis na OR vykonat mali, len ci aj s predajom obchodneho podielu.
Ak ano, nemal by niekto vzor takehoto niecoho?

dakujem pekne
jana
mi_ke
06.07.09,10:34
Da sa to urobit vsetko naraz, teda v jednej zapisnici z valneho zhromazdenia resp. v tomto pripade rozhodnutie jedneho spolocnika. Najskor prevedies obchodny podiel na jedineho spolocnika, potom si tento spolocnik rozhodne o zmene rozsahu splatenia vkladu a zaroven rozhodne aj o premene imania a vkladu na euro. K navrhu na zapis zmeny do OR potom prilozis zmluvu o prevode, rozhodnutie spolocnika o zmene rozsahu splatenia + o premene na euro, vyhlasenie o zmene rozsahu splatenia spolocnika podpisane konatelom a uplne znenie SZ.
andreaS
06.07.09,10:42
toto by ale malo byt uz za poplatok... lebo ide o viacej ukonov, nie len premena ZI
jane26
13.07.09,06:41
dakujem za pomoc.