mazanova
06.07.09,10:48
Môj partner - kanadský Slovák už dlhodobo žije na Slovensku, v Kanade do RBC mu chodí kanadský dôchodok, poraďte akým spôsobom ho previesť na účet v našej banke bez poplatkov?
Ja si myslím, že cez jeho IB v RBC z účtu môže previesť financie na VISA a to na Slovensku si môže z VISA kartou vyberať?, alebo sa mýlim?...
prosím poraďte
vďaka
mazanova
09.07.09,09:58
nikto mi nevie poradiť?
Chobot
09.07.09,13:11
Môj partner - kanadský Slovák už dlhodobo žije na Slovensku, v Kanade do RBC mu chodí kanadský dôchodok, poraďte akým spôsobom ho previesť na účet v našej banke bez poplatkov?
Ja si myslím, že cez jeho IB v RBC z účtu môže previesť financie na VISA a to na Slovensku si môže z VISA kartou vyberať?, alebo sa mýlim?...
prosím poraďte
vďaka

Toto neviem, ako si myslela. VISA karta sa viaže ku konkrétnemu účtu a keďže má účet v CA, tak jeho VISA karta bude k tomu jeho účtu. Keby chcel peniaze previesť na Slovensko, musel by si na Slovensku otvoriť účet a peniaze previesť z jeho účtu na SK. Ale to by bola z pohľadu kanadskej banky zahraničná platba, ktorá by bola riadne spoplatnená.

Môže ešte využívať jeho VISA účet na platby tovarov na SK, to by malo byť bez poplatkov. Ale pokiaľ by vyberal peniaze z bankomatu na SK, to by mohla jeho banka spoplatniť ako výber v zahraničí.

Previesť peniaze na SK bezplatne by bolo možné jedine tak, že by ich osobne vyzdvihol v Kanade a preniesol v hotovosti na SK. Všetky ostatné spôsoby sú služby, za ktoré sa platí.
Vlado.s
09.07.09,13:41
Ak má tu VISA kartu vydanú ku Kanadskému účtu, tak nech si len cez IB na ten účet prevedie peniaze a v pohode ňou môže platiť na Slovensku a všade na svete kde akceptujú VISA. Len pozor, lebo u nás sa platia poplatky za každú transakciu, či je to platba v obchode, či výber z bankomatu. Ak kanadské banky tieto poplatky neučtujú, tak je to v pohode.
Naše banky nás ešte zdierajú na každom kroku. Dúfam, že už nie dĺho.

Ja takto platím VISA kartou (k slovenskému účtu) v Anglicku alebo nakupujem cez internet a No problém, len síce mi kamoja VUB účtuje za každú transakciu, takže mesačne zaplatím cca 50 Sk poplatky banke. Ale obchody si neúčtujú nič ani v Anglicku ani na Slovensku. Aspoň ja som sa s tým nestretol. Jedine ak platím za letenku tak tam mi stiahnú poplatok aj keď neviem prečo.
mazanova
10.07.09,11:54
vďaka vám za rady... skutočne pomohli