nadika
06.07.09,12:11
Dobrý deň, prosím Vás o jednu radu. Ak s.r.o.-čke vystaví živnostík fakturú, do akej sumy môže s.r.o. zaplatiť v hotovosti živnostníkovi? Je tam nejaký limit? Kamarátka, čo robí účtovníctvo, mi povedala, že ak sa mu vyplatí nejaká vysoká suma, musí sa to niekde nahlásiť, či niečo také a som z toho úplny jeleň. Ďakujem Vám za ochotu a za pomoc.
Antonia1
06.07.09,10:21
Dobrý deň, prosím Vás o jednu radu. Ak s.r.o.-čke vystaví živnostík fakturú, do akej sumy môže s.r.o. zaplatiť v hotovosti živnostníkovi? Je tam nejaký limit? Kamarátka, čo robí účtovníctvo, mi povedala, že ak sa mu vyplatí nejaká vysoká suma, musí sa to niekde nahlásiť, či niečo také a som z toho úplny jeleň. Ďakujem Vám za ochotu a za pomoc.
kuk sem:
http://www.porada.sk/t20747-nahlasovacia-povinnost.html
nadika
06.07.09,11:26
kuk sem:
http://www.porada.sk/t20747-nahlasovacia-povinnost.html
Ďakujem Vám.
A keď sme v roku 2008 vyplatili v hotovosti živnostníkovi za celý rok viac ako 100.000,- v hotovosti a zatiaľ som nikde nič nepodala, tak budem mať z toho nejaké pokuty? A to iba raz ročne do toho 30.01.? Takže o rok 2009 sa vlastne budem zaujímať až v roku 2010??
andreaS
06.07.09,11:36
napr. program omega pre podvojne ucto krasne tlaci tuto oznamovaciu povinnost....

sleduje sa celkova vyplatena suma v hotovosti szco..

cize ak je to napr. pravidelne v hotovosti mesacne 20tis, tak za cely rok to bolo 240tis, to znamena, ze to treba nahlasit na DU kam spada dotycny zivnostnik... ak to ide cez bankovy ucet, to sa tam nezapocitava :)
nadika
06.07.09,11:46
napr. program omega pre podvojne ucto krasne tlaci tuto oznamovaciu povinnost....

sleduje sa celkova vyplatena suma v hotovosti szco..

cize ak je to napr. pravidelne v hotovosti mesacne 20tis, tak za cely rok to bolo 240tis, to znamena, ze to treba nahlasit na DU kam spada dotycny zivnostnik... ak to ide cez bankovy ucet, to sa tam nezapocitava :)
Takže, ak mám od živnostníka z registračnej pokladnici bločiky, tak tie treba tiež nahlásiť?? Alebo len ak je faktúra zaplatená v hotovosti???
A hrozí teda nejaká pokuta?

Ďakujem za Vašu trpezlivosť
veronikasad
06.07.09,13:28
Ďakujem Vám.
A keď sme v roku 2008 vyplatili v hotovosti živnostníkovi za celý rok viac ako 100.000,- v hotovosti a zatiaľ som nikde nič nepodala, tak budem mať z toho nejaké pokuty? A to iba raz ročne do toho 30.01.? Takže o rok 2009 sa vlastne budem zaujímať až v roku 2010??
Ak budeš mať kontrolu na daň z príjmu za rok 2008, alebo bude mať kontrolu živnostník, ktorému ste vyplatili v hotovosti viac ako 100 tis. SK, dostanete pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti.
nadika
06.07.09,13:33
Joj, tak to bude potom zábavka:mee:.
Ďakujem, som zas vďaka Vám a porade, o čosi múdrejšia.

A platí tá oznamovacia povinnosť aj vtedy, ak je to bločik z registrašnej pokladnici??
veronikasad
06.07.09,13:35
Joj, tak to bude potom zábavka:mee:.
Ďakujem, som zas vďaka Vám a porade, o čosi múdrejšia.

A platí tá oznamovacia povinnosť aj vtedy, ak je to bločik z registrašnej pokladnici??
Nie, platby z ERP sa nenahlasujú.
ilona
24.01.10,06:19
Je niekde limitovaná suma,ktorá sa môže vyplatiť v hotovosti napr. za úhradu faktúry.Kolegyňa mi hovorila,že by to nemala byť suma nad 20000,-€.Viem,že to bolo niekedy limitované pri DPH,ale to už padlo.Viete o tom niečo?
andrea palcova
24.01.10,09:51
Do 30.1. je potrebné na Daňový úrad nahlásiť všetkých, ktorým si v hotovosti z pokladne vyplatila sumu vyššiu ako 3319 EUR. Prikladám aj tlačivo, ako toto oznámenie môže vyzerať.
ilona
24.01.10,18:20
Nejedná sa mi o nahlasovaciu povinnosť,to mi je jasné,ale o úhradu faktúr v hotovosti,či je niekde určená suma do akej výšky sa môže vyplácať a napr.od nejakej sumy už len na účet.
evina
24.01.10,18:23
Nejedná sa mi o nahlasovaciu povinnosť,to mi je jasné,ale o úhradu faktúr v hotovosti,či je niekde určená suma do akej výšky sa môže vyplácať a napr.od nejakej sumy už len na účet.
nie je