maska4
06.07.09,12:21
Ahojte poraďaci.Píšem za známeho , ktorý ma menší problémik so VsZP.
Takže taká konzultácia:
Podniká druhý tok.Príjem z podnikania 0 výdaj 0.V podstate má len papier taže ide živnosť rušiť.Súbežne z podnikaním pracoval a odvádzal poistenie do SP a ZP.
Nakoľko má teda ŽO podal RZZP . Tam mu pani povedala, že má nedoplatok cca 11000Sk a že má mesačne platiť aj 20euro.
Ale on nie je dobrovoľne poistený !! A zdravotné poistenie platí z titulu zamestnania. Musí teda aj niečo platiť ako SZČO, keď nevykazuje žiaden príjem?
Ďakuejm za skorú odpoveď.
FugAn
06.07.09,11:12
Tazko ti mozem poradit nakolko nevidim dane rocne zuctovanie. Nedopltok moze byt so zamestnania, alebo ak si uviedol do vydajov na ZP minusovu hodnotu mohli mu to zmenit na 0,- Sk a poistne mu rata z toho. Ak mi posles Rzzp bez jeho osobnych udajov len s odvodmi mozem sa na to pozriet.
maska4
06.07.09,11:25
Ahoj ďakujem, nemám to pri sebe.Zajtra by som sa ozvala.Ďakujem.
mzdarka renca
06.07.09,11:27
Ahojte poraďaci.Píšem za známeho , ktorý ma menší problémik so VsZP.
Takže taká konzultácia:
Podniká druhý tok.Príjem z podnikania 0 výdaj 0.V podstate má len papier taže ide živnosť rušiť.Súbežne z podnikaním pracoval a odvádzal poistenie do SP a ZP.
Nakoľko má teda ŽO podal RZZP . Tam mu pani povedala, že má nedoplatok cca 11000Sk a že má mesačne platiť aj 20euro.
Ale on nie je dobrovoľne poistený !! A zdravotné poistenie platí z titulu zamestnania. Musí teda aj niečo platiť ako SZČO, keď nevykazuje žiaden príjem?
Ďakuejm za skorú odpoveď.
Ak má príjem z podnikania 0,-Sk a je zamestnaný na základe pracovnej zmluvy, tak mu zamestnávateľ odvádza poistné na ZP. Preto nie je dôvod, aby platil preddavky na ZP ako SZČO. Aj ten nedoplatok sa mi nezdá, aj keby mal vysoké príjmy v niektorých z mesiacov zo zamestnania. To by musel mať nedoplatok aj zamestnávateľ.