RAMONBB
06.07.09,12:44
Podnikateľský nápad : chcem si prenajat priestory v obchode (vchod z vonka) v priestoroch asi 3x5 m chcem zriadit cakaren a kabinku na prezliekanie so solariom , solario by bolo samoobsluzne -to znamena ze sa zakaznik zaregistruje v potravinach dostane cipovu kartu ktorou si bude otvarat vsupne dvere(aby sa zamedzil pristup vandalov a ludi so zlymi umyslami poskodzovania-pripadne odhalovanie skody sposobene zakaznikom )v solariu by bol mincovy casovac 1€- 3minuty na spusenie solaria , kamera v cakarni-kôly ochrane majetku (nie v kabinke) , telefonicky kontakt v pripade poruchy alebo inych skutocnosti ktore by trebalo odstranit(znecistenie , znefunkcnenie...)otvaracia doba6.00-24.00 (nemam doriesene vydavanie danovych dokladov , pripadne cistenie po kazdom pouziti ako to treba ) JE TENTO NAPAD REALIZOVATELY ? CI TO ZAKONY DOVOLUJU ? A CO JE TREBA VYBAVIT K POVOLENIU K PREVADZKE ZARIADENIA , vsetko co mi treba k zriadeniu zivnost , povolenie , hygiena ... atd som nezamestnany,financie mam z uspor (ziadne uvery) ,nevyznam sa do toho ,DAKUJEM ZA RADY
RAMONBB
08.07.09,05:45
TAK NIKDO NEPORADI ???
:mee:
ivanka p.
09.07.09,15:13
RAMONBB
K Tvojim otázkam a činnosti ti odporúčam a radím nasledovne:

1) Ako podnikateľ a prevádzkovateľ musíš vydokladovať zákazníkom poskytnutie služby a Ty musíš preukázať príjem podľa zákonov o živnostenskom podnikaní, obch.zákonníka, a ďalších niekoľkých zákonov.

2) Prevádzka solária musí byť umiestnená a zriadená vo vhodných, vyhovujúcich priestoroch so samostatným vstupom pre zákazníkov. Musí spĺňať požiadavky vyhlášky MZ SR o požiadavkách na zariadenia o starostlivosti o ľudské telo. Tu Ti odporúčam požiadať príslušný reg.úrad. verej.zdravotníctva o vykonanie obhliadky navrhovaného solária. Ak bude ich stanovisko kladné, čaká ťa ďalej:

3) Pripravenie priestorov podľa požiadaviek zákona, Vyhlášky a pripomienok hygienikov, zabezpečenie prevádzkovej dokumentácie a zabezpečenie osvedčenia na vykonávanie epid.závažnej činnosti zdravotného preukazu. Musíš mať tieto doklady aj keď si prevádzkovateľ a solárium je samoobslužné, pretože budeš zabezpečovať sanitáciu, dezinfekciu a pod.
Priestory musia byť dostatočne odvetrané, pretože solárne zariadenie "vylučuje" do prostredia teplo, podlahy, steny hladké, umývateľné, bez oslnených, lesklých a zrkadlových plôch (prevencia odrazu žiarenia a príp.popálenia zákazníka ) a pod. Požiadavky sú vo Vyhláške vyššie uvedenej. Prevádzkovú dokumentáciu tvorí:
a) prevádzkový poriadok zariadenia,
b) záznam o prevádzkových hodinách opaľovacieho prístroja,
c) návod na použitie opaľovacieho prístroja.

Po uplynutí počtu prevádzkových hodín stanoveného výrobcom sa v soláriu musí zabezpečiť výmena ultrafialových žiaričov opaľovacieho prístroja za nové zdroje s rovnakým typom a výkonom. Limity ultrafialového žiarenia sú uvedené v prílohe Vyhlášky. Záznam o prevádzkových hodinách opaľovacieho prístroja musí obsahovať dátum a čas každého použitia
opaľovacieho prístroja a priebežný súčet hodín čistého
času svietenia žiaričov.

Toľko na začiatok. Ak sa rozhodneš v činnosti držím palce a prajem pevné nervy pri vybavovaní a prevádzke. Ak budeš potrebovať s niečim poradiť alebo pomôcť, ozvi sa.
:)
bebica20
20.05.10,19:08
Ahoj Ivanka.P aj ja by som potrebovala s niecim pomoct a poradit ohladom tejto temy dalo by sa, Len neviem ako ta kontaktovat kedze som tu nova :(
misomiso
20.05.10,19:25
Ja by som do toho urcite neivestoval. Ak este u nas samoobsluzne solaria nie su zakazane, budu zakazane v kratkej dobe, pretoze to chysta EU. V Anglicku sa nedavno jedna skolacka tak spalila, ze ju ledva zachranili v nemocnici.