ing.erika
01.08.05,18:32
ahojte, vie mi niekto poradiť? mám živnosť - upratovací servis. až teraz som zistila, že od začiatku, teda od januára som dávala svojím partnerom, teda firmám, ktorým ponúkam služby, nesprávne faktúry. lepšie povedané nemali všetky náležitosti, ktoré fa má mať - konkrétne IČO, IČ DPH partnerov a nemala som na nich napísané, že "faktúra - daňový doklad", ale len faktúra. všetky faktúry som už opravila. len sa chcem spýtať, či to bude veľký problém, keď svojim partnerom nechám takéto nesprávne faktúry? a pre seba si nechám už opravené. ďakujem pekne za odpoveď.
ALDA
01.08.05,17:21
ahojte, vie mi niekto poradiť? mám živnosť - upratovací servis. až teraz som zistila, že od začiatku, teda od januára som dávala svojím partnerom, teda firmám, ktorým ponúkam služby, nesprávne faktúry. lepšie povedané nemali všetky náležitosti, ktoré fa má mať - konkrétne IČO, IČ DPH partnerov a nemala som na nich napísané, že "faktúra - daňový doklad", ale len faktúra. všetky faktúry som už opravila. len sa chcem spýtať, či to bude veľký problém, keď svojim partnerom nechám takéto nesprávne faktúry? a pre seba si nechám už opravené. ďakujem pekne za odpoveď.
Podľa toho ako si to napísala, mám dojem, že si na chybu prišla TY?!
Keby si mne vystavila faktúru bez IČA, IČ DHP, by som Ti ju bez milosti vrátila a zaplatila až po doplnení všetkých náležitostí.:D Takže neviem ako je možné, že to tvojim partnerom ušlo..? A pri DK budú mať problémy!!!!

Hela
KEJKA
01.08.05,17:21
Faktúra je správne, netreba dovetok "daňový doklad"
IČO je dôležité pre právne účely
ič DPH zasa preto, aby si odberateľ mohol odpočítať DPH.
Ak si to vypýta, tak pošlite, ak nie, aspoň počítajte s tým, že sa môže kedykoľvek ozvať a pýtať faktúru opravenú.
ing.erika
01.08.05,18:00
správne, na chybu som prišla ja a tiež mi je záhadou, ako je možné, že si to moji partneri vôbec nevšimli??!! nechcem teraz ale vyzerat ako nespoľahlivá a nosiť im nové, prerobené fa za sedem mesiacov. budú mať pri DK prúser iba oni, alebo aj ja. keďže ja už mám tie fa opravené?? :))
ondrejvla
01.08.05,18:23
správne, na chybu som prišla ja a tiež mi je záhadou, ako je možné, že si to moji partneri vôbec nevšimli??!! nechcem teraz ale vyzerat ako nespoľahlivá a nosiť im nové, prerobené fa za sedem mesiacov. budú mať pri DK prúser iba oni, alebo aj ja. keďže ja už mám tie fa opravené?? :))
Erika, chyby nerobí len stroj, ten vypovie službu a dosť. Si človek aj so všetkými chybami, a ten, kto nerobí, ich ani neurobí!
Ja na tvojom mieste, v rámci dobrých partnerských vzťahov by som všetkým svojim obchodným partnerom, keď som už vyrobila "pruser" aj dala nové, resp.opravené doklady. Čo ak je na vine účtovníčka, ktorá ako prvá si mala všimnúť túto chybu, ale problém bude mať tvoj obchodný partner?!
Porozmýšľaj, budeš aj naďalej podnikať, tak prečo si pred sebou neupratať cestu a neumyť zrkadlo?! Zle sa ti bude v ňom na seba pozerať, ak si nepriznáš i pred nimi svoju chybu. Pošli list s ospravedlnením a nové doklady. Môj osobný návrh.
lenkak
01.08.05,18:33
Ja by som tiež odovzdala opravené faktúry.
ondrejvla
01.08.05,18:39
Ja by som tiež odovzdala opravené faktúry.
Lenka? - Ty si už certifikovaný poraďák?! Blahoželám a :
Paula
01.08.05,18:45
správne, na chybu som prišla ja a tiež mi je záhadou, ako je možné, že si to moji partneri vôbec nevšimli??!! nechcem teraz ale vyzerat ako nespoľahlivá a nosiť im nové, prerobené fa za sedem mesiacov. budú mať pri DK prúser iba oni, alebo aj ja. keďže ja už mám tie fa opravené?? :))Obchodní partneri si občas všimnú, keď ich upozorní kontrola. Poznám nejeden prípad SZČO, ktoré doteraz dodávateľovi napriek výzvam (vyše roka), neoznámili nové daňové číslo. Keďže ho doteraz neoznámili, nemajú ho na prijatých faktúrach. Keď dostanú kontrolu, chcú "správne" faktúry okamžite. Je tu potom dilema -zrušiť takého odberateľa?
A čo sa týka tvojho prípadu .... dala by som odberateľom správne faktúry. Akonáhle to urobíš, bude sa ti ľahšie zaspávať . :)
lenkak
01.08.05,18:46
Lenka? - Ty si už certifikovaný poraďák?! Blahoželám a ::eek: Však zachvíľu ma dobehneš a predbehneš. Ináč vďaka.
ing.erika
01.08.05,18:47
ondrejvla, ďakujem pekne za radu. máš pravdu, urobím tak. veď sme naozaj len ľudia. pekný zvyšok večera všetkým. a samozrejme ďakujem všetkým, ktorí poradili rovnako ako ondrejvla. :)
ondrejvla
01.08.05,18:50
ondrejvla, ďakujem pekne za radu. máš pravdu, urobím tak. veď sme naozaj len ľudia. pekný zvyšok večera všetkým.
Rada som poradila a ešte som radšej, že si sa tak rozhodla. Si správny obchodný partner. A inak pod mojim príspevkom bol aj podpis, ktorý tam mám okrem nicku.
Pekný večer.
ing.erika
01.08.05,18:51
veľmi prepáč vlasta, ja som tu ešte len nováčik. :) ale polepším sa... :)
ALDA
01.08.05,20:06
ondrejvla, ďakujem pekne za radu. máš pravdu, urobím tak. veď sme naozaj len ľudia. pekný zvyšok večera všetkým. a samozrejme ďakujem všetkým, ktorí poradili rovnako ako ondrejvla. :)
Nikdy sa nehambím priznať, keď pochybím a ešte aj keď tu chybu nájdem ja..:)
Doteraz sa mi to vyplatilo. Aj u podriadených...:) U obchodných partnerov je to ešte dôležitejšie do budúcna.

Hela
Maxi Mucha
26.12.05,06:44
Zaujala ma Tvoja práca,chcela by som začať tiež s firmou,aké máš skúsenosti?:confused: