habib
06.07.09,13:15
Dobry den,v celom byte ja položená podlaha,je pravda že nie rovaká(myslím od jedného výrobcu) a po tejto zime začala plavajúca podlaha v kuchyni a chodbe(byt v paneláku) praskať a vŕzgať tak že sa pomaly po tom nedá chodit(praskat nemyslím že by praskali jednotlivé dosky ale ten zvuk čo to vydáva)........príčina asi bude,kedže sa to objavilo po zime a jedine pod touto plávajúcou je beton alebo stará dlažba,že to bude chladom,je tam síce ten PVC podklad,ale asi to nechráni pred chladom,inak si to neviem vysvetlit....tak som sa rozhodol že podlahu rozoberem a dal by som tam tu PVC izolácku inú,len neviem či už neni neskoro,či už to tej podlahe nejak pomože,alebo ten material je už poškodený a nedá sa nič robit.......ako ked preschne drevo.
Dufám že niekto tento problém riešil a pomože.THX
Kidzero
06.07.09,12:02
je okolo stien dostatočna špara? mala by byť od 1,5-2cm...mohlo sa stať že tam nebola dostatočná špara a pnutím potom može podlaha vŕzgať a praskať....treba to skontrolovať...ak nieje tak opraviť...
habib
06.07.09,12:25
je okolo stien dostatočna špara? mala by byť od 1,5-2cm...mohlo sa stať že tam nebola dostatočná špara a pnutím potom može podlaha vŕzgať a praskať....treba to skontrolovať...ak nieje tak opraviť...


špára je dodržaná,to problém nebude.....musí to byt tým chladom od betonu.
Misicka21
06.07.09,12:38
Nám v marci praskla stúpačka v jadre (byt nad nami), mali sme v celom byte vodu po členky a teraz tiež tak praská a vŕzga, ale u nás to bude pravdepodobne z tej vody.
220870
06.07.09,17:14
Praskanie a vŕzganie pl .podlahy má väčšinou na svedomí nerovný podklad.Zima a chlad vysoko nepravdepodobné.Treba to rozobrať a vyliať nivelákom.Niekedy pomôže aj keď sa dajú dve vrstvy podkladnej izolačnej peny.Niekedy môže pukať aj v dlažbách,ale tie zas nevŕzgajú.
habib
06.07.09,17:54
Praskanie a vŕzganie pl .podlahy má väčšinou na svedomí nerovný podklad.Zima a chlad vysoko nepravdepodobné.Treba to rozobrať a vyliať nivelákom.Niekedy pomôže aj keď sa dajú dve vrstvy podkladnej izolačnej peny.Niekedy môže pukať aj v dlažbách,ale tie zas nevŕzgajú.


to by dovod byť mohol......nebol som pri pokládke,takže neviem ako to pán ,,súkromný podnikatel,,(celkom slušná nadávka) položil,viem len že to nejak podkladal,čo som nejak nepochopil.Ale bolo to v poho,tak som to neskúmal.
Takže rozobratie,podloženie inou penou a nasledovné poskladanie by mohlo pomoct?Mohol by to ešte niekto potvrdit,kým sa na to vrhnem.THX
habib
06.07.09,18:01
aj ked to tak preberám tak neviem.......videl som ako sa pokladá podlaha a že pri nerovnosti može začať vŕzgať ale toto neni také to vrzganie,kde človek cíti že je tam proste medzera pod plavajúcou,alebo nejaký hrbol........toto je fakt rovné a pevné a tvrdé,podlaha sa ani nepohne,len proste puká,praská(neviem ako by som opísal ten zvuk)
220870
06.07.09,18:10
Pri 6mm pl podlahe je norma tuším 3mm na 1mb.Myslím chôdzou sa takáto malá nerovnosť nedá rozpoznať .Tuším sme tu už podobnú tému mali cca pred rokom.
habib
06.07.09,19:28
Pri 6mm pl podlahe je norma tuším 3mm na 1mb.Myslím chôdzou sa takáto malá nerovnosť nedá rozpoznať .Tuším sme tu už podobnú tému mali cca pred rokom.




,,http://www.porada.sk/t92753-vazganie-parkiet.html,, toto?
gambi
07.07.09,10:19
Aka bola kvalita plavajucej podlahy? Moja mienka to moze byt, ze podlaha pred polozenim bola vo vlhsom prostredi a nabrala na rozmere(tym padom aj pero-drazka im musela ist tazsie). Pri zakladani mozno stiahli cast drazky alebo pera a tym padom teraz moze podlaha vrzgat. (to sa moze stat, aj keby nezasahovali do pero-drazky). Nerovnostou podlahy to urcite nieje, tam by sa podlaha urcite len zlomila na spoji. Novu penu by som nedaval, moja mienka ze zbytocne.
ddr
20.01.10,03:00
podla mna su dve možnosti rozobrat a vyliat nivelakom(vela ludi toto podcenuje nejaky dobrak povedal že staci folia 5 ka a je to ) nezmysel pena iba skopíruje krivy podklad alebo druha možnost namazat klby na chodidlach a je po vrzganí:D
chandler
20.01.10,07:57
to by dovod byť mohol......nebol som pri pokládke,takže neviem ako to pán ,,súkromný podnikatel,,(celkom slušná nadávka) položil,viem len že to nejak podkladal,čo som nejak nepochopil.Ale bolo to v poho,tak som to neskúmal.
Takže rozobratie,podloženie inou penou a nasledovné poskladanie by mohlo pomoct?Mohol by to ešte niekto potvrdit,kým sa na to vrhnem.THX

dost pochybujem ze si nivelak zaplatil, tak sa nemozes cudovat ze ho nemas. rozobratie a podlozenie inou penou urcite nepomoze.
jvku
12.07.10,20:34
...mam presne taky isty problem, ze podlaha praska v trojizbovom byte pri chodeni a je to po zime. Praskala aj predtym, alebo bolo to iba na velmi nerovnych miestach. Teraz uz praska prakticky skoro vsade. No ja som si ju kladol sam, resp. nieco ja nieco s bratom, nieco so svokrom a nieco svokor s bratom. Pri velmi velkych nerovnostiach som vylieval priehlbeniny nivelackou v kuchyni a na chodbe, v ostatnych izbach nie. Tam len ak bolo treba podkladal som foliu dvakrat. No teraz si myslim, ze ajkeby som dal nivelacku vsade nevyriesilo by to problem, lebo su niekde miesta uplne rovne no praska skoro tak ako aj na nerovnych. Vzdialenosti od steny som dodrzoval dokladne, praveze az prilis. Kladol som uz podlahy viackrat a aj na nerovnostiach, no nikde tento problem nieje. Podlaha je 7 mm z Hornabachu, aby bola kvalitna. No ked som ju skladal vsimol som si, ze v rohoch skoro kazdej dosky nieje presne pravy uhol. Som dost presvedceny, ze praskanie je sposobene prave tymto. Ked som ju skladal som predpokladal, ze tento maly rozdiel v uhloch nebude problemom, ale pravdepodobne je.
Preto by som bol rad, keby si sa poriadne pozrel na jednotlive spoje podlahy, ci tam nemas male skary sposobene prave nepravouhlymi uhlami. Konkretne to vidno na kratsej strane dosky, pri napajani jednej na druhu. V jednom rohu je na doraz a v druhom je medzera tak do 1mm maximalne. Ak to tak je tak sme na jednej lodi a ideme reklamovat. Ja sa uz chystam, aj ked sa mi nechce, lebo nervozny sused ma uz asi vyhodi z bytovky, kedze si myslel, ze moja prerabka bytu uz skoncila.
Kristinach
02.11.12,06:56
Nám podlaha vrzga po zime a pred zimou, úplne hrozne, že sa po nej nedá chodiť. Máme kvalitnu 12mm a pod nou nivilacnu hmotu, takže je úplne rovná. Takže v tomto problém určite nebude.
Kristinach
02.11.12,06:59
A ešte som zabudla dodat, že nám to robili velmi zruční majstri, ktorý mali prístroj na rezanie hrán, ktoré boli rovné a skáry medzi jednotlivými spojmy nie su.
lapejko
03.11.12,17:25
toto je naivita zákazníkov a architektov spoza stola, že nivelačka spraví rovinu, momentálne sedím v rozrobenom byte v A, strojové potery robila slovenská firma a na to dali niekde nivelačku, kde je o dvakrát, lúpe sa a na dvojmetrovej vodováhe ukazuje rozdiel aj 8 mm z rovinnosti...Nivelačka je pod lepené koberce, pVC a vinyl aby na hladkom podklade nebola veľká spotreba lepidla, pod plávajúce podlahy treba presný poter s odchýlkou do troch mm!