amirela
06.07.09,13:38
Zdravím, potrebovala by som info ako postupovať ak by som chcela ako firma uzavrieť dohodu o vykonaní práce, či je treba aby som danú osobu niekde prihlasila alebo aká povinnosť mi z tejto zmluvy vyplýva ako zamestnávateľovi, ďakujem
katka50
06.07.09,11:45
Zdravím, potrebovala by som info ako postupovať ak by som chcela ako firma uzavrieť dohodu o vykonaní práce, či je treba aby som danú osobu niekde prihlasila alebo aká povinnosť mi z tejto zmluvy vyplýva ako zamestnávateľovi, ďakujem
Doh. o vykonaní práce - ročne max. 350 hodín, pred začatím výkonu práce prihlásiť na Reg. liste FO do Soc. poisťovne a odhlásiť po ukončení. Zamestnávateľ platí z dohody garančné a úrazové poistenie.
gabizu
06.07.09,11:47
Osobu zamestnanú na dohodu je potrebné na RL FO prihlásiť do sociálnej poisťovne deň vopred, zamestnávateľ následne platí úrazové poistenie 0,8 % z odmeny za vykonanú prácu a ak ako firma platíte aj garančné poistenie, tak ešte 0,25 % z VZ zamestnanca.
books
06.07.09,11:48
Zdravím, potrebovala by som info ako postupovať ak by som chcela ako firma uzavrieť dohodu o vykonaní práce, či je treba aby som danú osobu niekde prihlasila alebo aká povinnosť mi z tejto zmluvy vyplýva ako zamestnávateľovi, ďakujem

Treba dohodára prihlásiť do SP deň vopred a zamestnávateľ platí z dohody úrazové poistenie (0,8%), garančné poistenie (0,25%) a daň 19%. Ak podpíše vyhlásenie o nezdaniteľnej čiastke a hrubá mzda bude nižšia ako 335,00 EUR, tak nevznikne mu zraziť žiadna daň. Nezdaniteľné minimum je 335,47 EUR.
amirela
06.07.09,13:33
Dakujem pekne vsetkým za odpovede :)))
Janurka
06.07.09,18:32
Ak je to Tvoj prvý zamestnanec, musíš sa prihlásiť aj na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti a štvrťročne podávať prehľady o zrazenej dani /alebo aj nulové/ a na konci roka hlásenie o zrazenej dani.