Ejo
06.07.09,14:09
Dobrý deň, ja by som poprosila o ujasnenie v mesačnej mzde. Ak je uzavretá zmluva na kratší pracovný čas - 6 hodín týždenne, kde mesačná hrubá mzda je 65 EUR / tak je uvedené v pracovnej zmluve/, tak každý mesiac bude hrubá mzda rovnaká t.j. 65 EUR a z nej potom odvody do SP a ZP?
Ďakujem
ivka70
06.07.09,12:12
Pokial clovek odpracuje "cely mesiac", teda to, co ma na dany mesiac odpracovat, tak ano, mzda bude 65 EUR v hrubom kazdy mesiac.
Ejo
06.07.09,12:17
A keď posledný týždeň je prelom z jedného mesiaca na druhý. Napr. pondelok-streda - ešte mesiac máj, štvrtok-nedeľa - jún.
Má odpracovať 6 hodín týždenne. Od pondelka do stredy má 2 hodiny a tých ďalších 4 hodín spadne do ďalšieho mesiaca. Vtedy ako rátať mesačnú mzdu?
Vopred ďakujem za vysvetlenie.
mzdarka renca
06.07.09,12:37
A keď posledný týždeň je prelom z jedného mesiaca na druhý. Napr. pondelok-streda - ešte mesiac máj, štvrtok-nedeľa - jún.
Má odpracovať 6 hodín týždenne. Od pondelka do stredy má 2 hodiny a tých ďalších 4 hodín spadne do ďalšieho mesiaca. Vtedy ako rátať mesačnú mzdu?
Vopred ďakujem za vysvetlenie.

Stále rovnako, lebo aj pri klasickom úväzku 40 hod./mesiac je pondelok - streda 8x3=24 hod. a nie 40.
Ejo
06.07.09,16:20
Takže ak som dobre pochopila, može vychádzať jeden mesiac odpracovaných pri 6 hod. týždennom úvazku - 26 hodín, druhý mesiac 24 hodín, vstále bude mesačná mzda rovnaká, ale treba dodržať, aby za týždeň mal tých 6 hodín. Tak?
mzdarka renca
06.07.09,16:34
Takže ak som dobre pochopila, može vychádzať jeden mesiac odpracovaných pri 6 hod. týždennom úvazku - 26 hodín, druhý mesiac 24 hodín, vstále bude mesačná mzda rovnaká, ale treba dodržať, aby za týždeň mal tých 6 hodín. Tak?

Šikulka, dobre si to pochopila:).
Ejo
06.07.09,17:01
Ďakujem pekne!!!!!!!
Ejo
07.07.09,06:29
Ešte by som mala otázočku. Pri úväzku 6 hodín týždenne s mesačnou mzdou 65EUR, ako s tvorbou sociálneho fondu, s prispievaním z tohto fondu? A čo s dovolenkou?
Vopred ďakujem.