Michal127
06.07.09,14:09
Dobry den
Mam jeden zavazny problem. Prebral som jednu zabehnutu predajnu zo dna na den. Vybavil som danove, zaregistroval kasy, ohlasil prevadzku, vybavil socialku, popodpisova zmluvy a spustil prevadzku. Avsak teraz som zistil ze musim mat povolenie aj od hygieny. Prevadzka vsak bezi a neviem co teraz. Mam to teraz zavriet a cakat kym sa niekto z hygieny pride na to pozriet? Povodny majitel mal vsetko vybavene mam to vybavovat teraz ja?
A teraz otazky:
Aky je postih ked pride kontrola vsetko budem mat v poriadku akurat povolenie mat nebudem?
Ako dlho trva vybavenie tohoto povolenia?
Kto vsetko moze ziadat odomna povolenie od hygieny?
Je lepsie riesenie zavriet a cakat kym sa vyjadria alebo to nechat bezat a v pripade kontroly mi daju nejaky cas na napravu?
PS: Predavm pochutiny a nealko balene.
lenkak
06.07.09,12:12
daj žiadosť o povolenie prevádzky čím skôr. Oni prídu Ťa pozrieť, spíšu nedostatky, a určia termín dokedy ich máš odstrániť. Ale prevádzkuj ďalej, v prevádzke maj kópiu podanej žiadosti.
pracovisko
07.07.09,06:49
Dobry den
Mam jeden zavazny problem. Prebral som jednu zabehnutu predajnu zo dna na den. Vybavil som danove, zaregistroval kasy, ohlasil prevadzku, vybavil socialku, popodpisova zmluvy a spustil prevadzku. Avsak teraz som zistil ze musim mat povolenie aj od hygieny. Prevadzka vsak bezi a neviem co teraz. Mam to teraz zavriet a cakat kym sa niekto z hygieny pride na to pozriet? Povodny majitel mal vsetko vybavene mam to vybavovat teraz ja?
A teraz otazky:
Aky je postih ked pride kontrola vsetko budem mat v poriadku akurat povolenie mat nebudem?
Ako dlho trva vybavenie tohoto povolenia?
Kto vsetko moze ziadat odomna povolenie od hygieny?
Je lepsie riesenie zavriet a cakat kym sa vyjadria alebo to nechat bezat a v pripade kontroly mi daju nejaky cas na napravu?
PS: Predavm pochutiny a nealko balene.
Možno prevádzkovať ďalej, keďže sa nič nezmenilo, treba si však podať žiadosť o vydanie posudku k prevádzke a do žiadosti treba uviesť, že vlastne ide iba o zmenu prevádzkovateľa a prevádzka je nezmenená a bolo by dobré uviesť aj predchádzajúceho prevádzkovateľa, na ktorého bol predtým vydaný posudok k prevádzke od RÚVZ.