jjoolliikkaa
06.07.09,14:47
Používala som ako prehliadač Google Chrome ale nedarilo sa mi tam nainštalovať zásuvny modul, tak som si ho zmenila na Mozillu a tam mi to nejde tak isto....prečo mi to nejde ??
Chobot
06.07.09,12:53
Používala som ako prehliadač Google Chrome ale nedarilo sa mi tam nainštalovať zásuvny modul, tak som si ho zmenila na Mozillu a tam mi to nejde tak isto....prečo mi to nejde ??

A ako to robíš? Veď stačí stiahnuť inštaláciu Flash playera (http://get.adobe.com/flashplayer/thankyou/?installer=Flash_Player_10_for_Windows), povypínať prehliadače a spustiť inštaláciu. Po nainštalovaní by ktorýkoľvek prehrávač mal potom prehrať flash súbory a stránky. Táto inštalácia podporuje Firefox, Safari a Operu.
jjoolliikkaa
06.07.09,13:06
no už som skúšala aj to ale aj keď mám všetko zatvorené tak mi to káže zatvoriť a jednoducho mi nenainštaluje...
sondaw
06.07.09,13:08
Ahoj, jenom doplním - musíš si stáhnout Flash Player pro svůj operační systém a svůj prohlížeč
http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/

Stáhni si ho třeba na plochu, zavři všechna okna prohlížeče a nainstaluj

Co znamená, že ti ho nenainstaluje? Vyhodí nějakou chybovou hlášku?
jjoolliikkaa
06.07.09,13:22
Ahoj, jenom doplním - musíš si stáhnout Flash Player pro svůj operační systém a svůj prohlížeč


Stáhni si ho třeba na plochu, zavři všechna okna prohlížeče a nainstaluj

Co znamená, že ti ho nenainstaluje? Vyhodí nějakou chybovou hlášku?

skúsila som aj link čo si mi napísal a znova mi to nenainštalovalo ...mám ho na ploche a mám všetko zatvorené...začne inštalovať a potom vyhodí okno ( neovládam angličtinu ) ale niečo v tom zmysle že na túto inštaláciu si musim zatvoriť Mozillu ....a je zatvorená..
Chobot
06.07.09,13:43
Ahoj, jenom doplním - musíš si stáhnout Flash Player pro svůj operační systém a svůj prohlížeč


Stáhni si ho třeba na plochu, zavři všechna okna prohlížeče a nainstaluj

Co znamená, že ti ho nenainstaluje? Vyhodí nějakou chybovou hlášku?

skúsila som aj link čo si mi napísal a znova mi to nenainštalovalo ...mám ho na ploche a mám všetko zatvorené...začne inštalovať a potom vyhodí okno ( neovládam angličtinu ) ale niečo v tom zmysle že na túto inštaláciu si musim zatvoriť Mozillu ....a je zatvorená..

Možno nie je zatvorená, len si ju minimalizovala na lištu. Možno proces stále beží.

Treba dať Ctrl+Alt+Del, potom Správcu úloh, záložku Aplikácie - či tam nie je Mozilla Firefox, ak je, daj Ukončiť úlohu. Ak nie, pozri v záložke Procesy, či tam nie je firefox.exe. Ak to tam nájdeš, daj ukončiť proces.
sondaw
06.07.09,13:44
Než spustíš instalaci, otevři si správce úloh - pravé tlačítko myši na hlavní panel>správce úloh a podívej se, jestli není spuštěný v procesech. Pokud je, ukonči ho.
Nebo před instalací restartuj PC a instalaci spusť, mělo by to nainstalovat v pohodě
jjoolliikkaa
06.07.09,16:06
Takže .....skušala som aj restart aj cez spravcu uloh a aj tak mi to nenainstalovalo ....ked odstranim Adobe Reader celkom a nanovo ho stiahnem nepomoze to ? A ak ano tak ktoru verziu si stiahnut ?
A mam aj nejaky Adobe AIR to je tiež potrebne ? Alebo to odstranit ?
jjoolliikkaa
06.07.09,16:10
Ešte ma napadlo ....ja mám nainštalovaný ten Adobe Reader a v Exploreri mi normalne funguje ....len ked pouzivam Mozillu a predtym v Chrome mi nesiel nainstalovat nejaky zasuvny modul Flash Player.....takze toto je moj problem ...
sondaw
06.07.09,16:15
Teď ti moc nerozumím, Adobe reader není totéž jako Flash Player, co teda vlastně instaluješ nebo ti nejde nainstalovat?
jjoolliikkaa
06.07.09,16:21
Tak sa ospravedlnujem ja som si myslela ze to spolu nejako suvisi ...chcem zasuvny modul a ked na to kliknem tak mi napise ze si to pyta Adobe Flash Player....na Explorery mi to nainstalovalo ale nerada ho pouzivam ako prehliadac a tu na Mozile mi to nejde..
jjoolliikkaa
06.07.09,16:32
začne mi to instalovat dojde mi to do 97% a potom mi vyhodi ja to odpisem lebo je to po anglicky....
Adobe Reader Player Plugin Setup

The following applications need to be closed before the Adobe Flash Player Plugin can be installed.

Firefox
sondaw
06.07.09,17:23
No píše ti to to, co ti říkáme s chobotem už v předchozích příspěvcích.
Stáhni si instalační soubor FlashPlayeru (pro svůj operační systém i prohlížeč) třeba na plochu, restartuj počítač a potom instalaci spusť bez toho, že bys cokoliv dalšího otevírala
jjoolliikkaa
07.07.09,02:39
no a ja celý čas robím to čo mi kážete a stále mi nejde....
Chobot
07.07.09,06:20
no a ja celý čas robím to čo mi kážete a stále mi nejde....

Tak urob nasledovné:

Spusti inštaláciu. Počkaj kým ti vyhlási tú chybu. Potom stlač CTRL+PrintScrn.

Otvor si nový dokukment Word, do neho vlož kópiu pracovnej plochy cez Ctrl+V.

Stlač CTRL+Alt+Del > Správca úloh. Klikni na záložku Aplikácie. Znovu to skopíruj CTRL+PrintScrn a vlož do dokumentu. Potom klikni na záložku Procesy, okienko natiahni tak, aby bolo vidno všetky procesy. Znovu CTRL+PrintScrn a v dokumente Ctrl+V.

Ten dokument ulož a vlož ho do svojho príspevku, nech vidíme, čo sa v tvojom PC deje.

Ešte napíš aký máš operačný systém, ak máš niečo iné, než Win XP.

A ktorú verziu Flash Playeru inštaluješ? Daj sem odkaz stránky, odkiaľ si ho stiahla.
jjoolliikkaa
07.07.09,08:15
Jezin to je na mna asi moc komplikovane ....az taka dobra v tom nie som asi urobim lepsie ked k tomu niekoho zavolam ...moc si cenim vasu snahu pomoct a aj za vase rady ...chcela som to skusit sama ale toto je uz na mna moc.....este raz dik ...
Chobot
07.07.09,08:21
Jezin to je na mna asi moc komplikovane ....az taka dobra v tom nie som asi urobim lepsie ked k tomu niekoho zavolam ...moc si cenim vasu snahu pomoct a aj za vase rady ...chcela som to skusit sama ale toto je uz na mna moc.....este raz dik ...

čo je na tom komplikované stláčať tlačidlá tak, ako to máš v príspevku napísané podrobne? Ak nezvládneš to, čo som od teba pýtal, tak asi si ani predtým nerobila to, čo sme ti radili, lebo to predtým bolo zložitejšie ;) :cool: (s tými procesmi).

Ale ak si netrúfaš, tak bude lepšie zavolať nejakého známeho, ktorý ti to spraví rýchlejšie, než by stačil vypiť kávu. Ale snažili sme sa, nemôžeš povedať...:rolleyes::D
jjoolliikkaa
07.07.09,09:29
Ja sa fakt snažim a robim čo mi píšete a vážim si že mi chcete pomôcť urobila som to ako si mi to napísal tak to skúsim poslať...
no ale ako tu to mám dať nedá sa mi to tu prekopírovať !!!!
jjoolliikkaa
07.07.09,09:42
už sa mi to asi podarilo tak to skúsim poslať...
bettylou
07.07.09,10:10
Chcem sa opýtať: Ten Adobe Flash Player mi bude čítať pdf súbory? alebo aký prgm k tomu potrebujem?
Vďaka
Chobot
07.07.09,10:21
Chcem sa opýtať: Ten Adobe Flash Player mi bude čítať pdf súbory? alebo aký prgm k tomu potrebujem?
Vďaka

Aodbe Flash player nečíta pdf súbory. Na to je Adobe Acrobat Reader. Flash player prehráva flash súbory (s koncovkou napr. .flv).
Chobot
07.07.09,10:24
už sa mi to asi podarilo tak to skúsim poslať...

Zaujímavé, nie je tam žiadny prehliadač otvorený. A skúšaš to inštalovať hneĎ po zapnutí PC? Lebo v procesoch máš strašne veľa aplikácií spustených, ktoré sú úplne zbytočné a zbytočne zahlcujú PC.

Bohužiaľ bez prístupu k tomu PC ti už neviem viac poradiť. Musel by som v ňom všeličo poskúšať (napr. pozatvárať niektoré procesy), ale jednoznačné riešenie nepoznám.
jjoolliikkaa
07.07.09,11:21
Ano skúšam to hneď po zapnutí, skúšala som aj po reštarte a ako som písala keď som si to robila v Internet Exploreri tak mi to hneď naskočilo a aj mi to tam funguje mozem si pozerať obrazky a pod... ale na Mozille alebo v Chrome mi to nechce dať........Určite ti ale veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu tebe a aj Sondawovi ...ste zlatí ....
sondaw
07.07.09,12:24
Ještě mne napadlo, stalo se mi to taky, když vyhodí tu hlášku o tom, že prohlížeč musí být zavřený, není to jen upozornění a po odsouhlasením OK instalace normálně proběhne? U mne to tak bylo, odklikla jsem souhlas s FP se normálně nainstaloval, protože prohlížeč byl zavřený
jjoolliikkaa
07.07.09,12:39
ja ti zas pošlem to okno čo mi vyhodí a uvidíš čo s tým ...
bettylou
07.07.09,12:44
Aodbe Flash player nečíta pdf súbory. Na to je Adobe Acrobat Reader. Flash player prehráva flash súbory (s koncovkou napr. .flv).

aha, myslela som si .a kde sa da stiahnut? mam vo viste adobe reader8 ale subory co stiahnem z netu v pdf form mi nečíta:confused:
sondaw
07.07.09,12:54
Tak ke stažení je třeba tady, ale k čemu, když ho v PC máš? Máš k němu přiřazené soubory .pdf? Klepni na nějaký soubor pravým myšítkem a dej Otevřít v programu, označ Adobe Reader a k otevření vždy použít tento program, mělo by to fungovat
Jinak je teda tady:
http://www.slunecnice.cz/sw/acrobat-reader/

Osobně používám Foxit Reader, free, čeština
http://download.chip.eu/cz/Foxit-Reader_117415.html
sondaw
07.07.09,13:00
ja ti zas pošlem to okno čo mi vyhodí a uvidíš čo s tým ...

tak to je vážně divný, zkus to nainstalovat v nouzovém režimu:
restartuj PC a při náběhu systému několikrát stiskni klávesu F8. Objeví se ti černé okno s textem, nelekej se toho a pomocí šipek vyber Nouzový režim
Systém ti naběhne jen se základním nastavením, zkus FP nainstalovat tedy odtud.
Z nouzového režimu se potom dostaneš pouhým restartováním počítače, naběhne už v normálním režimu
To je asi tak poslední, co mne momentálně napadá
Chobot
07.07.09,13:29
aha, myslela som si .a kde sa da stiahnut? mam vo viste adobe reader8 ale subory co stiahnem z netu v pdf form mi nečíta:confused:

Tu môžeš stiahnuť Adobe Reader verzia 9.1 v AJ:

http://get.adobe.com/reader/

alebo keď tam klikneš na different language, tak si to môžeš stiahnuť aj v slovenčine.
Chobot
07.07.09,13:31
ja ti zas pošlem to okno čo mi vyhodí a uvidíš čo s tým ...

No ale tam máš predsa viditeľne spustený prehliadač Firefox - dole na lište! Tak jasné, že ti oznámi, že máš zatvoriť Firefox.
jjoolliikkaa
08.07.09,03:23
No ale tam máš predsa viditeľne spustený prehliadač Firefox - dole na lište! Tak jasné, že ti oznámi, že máš zatvoriť Firefox.

to som tam nechala iba teraz len som to chcela preposlat ako mi to vyhodi ale robi mi to aj ked mam vsetko zavrete...
bobino38
08.07.09,03:47
....odinštaluj firefox, stiahni to cez internet explorer, zavri prehliadač a nainštaluj Adobe flash player.
jjoolliikkaa
08.07.09,09:48
Už sa mi to podarilo ....síce neviem ako ako ide mi to aj na Mozille...no a aj tak ďakujem všetkým za pomoc a rady...a hlavne za trpezlivosť....
bettylou
10.07.09,07:31
Vďaka chlapci