jela
06.07.09,16:24
Prosím potrebujem poradiť :
omylom sme zaplatili DF za predplatné odborného časopisu, ktorý už bol raz objednaný. Takže sme zaplatili suma + DPH a DPH sme si aj odpočítali v štvrťročnom daň. priznaní. Následne sme zrušili duplicitnú objednávku časopisu a peniaze nám zaslali na účet.

??? Neviem ako to zaúčtovať, keďže je tam to DPH ????

normálne by som to riešila cez 379 ale čo s tým DPH ??????????

prosím poraďte
andreaS
06.07.09,14:34
a dobropis neposlali?

Ak mas 2x fa za predplatne ale kazda je ina, tak to inak nezrusis ako dobropisom.
jela
06.07.09,14:49
a dobropis neposlali?

Ak mas 2x fa za predplatne ale kazda je ina, tak to inak nezrusis ako dobropisom.
nie, žiaden dobropis nemám ???
Len zaslali peniaze (čo som samozrejme rada) ale neviem ako zaúčtovať ???
andreaS
06.07.09,15:15
a nejde nahodou o to, ze sa do uctovnictva dostala 2x ta ista faktura a preto ste aj 2x uplatnili dph?

Ak ano, tak oprava spociva vo vymazani alebo stornovani druhej faktury a druha uhrada bude parovana cez tu prvu fakturu a vratenie tak isto... Islo by potom len o prehradenie 1 faktury a jej nasledne vratenie.
ondrejvla
06.07.09,15:22
Navrhujem, požiadať o dobropis, čo pochybujem, že urobia, alebo druhá verzia, podať dodatočné DP DPH a DPH na vstupe ponížiť o túto sumu.
lenkak
06.07.09,15:31
Máš 2 faktúry? Potom by som žiadala o dobropis.
ondrejvla
06.07.09,15:40
Máš 2 faktúry? Potom by som žiadala o dobropis.

Lenka, zadávateľka píše, že omylom uhradila predplatné, ktoré už bolo uhradené, tak z toho som vychádzala na podanie dodatočného DP DPH.
lenkak
06.07.09,15:42
ale mali dve objednávky, mohli mať 2 fa. Nech zadavateľka upresní.
ondrejvla
06.07.09,15:46
ale mali dve objednávky, mohli mať 2 fa. Nech zadavateľka upresní.

Lenka, možno upresní, ak tu kukne, takto musíme len dedukovať. Sama som zvedavá, čo sa z toho vyvŕbi...
jela
07.07.09,10:19
Mám dve rôzne faktúry a obe platby boli v roku 2009 -1 Q.
Ten dobropis som zatiaľ nežiadala. Čakám čo poradíte, aby som išla správnou cestou.
andreaS
07.07.09,10:21
žiadať dobropis :) a na jeho zaklade bude upravena dph a vyriesi sa ti aj naparovanie vratenej platby...

je ale zaujimave, ze danu firmu netrapi vystavenie dobropisu... ako to potom spravia u seba?
jela
07.07.09,10:26
skúsim teda požiadať o dobropis a uvidíme. Ale ešte prosím upresniť - a na jeho základe bude upravená dph ( môj mozog má asi obedňajšiu siestu)
hnedoočka
07.07.09,10:38
skúsim teda požiadať o dobropis a uvidíme. Ale ešte prosím upresniť - a na jeho základe bude upravená dph ( môj mozog má asi obedňajšiu siestu)
na základe dobropisu si vymínusuješ DPH,ktoré si si uplatnila v 1.Q.
lenkak
07.07.09,10:39
na dobropise bude dph uvedené mínusom.
jela
07.07.09,11:07
mailom som požiadala o dobropis , uvidíme ako budú postupovať, prípadne sa ešte ozvem , zatiaľ všetkým ďakujem