barto
06.07.09,16:50
Ahojte, potrebujem radu ohľadne dohodárov.
Som FO sa zamestnala som na dohodu štyroch ľudí, je treba sa prihlásiť na daňový úrad ako zamestnávateľ? Z dohôd daň sťahovať nebudem, pretože všetci podpísali vyhlásenia a je potom potrebné podávať štvrťročné prehľady, Ak je treba sa registrovať na akom tlačive a do kedy je lehota? Ďakujem za všetky rady.
barto
06.07.09,14:57
Nevie mi nikto poradiť?
evina
06.07.09,15:01
Ahojte, potrebujem radu ohľadne dohodárov.
Som FO sa zamestnala som na dohodu štyroch ľudí, je treba sa prihlásiť na daňový úrad ako zamestnávateľ? Z dohôd daň sťahovať nebudem, pretože všetci podpísali vyhlásenia a je potom potrebné podávať štvrťročné prehľady, Ak je treba sa registrovať na akom tlačive a do kedy je lehota? Ďakujem za všetky rady.

Musíš sa prihlásiť na DÚ ako platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti. Budeš podávať aj prehľady a ročné hlásenie. Vyhlásením majú zamestnanci len úľavu na dani, ale Ty si platiteľom dane zo závislej činnosti- vyplácaš príjmy zo závislej činnosti.
Muška
06.07.09,15:03
..a ešte podporím Evinku:
(4) Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu u správcu dane najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu alebo daň vyberať, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
barto
06.07.09,15:11
A ešte sa opýtam je to tlačivo na internetovej stránke DU? Ako ho nájsť? Ďakujem
evina
06.07.09,15:16
A ešte sa opýtam je to tlačivo na internetovej stránke DU? Ako ho nájsť? Ďakujem

Niektoré DÚ to požadujú na prihláške FO, kde sa zaškrtne príslušná daň, ale v tomto prípade väčšinou stačí splniť si oznamovaciu povinnosť listom...

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskafo.pdf