evka-janekova
06.07.09,20:00
Dobrý večer,
stala sa nám taká vec. Syn si v sobotu večer obaril rúčku, mal to dosť tak sme nevahali a leteli do nemocnice na pohotovosť. :mee: Lenže úrazovka v PB je katastrofa, prišli sme tam o pol 11 večer, v čakarni asi 20 ľudí. Malý plakal až uši trhalo, zaklopala som, ved máme dosť vážny prípad, ešte k tomu dieťa. Asi o 10 min. vyšiel lekár a spýtal sa co sa deje, tak som mu v rychlosti vysvetlila.
Povedal že je ortoped, že musíme počkať na chirurga. Tak sme čakali ďalších 10 min. a to ze neustáleho plakania malého, uz žačínal mať teplotu,nervozni sme boli.
Na lekára ani jedno krivé slovo bol milý snažil sa byť co najemnejši. Obviazal a išli sme s plačom domov.

Dnes som išla na kontrolu, preväz, prišli sme tam o pol 10, čakáren total preplnená ani kde sa posadiť. :eek: Vybavili nás o pol 2!!! :eek: Ludia frflali, nervozni, každu chvilu prišla sanitka s nejakym vaznym prípadom, čo bol urgentejší. To chápem, vážnosť má prednost. Ked nas konečne zavolala sestrička, za 5 min. to mala previazané.
Povedala, že pokiaľ sa ludia nebudu stažovať na riaditeľstve, tak sa s tým nič neurobí. Jeden lekár na pomerne veľké mesto na úrazovke.
Chcem sa teda spýtať ako mám sformulovať takú sťaznost, aby sa kompetentní konečne rozhýbali.
Maly sa bude liečit asi 3 týždne, a ak tam budeme chodiť každy druhý den na preväz, a vždy po 4 hodiny asi zošediviem.

P.S. - Ked som odchádzali boli tam ludia ktorí tam uz boli ked som prišla a ešte stále čakali. :confused:
Stanislav 1975
06.07.09,18:17
Dobrý večer,
stala sa nám taká vec. Syn si v sobotu večer obaril rúčku, mal to dosť tak sme nevahali a leteli do nemocnice na pohotovosť. :mee: Lenže úrazovka v PB je katastrofa, prišli sme tam o pol 11 večer, v čakarni asi 20 ľudí. Malý plakal až uši trhalo, zaklopala som, ved máme dosť vážny prípad, ešte k tomu dieťa. Asi o 10 min. vyšiel lekár a spýtal sa co sa deje, tak som mu v rychlosti vysvetlila.
Povedal že je ortoped, že musíme počkať na chirurga. Tak sme čakali ďalších 10 min. a to ze neustáleho plakania malého, uz žačínal mať teplotu,nervozni sme boli.
Na lekára ani jedno krivé slovo bol milý snažil sa byť co najemnejši. Obviazal a išli sme s plačom domov.

Dnes som išla na kontrolu, preväz, prišli sme tam o pol 10, čakáren total preplnená ani kde sa posadiť. :eek: Vybavili nás o pol 2!!! :eek: Ludia frflali, nervozni, každu chvilu prišla sanitka s nejakym vaznym prípadom, čo bol urgentejší. To chápem, vážnosť má prednost. Ked nas konečne zavolala sestrička, za 5 min. to mala previazané.
Povedala, že pokiaľ sa ludia nebudu stažovať na riaditeľstve, tak sa s tým nič neurobí. Jeden lekár na pomerne veľké mesto na úrazovke.
Chcem sa teda spýtať ako mám sformulovať takú sťaznost, aby sa kompetentní konečne rozhýbali.
Maly sa bude liečit asi 3 týždne, a ak tam budeme chodiť každy druhý den na preväz, a vždy po 4 hodiny asi zošediviem.

P.S. - Ked som odchádzali boli tam ludia ktorí tam uz boli ked som prišla a ešte stále čakali. :confused:

No to mi je luto,ale niekde to je bohuzial este horsie-napr.pre celu Ba a okolie je jedina pohotovost a to na kramaroch,tak si viete predstavit ako to tam vyzera-to mi urcite vsetci rodicia z ba a okolia dosvedcia...
Rozalka
06.07.09,18:55
Skús sa prípadne popýtať, či preväz nezvládne bežné chirurgické odd., či je nutné chodiť na pohotovosť.
alla66
06.07.09,19:14
Andy Kralik
06.07.09,20:53
Ak si myslite ze zdravotna starostlivost nebola adekvatna, je mozne podat staznost na riaditelstvo nemocnice pripadne na Urad pre dohlad nad zdravotnout staroslivostou.

Na druhej strane na co presne sa chcete stazovat? Na to ze by si nemocnice zasluzili lepsie financovanie, aby mohlo byt viac ambulancii, viac lekarov, viac sestier, slusnejsie prostredie ktore by urcite pozitivne vplyvalo na pacientov? Tak to aby ste zacali staznost slovami "Vazeny pan premier.." alebo si nasli niekde sukromne zdravotnicke zariadenie s "inymi zdrojmi financovania".

Ked clovek ide do nemocnice, musi ratat s tym ze bude cakat, ze prednost maju nie ti co prisli skor, ale ti co su na tom horsie resp. z nejakeho dovodu ide o urgentnejsi pripad. A vyzbrojit sa trpezlivostou, pretoze nemocnica je plna chorych ludi, ktori su mrzuti a ufrflani.
veronikasad
07.07.09,05:51
Evka, skús sa informovať o službách agentúr domácej ošetrovatelskej starostlivosti .

http://www.zzz.sk/?page=adosy

mimotemyAk bude schválený avizovaný zákon o úprave pracovnej doby na pohotovosti len do 24.00 hod., situácia na pohotovosti v nemocniciach bude ešte horšia
pasuliatko
07.07.09,07:48
niečo podobné som zažila aj ja. keď som išla na pohotovosť do FNsP Ružinov, spadla som z gauča a mala som opuchnutý malíček na nohe tak som sa bála,že čo to. preplnená čakáreň asi 2 hodiny čakania a na koniec veľmi nepríjemný lekár ale aj sestrička,že ja som neni súrny prípad atď no mala som dosť.dali mi len ibalgin a poslali domov.:confused::eek:
pasuliatko
07.07.09,07:50
Skús sa prípadne popýtať, či preväz nezvládne bežné chirurgické odd., či je nutné chodiť na pohotovosť.

podľa mňa už dávno im mali vypísať lístok na normálnu chirurgickú ambulanciu
syrik
07.07.09,08:22
niečo podobné som zažila aj ja. keď som išla na pohotovosť do FNsP Ružinov, spadla som z gauča a mala som opuchnutý malíček na nohe tak som sa bála,že čo to. preplnená čakáreň asi 2 hodiny čakania a na koniec veľmi nepríjemný lekár ale aj sestrička,že ja som neni súrny prípad atď no mala som dosť.dali mi len ibalgin a poslali domov.:confused::eek:

Prepáč pasuliatko, ale narazený palec naozaj nie je súrny prípad...
pasuliatko
07.07.09,08:29
Prepáč pasuliatko, ale narazený palec naozaj nie je súrny prípad...

áno ale ja som nevedela,že či nie je náhodou zlomený o to mi išlo.o nič viac...ale aby mi hentak vynadali...to bola sila.
pasuliatko
07.07.09,08:34
áno zabudla som. ja som písala minulý rok sťažnosť na nemocnicu Ružinov jej vedeniu o tom aký prístup majú niektorí lekári a HLAVNE sestričky na ortopedických ambulanciách v poliklinickej časti. a výsledok? žiaden.
Olice
07.07.09,08:44
áno ale ja som nevedela,že či nie je náhodou zlomený o to mi išlo.o nič viac...ale aby mi hentak vynadali...to bola sila.
mimotemyMyslím, že si naozaj nebola v ohrození života. Ja som chodila so zlomeným palcom na nohe viac ako rok, myslela som si , že to mám len narazené. To, že bol zlomený som sa dozvedela až pri RTG nohy pre niečo iné a povedali mi, že tam mám starú zlomeninu palca. Nič sa mi nestalo, palec je rovný;)akurát, že to vtedy bolelo.
pasuliatko
07.07.09,08:47
mimotemyMyslím, že si naozaj nebola v ohrození života. Ja som chodila so zlomeným palcom na nohe viac ako rok, myslela som si , že to mám len narazené. To, že bol zlomený som sa dozvedela až pri RTG nohy pre niečo iné a povedali mi, že tam mám starú zlomeninu palca. Nič sa mi nestalo, palec je rovný;)akurát, že to vtedy bolelo.

ved dobre ja nehvorím,že som bola v ohrození života ale o tom neprofesionálnom prístupe toho lekára akým na mňa reagoval. nič viac
syrik
07.07.09,08:49
Je pravda, že niektorí lekári a sestričky sa správajú napzaj neeticky, ale na druhej strane, nie vždy sa vedia slušne správať aj pacienti...nie že by som si ich zastávala, ale aj to sú len ľudia a nemajú nervy zo železa...ono totiž niekedy si mnohí pacienti myslia, že sú na tom tak zle, že musia byť uprednostnení...
pasuliatko
07.07.09,08:50
Je pravda, že niektorí lekári a sestričky sa správajú napzaj neeticky, ale na druhej strane, nie vždy sa vedia slušne správať aj pacienti...nie že by som si ich zastávala, ale aj to sú len ľudia a nemajú nervy zo železa...ono totiž niekedy si mnohí pacienti myslia, že sú na tom tak zle, že musia byť uprednostnení...

to si dúfam nemyslela na mňa :D
syrik
07.07.09,08:56
to si dúfam nemyslela na mňa :D

Nie, to bolo myslené všeobecne ;)
pasuliatko
07.07.09,08:57
Nie, to bolo myslené všeobecne ;)

tak potom áno. to poznám aj ja. a ako som napísala tak hlavne na ortopédií v Ruinovskej poliklinike (tej pri lôžkovej časti)
diabol4
07.07.09,09:08
Moja mamka pracuje v nemocnici na neurologickom oddelení. Na tomto oddelení majú žalostne málo sestier, takže nestíhajú. Keď sa rodinní príslušníci ozvali, že pacient napr. niečo nedostal, vysvetlia im v akej sú situácii, že nestíhajú. Rodinní príslušníci sami vidia, ako lietajú. Stále im povedia, že sa môžu písomne sťažovať na vedení nemocnice. Niektorí to písomne urobili. Vedenie sa neunúvalo im odpovedať. Takže je všetko po starom. Makajú za 12 tis. v 12 hodinových službách. Písomne sa sťažovali aj sestričky - odpoveď: "Buďte radi, že vôbec dostávate plat a máte prácu". Pre vedenie uzavreté a bodka.
Olice
07.07.09,09:23
Dobrý večer,
stala sa nám taká vec. Syn si v sobotu večer obaril rúčku, mal to dosť tak sme nevahali a leteli do nemocnice na pohotovosť. :mee: Lenže úrazovka v PB je katastrofa, prišli sme tam o pol 11 večer, v čakarni asi 20 ľudí. Malý plakal až uši trhalo, zaklopala som, ved máme dosť vážny prípad, ešte k tomu dieťa. Asi o 10 min. vyšiel lekár a spýtal sa co sa deje, tak som mu v rychlosti vysvetlila.
Povedal že je ortoped, že musíme počkať na chirurga. Tak sme čakali ďalších 10 min. a to ze neustáleho plakania malého, uz žačínal mať teplotu,nervozni sme boli.
Na lekára ani jedno krivé slovo bol milý snažil sa byť co najemnejši. Obviazal a išli sme s plačom domov.

Dnes som išla na kontrolu, preväz, prišli sme tam o pol 10, čakáren total preplnená ani kde sa posadiť. :eek: Vybavili nás o pol 2!!! :eek: Ludia frflali, nervozni, každu chvilu prišla sanitka s nejakym vaznym prípadom, čo bol urgentejší. To chápem, vážnosť má prednost. Ked nas konečne zavolala sestrička, za 5 min. to mala previazané.
Povedala, že pokiaľ sa ludia nebudu stažovať na riaditeľstve, tak sa s tým nič neurobí. Jeden lekár na pomerne veľké mesto na úrazovke.
Chcem sa teda spýtať ako mám sformulovať takú sťaznost, aby sa kompetentní konečne rozhýbali.
Maly sa bude liečit asi 3 týždne, a ak tam budeme chodiť každy druhý den na preväz, a vždy po 4 hodiny asi zošediviem.

P.S. - Ked som odchádzali boli tam ludia ktorí tam uz boli ked som prišla a ešte stále čakali. :confused:
Ak som dobre pochopila skratku PB, tak sa jedná o nemocnicu v Považskej Bystrici? Ak áno, tak aj tu je jedna forma akou môžeš opísať svoje postrehy a nespokojnosť nemocnici. Aj keď by určite bolo lepšie, keby tam tie príspevky, ktoré tam ľudia píšu zostali zobrazené....
http://www.nemocnicapb.sk/napiste-nam.phtml?id3=37781&id2=0
syrik
07.07.09,10:25
Moja mamka pracuje v nemocnici na neurologickom oddelení. Na tomto oddelení majú žalostne málo sestier, takže nestíhajú. Keď sa rodinní príslušníci ozvali, že pacient napr. niečo nedostal, vysvetlia im v akej sú situácii, že nestíhajú. Rodinní príslušníci sami vidia, ako lietajú. Stále im povedia, že sa môžu písomne sťažovať na vedení nemocnice. Niektorí to písomne urobili. Vedenie sa neunúvalo im odpovedať. Takže je všetko po starom. Makajú za 12 tis. v 12 hodinových službách. Písomne sa sťažovali aj sestričky - odpoveď: "Buďte radi, že vôbec dostávate plat a máte prácu". Pre vedenie uzavreté a bodka.

SÚHLASÍM...pracovala som v nemocnici...je to svätá pravda...lenže toto rodinní príslušníci nevidia...myslia si, že ich príbuzný je tam jediný....nie vždy je to o kvalite práce v nemocnici, ale za to sestričky nemôžu...za to môžu tí, ktorí rozhodujú o tom, koľko sestiet a za aké platy bude robiť na oddeleniach...
buchač
07.07.09,10:52
áno ale ja som nevedela,že či nie je náhodou zlomený o to mi išlo.o nič viac...ale aby mi hentak vynadali...to bola sila.

Aj keby bol zlomený , tak malíček na nohe sa do sádry nedáva ....

Je to totiž neuskutočniteľné , proste nedá sa zasádrovať a punktum .

Tiež som chodil jeden čas ako Joffrey de Peyrac :---:---:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=0jyvZJGu-xk&feature=related
wegamizi
07.07.09,11:01
Suhlasim, co tu bolo povedane. Pre Evku Janekovu - zadavatelku temy by som tiez doporucila Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, ale ja som ich tiez raz oslovila, ale ani mi neodpovedali. Zaujimave. Je to dost zacarovany kruh.
Asi sa vam buden zdat divna, ale u nas v Ma je nemocnica ako " cumlik ", aj vynovena, aj kvalitna ( v ramci moznosti ), aj celkom slusna uroven zdrav. personalu. Hadam sa uz blyska na lepsie casy;)
pasuliatko
07.07.09,13:14
Aj keby bol zlomený , tak malíček na nohe sa do sádry nedáva ....

Je to totiž neuskutočniteľné , proste nedá sa zasádrovať a punktum .

Tiež som chodil jeden čas ako Joffrey de Peyrac :---:---:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=0jyvZJGu-xk&feature=related

ved dobre ale ja som len chcela vedieť čo s nim mám. už to konečne pochopte.
Heder
07.07.09,13:36
Áno, je to fakt zlé, 20 minút by si na prvé ošetrenie popáleniny (hlavne ak ide o dieťa) nemala, ale tiež závisí od vážnosti, predpokaldám totiž, že si mu už prvú pomoc poskytla doma a že sa sestrička, keď si zaklopala do ambulancie pozrela na popáleninu a usúdila, že malý nie je v ohrození, to vie totiž posúdiť aj bez lekára. Horšie je to, že dieťa nechápe, čo je vážne, takže to je dosť traumatizujúce preňho, pre teba aj pre ostatných, keď srdcervúco plače...

Inak si ale mala hlavne smolu, že sa to stalo v sobotu a že na prvý preväz (v nedeľu) si musela znovu na pohotovosť. V tomto prípade ste už bohužiaľ ozaj neboli súrny prípad. Bolo by ale absurdné, aby si na ostatné preväzy chodila na pohotovosť, pohotovosť totiž nie je nato... a tiež si myslím, že preväz popáleniny (opäť závisí od stupňa) by mal zvládnuť aj pediater, nemusí to byť chirurg, ale určite už netreba chodiť na pohotovosť
pasuliatko
07.07.09,20:26
Áno, je to fakt zlé, 20 minút by si na prvé ošetrenie popáleniny (hlavne ak ide o dieťa) nemala, ale tiež závisí od vážnosti, predpokaldám totiž, že si mu už prvú pomoc poskytla doma a že sa sestrička, keď si zaklopala do ambulancie pozrela na popáleninu a usúdila, že malý nie je v ohrození, to vie totiž posúdiť aj bez lekára. Horšie je to, že dieťa nechápe, čo je vážne, takže to je dosť traumatizujúce preňho, pre teba aj pre ostatných, keď srdcervúco plače...

Inak si ale mala hlavne smolu, že sa to stalo v sobotu a že na prvý preväz (v nedeľu) si musela znovu na pohotovosť. V tomto prípade ste už bohužiaľ ozaj neboli súrny prípad. Bolo by ale absurdné, aby si na ostatné preväzy chodila na pohotovosť, pohotovosť totiž nie je nato... a tiež si myslím, že preväz popáleniny (opäť závisí od stupňa) by mal zvládnuť aj pediater, nemusí to byť chirurg, ale určite už netreba chodiť na pohotovosť

pohotovosť určite nie ale odborná ambulancia či už chirurgická alebo iná určite. pochybujem,že by to robili u pediatra. lebo ten nevie tak dobre posúdiť stav či treba alebo netreba dalej ošetrovať. určite by som volila inú ako pediatrickú ambulanciu;)
buchač
08.07.09,10:29
Keď hovoríme o popáleninách a podobných poranení , samozrejme menšieho rázu , tak najlepšia prvá pomoc je obyčajná studená tečúca voda ...

Žiadne mastičky , lektvary , zábaly ...

Maximálne nejaká sterilizácia / rany a nie človeka ;) / a podľa rozsahu vyhľadať lekársku pomoc .
Samozrejme aj tie protišokové polohy ........
pasuliatko
08.07.09,10:48
http://www.prvapomoc.org/index.php?id=154
môže to niekomu pomôcť ;)
Heder
08.07.09,11:24
ešte existuje nejaký materiál (vyzerá to ako postriebrený papier), ktorým sa popálenina po (potom, ako sa nechá čo najdlhšie pod studenou vousou) zakryje pošas prevozu do nemocnice, má to nejak stabilizovať teplotu na popálenom mieste... neviem, či sa to dá kúpiť v lekarni, videla som to vo Francúzsku, ked sa mojej svagrinej malý syn obaril horúcim čajom a moj manzel v panike zavolal poziarnikov, ktori prisli s komplet vybavenim a popálenú ruku mu prikryli touto látkou... potom ho s hukackou previezli na pohotovost...
buchač
08.07.09,11:44
ešte existuje nejaký materiál (vyzerá to ako postriebrený papier), ktorým sa popálenina po (potom, ako sa nechá čo najdlhšie pod studenou vousou) zakryje pošas prevozu do nemocnice, má to nejak stabilizovať teplotu na popálenom mieste... neviem, či sa to dá kúpiť v lekarni, videla som to vo Francúzsku, ked sa mojej svagrinej malý syn obaril horúcim čajom a moj manzel v panike zavolal poziarnikov, ktori prisli s komplet vybavenim a popálenú ruku mu prikryli touto látkou... potom ho s hukackou previezli na pohotovost...

Nie nejaký , ale ...


Izotermická fólie je speciální tepelně reflexní fólie k zabránění úniku tělesného tepla při úrazech, popáleninách a šokových stavech. Používá se především při poskytování první pomoci, k zamezení tepelných ztrát a prochladnutí zraněného, aplikuje se na oblečení, případně v kombinaci s přikrývkou. Mimo zdravotnictví lze fólii využít tam, kde je zapotřebí snížit tepelné ztráty nebo tam, kde je zapotřebí zajistit ochranu před sálavým teplem. Rozměr sbalené fólie 18,5 x 12 x 1 cm, hmotnost 60g.

Cena : 45 Kč
http://www.nakupaprodej.cz/nakupaprodej-cz/eshop/0/0/5/743-Folie-izotermicka-STRIBRNA

Inak , predstav si , bežná to vec dokonca už aj na Slovensku ...::---:---:D:D:D:cool:
syrik
08.07.09,12:00
Nie nejaký , ale ...



Cena : 45 Kč
http://www.nakupaprodej.cz/nakupaprodej-cz/eshop/0/0/5/743-Folie-izotermicka-STRIBRNA

Inak , predstav si , bežná to vec dokonca už aj na Slovensku ...::---:---:D:D:D:cool:

No ešteže Ťa máme, inak by sme to nevedeli...
pasuliatko
08.07.09,13:07
ešte existuje nejaký materiál (vyzerá to ako postriebrený papier), ktorým sa popálenina po (potom, ako sa nechá čo najdlhšie pod studenou vousou) zakryje pošas prevozu do nemocnice, má to nejak stabilizovať teplotu na popálenom mieste... neviem, či sa to dá kúpiť v lekarni, videla som to vo Francúzsku, ked sa mojej svagrinej malý syn obaril horúcim čajom a moj manzel v panike zavolal poziarnikov, ktori prisli s komplet vybavenim a popálenú ruku mu prikryli touto látkou... potom ho s hukackou previezli na pohotovost...

pokial viem tak popáleniny by sa mali zakrývať jedine sterilným štvorcom a nie ničím iným...ani mastička,sprej... studená voda a sterilné prekrytie. a keby som sa už popálila nevolám hasičov :---
buchač
08.07.09,13:41
No ešteže Ťa máme, inak by sme to nevedeli...

ČÍTAM poriadne , aj medzi riadkami ....


Heder
Junior Member
Re: Sťažnosť na nemocnicu
ešte existuje nejaký materiál (vyzerá to ako postriebrený papier), ktorým sa popálenina po (potom, ako sa nechá čo najdlhšie pod studenou vousou) zakryje pošas prevozu do nemocnice, má to nejak stabilizovať teplotu na popálenom mieste... neviem, či sa to dá kúpiť v lekarni, videla som to vo Francúzsku, ked sa mojej svagrinej malý syn obaril horúcim čajom a moj manzel v panike zavolal poziarnikov, ktori prisli s komplet vybavenim a popálenú ruku mu prikryli touto látkou... potom ho s hukackou previezli na pohotovost...


Inak , predstav si , bežná to vec dokonca už aj na Slovensku ...:

Jedno z druhým súvisí ....;)

Nejak sa mi nechce veriť , že si nepochopila spojenie Francúzska so Slovenskom , lebo v dnešnej dobe to , čo dostaneš kúpiť vo Francúzsku , nájdeš v obchodoch aj tu , na zaostalom Slovensku / podľa francúzov určite ...:rolleyes: /
Inak sa tomu hovorí irónia , aj keď je to v rozpore s etiketou ...

Ešte dobre , že ma tu máte ...;):cool:
Dáša_
08.07.09,14:20
S úrazovkou v PB máme aj my skúsenosť - boli sme na svadbe a malý si rozbil hlavu. Kopec ľudí a na smolu, ked už sme boli na rade,priviezli havarovaného motorkára - takže sme na neho čakali všade. Kým popísali túhrbu rentgenov...
A potom nekonečne dlhé kontroly.

Az som nadávala na lekára, že ved už ani nemusíme, ved uz je to OK a jazva bude tak ci tak. A on sa zrazu spýtal, či máme urazové poistenie. Po pravde, nás také niečo ani nenapadlo, malý tak mal aspon isté bolestné.

V podstate som nadobudla presvedcenie, ze lekar nam schválne naťahoval kontroly, aby z toho bolo niečo z poistky. Ale či je to fakt, alebo malý naozaj potreboval tolko kontrol, to už veru neviem.
Dáša_
08.07.09,14:21
A ked sa tu už sťažujeme na nemocnice - svokre objavili rakovinu prsníka. Dnes bola objednaná na operáciu a ked prišla do nemocnice, tak ju poslali domov - vraj sa pomýlili a má prísť až v pondelok.
Tak dúfam, že to bude jediná chyba v tomto prípade.
evka-janekova
08.07.09,15:55
Áno, je to fakt zlé, 20 minút by si na prvé ošetrenie popáleniny (hlavne ak ide o dieťa) nemala, ale tiež závisí od vážnosti, predpokaldám totiž, že si mu už prvú pomoc poskytla doma a že sa sestrička, keď si zaklopala do ambulancie pozrela na popáleninu a usúdila, že malý nie je v ohrození, to vie totiž posúdiť aj bez lekára. Horšie je to, že dieťa nechápe, čo je vážne, takže to je dosť traumatizujúce preňho, pre teba aj pre ostatných, keď srdcervúco plače...

Inak si ale mala hlavne smolu, že sa to stalo v sobotu a že na prvý preväz (v nedeľu) si musela znovu na pohotovosť. V tomto prípade ste už bohužiaľ ozaj neboli súrny prípad. Bolo by ale absurdné, aby si na ostatné preväzy chodila na pohotovosť, pohotovosť totiž nie je nato... a tiež si myslím, že preväz popáleniny (opäť závisí od stupňa) by mal zvládnuť aj pediater, nemusí to byť chirurg, ale určite už netreba chodiť na pohotovosť
no sestrička ani nepozrela, pritom by videla ze na palci mal najviac kozu dole az take cervene, aj na dlani a ostatných prstíkoch mal dole.Maly mal ručku zabalenu v mokrej plienke, doma som mu dala studenu vodu ale bol v takom soku ze nechcel potom nic, len som namáčala plienku a sadali sme do auta.
U nás to beží tak, že úraz sa stále chodí preväzovať a kontrolovať na pohotovosť. Takže ľudia, ktorí čakajú na preväz (ktorý trvá 5 min.), musia dávať prenosť akútnym stavom, ktoré prichádzajú stále. A tak sa čaká 4-5 hodín na kontrolu.
Podľa mňa by mali byť 2 lekári, jeden čo berie nové prípady, a jeden čo sa stará o kontroly a preväzy...
No dnes bol s ním na preväz ocko, čakali iba 3,5 hodiny, zabudol sa opýtať, či by sme nemohli chodiť na bežnú chir. ambulanciu. Ale ja sa spýtam v piatok...
tinka1751
01.08.09,17:55
no tak to ti verim lebo mam s tym skusenosti, ale pochybujem ze s tym nejako rozhybes, my sme staznost dali a nic. Moj syn chodil na preväzy tiez kazdy druhy den a cakal tam od rana do dakej jednej a to je skolopovinny a v skole mu uz nechceli tolerovat ospravedlnenky s kazdeho druheho dna, takze jedinym riesenim, aby nemal v skole problemy bolo objednavat ho kazdy druhy den na urcitu hodinu na preväz kde ho potom vzali ale samozrejme si za to vyuctovali 100 sk za objednavku. Proste ziaden system, mohli sme chdit za kym kolvek
brčko
01.08.09,18:54
A ked sa tu už sťažujeme na nemocnice - svokre objavili rakovinu prsníka. Dnes bola objednaná na operáciu a ked prišla do nemocnice, tak ju poslali domov - vraj sa pomýlili a má prísť až v pondelok.
Tak dúfam, že to bude jediná chyba v tomto prípade.

To mi pripomenulo, čo sa stalo švagrovi. Toho zobrali na operáciu, aj ho uspali, no po prebratí mu povedali, že ho neoprerovali, lebo majú štrajk! :eek:
Som tomu ani veriť nechcela...
Dáša_
01.08.09,19:00
To mi pripomenulo, čo sa stalo švagrovi. Toho zobrali na operáciu, aj ho uspali, no po prebratí mu povedali, že ho neoprerovali, lebo majú štrajk! :eek:
Som tomu ani veriť nechcela...

no čerstvo mám známu zase s rakovinou prsníka - našla si hrčku, išla na biopsiu. Lekári hrčku zobrali a vraj negatívna.
Ona si ale hrčku nahmatala, že je na rovnakom mieste.

Naveľa teda lekári súhlasili, že znova podstúpi biopsiu. Teraz sa im uz podarilo trafit a výsledok - 80% prsníka je napadnutých rakovinou. Teda,v tomto momente ten prsník už samozrejme pár dní nemám.

Tak neviem, ale z prsníka takto masívne zasiahnutého zobrať zrovna zdravé tkanivo na histologiu sa mi zdá ako majstrovský výkon :confused: