kokteil
06.07.09,20:25
ahojte,
:mee:
mam VAZNY problem-tento rok som neodolala petuniam a surfiniam, niektore som si dopestovala sama zo semiacka (nic narocne ) a BOLI KRASNE:-( ...lenže mi ich zacala OBHRYZAT daka pliaga - podotykam NIE JE VIDNO ani musky, larvy, husenicky, chrobaciky, vosky...proste NIC...a totalne im poohryzali listy...aj niektore kvety...postriekala som ich saponatovou vodou, postrekom APPLAUD W25...a NIC:-((((((((((((( listky su troska lepkave a FAKT som zufala, lebo netusim co to je...stitnicky? molice? cervce?
vie s tym niekto pomoct? hladala som aj na nete a nic som k tomu nenasla:-( ked to bude takto pokracovat, OHRYZU mi tie prisery cely zavesny kos:-( zaujimave je, ze ostatne kvety im
"nechutia"...
vopred dakujem za radu.
veva..
06.07.09,19:02
Skús použiť postrek ACTARA 0,8g. Je to vrecúško rozpustné vo vode. Pri okrasných rastlinách sa riedi 2l vody. Je to systémový prípravok, ktorý cez listy prechádza do celej rastliny a účinkuje asi 3 týždne.
A keď používaš APPLAUD, tak k nemu pridávaj CALYPSO.
kokteil
07.07.09,08:08
dakujem ti velmi pekne, uz aj bezim do zahradkarskych potrieb kupit tie pripravky, vyskusam-uvidim:-)
letula
09.07.09,18:26
Já mám podobný problém s ružou -mladou.Konečne vidím farbu prvého kvetu,ale listy!! Každý list je ako vyhryznutý.Nestačila som sa diviť,veď tam nevidím škodcu!! Tiež pomôže prípravok,ktorý bol odporučený pre miniružu? Dík!
veva..
09.07.09,19:07
Já mám podobný problém s ružou -mladou.Konečne vidím farbu prvého kvetu,ale listy!! Každý list je ako vyhryznutý.Nestačila som sa diviť,veď tam nevidím škodcu!! Tiež pomôže prípravok,ktorý bol odporučený pre miniružu? Dík!

Skús sa pozrieť, či tam náhodou nemáš nejakú húsenicu, alebo ak ju máš vonku nemôžu byť listy poškodené od silného dažďa. Ak sú skrútené listy, potom tam môžu byť vošky.
Valcake
09.07.09,20:28
Najpravdepodobnejšia je tá húsenica. Ja som na ružiach mala tiež, hľadala som a našla som ju. Splýva s listom, takže ťažko ju nájsť beštiu :eek:
Halli
09.07.09,20:48
Mne naposledy ohrýzli na balkone do pahýľov dva krásne rhododendrony aj sundavily veverice, dovtedy som im hovorila veveričky, teraz už len potvory :D zlikvidovali na balkonoch všetko, čo sa dalo v celom paneláku...tak možno aj to sú tie divné tvory u teba:D
kokteil
10.07.09,15:36
dakujem vopred za VSETKY cenne rady...
a ako prejav "ohryzeneho" zufalstva prikladam aj moje chuderky ( sorry, fotene to bolo za burky telefonom:D)
takze veverice to iste nie su - ledva ich mame v parku:D vtacence to nie su, husenica nikde...tak ja uz FAKT neviem...asi to budu dake mizerne krpate roztoce ci co:-( kazdopadne som na to uz supla DECIS...APPLAUD zabral len scasti...mizery sa najnovsie pustili do kvetov:mee::mee::mee:
pomoc, pomoc:mee: