Diska
02.08.05,00:40
Chcela by som poradit, dostala som vymenovanie clena dozornej rady, ktoremu sa bude mesacne posielat urcita suma penazi.

Je to zahranicny obcan, v nasej organizacii nieje vedeny, nie je zamestnanec, nic.

Ake odvody sa maju odvadzat ? /moj nazor je ze iba organizacia 0,8 perc/
Odvadza sa aj dan ?
Dakujem
Maňaska
02.08.05,04:19
Daň /preddavok na daň/ sa odvádza.

Do poistných fondov do 1.9.2005 sa z odmeny za dozornu radu neodvádza nič.
Téry
02.08.05,04:47
Od 1.9. plati ZP ako zamestnanec ale len vtedy, ak je povinne poisteny v SR. A to je vtedy, ak nie je zdravotne poistený v inom clenskom state.

Ak je teda napr. Rakusan a je poisteny v Rakusku pripadne idnde v EU, do ZP platit nebude ani od 1.9.
Bobina
14.03.06,20:52
Môžme si dať do nákladov poplatky za letenky a ubytovanie pre členov dozornej rady?? na základe akého paragrafu akého zákona??
Bobina
02.05.06,17:13
Môžme si dať do nákladov poplatky za letenky a ubytovanie pre členov dozornej rady?? na základe akého paragrafu akého zákona??
Je potrebné k tomu nejaká zmluva alebo dohoda??
Chobot
02.05.06,18:04
Môžme si dať do nákladov poplatky za letenky a ubytovanie pre členov dozornej rady?? na základe akého paragrafu akého zákona??
Je potrebné k tomu nejaká zmluva alebo dohoda??
Nie, toto sú pre firmu nedaňové náklady. Členovia Dozornej rady a akcionári sa dostavujú na zasadnutia a valné zhromaždenia na vlastné náklady. Niekde to už tu bolo preberané.

Tu som našie niečo, čo sa týkalo spoločníkov. To isté by mohlo platiť aj pre členov dozornej rady.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=20554&highlight=neda%F2ov%E9+n%E1klady