Ssamo
06.07.09,23:03
Dobrý Deň
nepoznali by ste nahodou nejake dobre rady pre trošku, ähm, teda nie trošku- podľa mňa dosť skrivenú chrbticu? Nie je to žiadná skolióza, nič chorobné, len skrivená chrbtica ktorá mi doteraz nevadila. (no situácia sa zmenila) :)
Asi 2x (asi pred mesiacom) ma ten chrbat trochu, teda riadne zabolel. Sice to sa to nestalo veľa krát a trvalo to kratko, predsa to nebolo nič príjemné. Keby ešte niekoho zaujímal môj vek: Mam 18
Stina
07.07.09,03:46
Skús cvičenie pod odborným dozorom.

Napr.: Pilates. Takmer storočná prax ukazuje, že neklamal
Spevní svalstvo, budete chodiť vystretí a chrbát vás prestane bolieť. Na stoličke obsedíte oveľa dlhšie bez toho, aby ste sa skrútili ako paragraf. to sa len chrbát a hlava vytiahnu do výšky, plecia budete držať správne a brucho bude ploché. Stačí, ak dodržíte niekoľko zásad, a vynikajúci výsledok sa čoskoro dostaví. :D
anitram
07.07.09,04:40
Mne bolo odporucene aj plavanie a dobra je aj fitlopta, na Pilates som chodila, mam aj doma plno DVD-ciek, ale nemam pevnu volu sa tomu dlhodobo venovat, ale kym som tam chodila, s chrbticou to bolo lepsie.
Casto ma bolel chrbat, ked mi chrbat ofukol prievan, dolezita je aj sebakontrola-nehrbit sa, aspon ked si na to spomeniem, tak sa vystriem a musim si zaklopat 10 rokov uz nemam take bolesti, ze som sa nemohla ani pohnut, ani lezat.
Zial chrbticu mam stale krivu a uz som sa vzdala nadeje, ze by som mohla mat krasny rovny chrbat.
Zdenka 0705
07.07.09,04:47
Ssamo, chcem len podotknúť, že krivá chrbtica sa rovná skolióza. Takže byť Tebou, neuspokojovala by som sa, že to nič nie je, aj keď si doteraz necítil žiadne obmedzenia, si mladý, ešte sa dá veľa napraviť. Pilates je dobrý, uvoľňovacie a naťahovacie cvičenia, podporí sa to svalstvo, ktoré je oslabené. Je leto, tak odporúčam plávanie, veľa plávania. Dobré by bolo vybaviť si nejaký liečebný pobyt na túto diagnózu, máš 18 rokov, myslím, že ešte spadáš pod A-čko poukaz, ale informuj sa u ošetrujúceho lekára. Tam získaš veľa rád a dobrých návykov a v konečnom dôsledku Ti takéto pobyty pomôžu. Dobre by bolo, keby si mohol chodiť do kúpeľov opakovane. Veľmi vhodné sú kúpele, kde máš plavecký bazén, pretože, bohužiaľ, nie všetky zariadenia sú takto vybavené.
legolas
07.07.09,05:38
....no, ja si myslím, že by si mal ísť k obvodnému lekárovi a ten by Ťa mal poslať na neurológiu, aby určil diagnózu odborník.
pasuliatko
07.07.09,07:51
ortopéd ;)
pasuliatko
07.07.09,07:53