Jeden
07.07.09,07:42
Chcel by som sa spýtať, moja manželka je u mňa zamestnaná. V októbri jej končí rodičovská dovolenka(dieťa dovŕši 3 roky). Manželka chce ísť na úrad práce , chce začať podnikať a má záujem o dotáciu. Kedy jej môžem dať výpoveď?
veronikasad
07.07.09,05:43
Chcel by som sa spýtať, moja manželka je u mňa zamestnaná. V októbri jej končí rodičovská dovolenka(dieťa dovŕši 3 roky). Manželka chce ísť na úrad práce , chce začať podnikať a má záujem o dotáciu. Kedy jej môžem dať výpoveď?
Počas rodičovskej dovolenky jej nemôžeš dať výpoveď. Nech si dá žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou ku dňu dovršenia 3 rokov veku dieťaťa.
Jeden
07.07.09,10:45
Ďakujem z a odpoveď. Na úrade práce dostane podporu, keď je rozviazanie pracovného pomeru dohodou?
Xanti
07.07.09,10:48
Ďakujem z a odpoveď. Na úrade práce dostane podporu, keď je rozviazanie pracovného pomeru dohodou? To že ukončí pomer dohodou jej nebráni sa registrovať na UP. A vyplácanie podpory na to nemá vplyv. Podporu v nezamestnanosti dostane ak má odpracované z posledných 4 rokov minimálne 3 roky ( ja osobne mám bordel v tom, či sa rodičovská dovolenka do toho zahrňa alebo nie ).
Tweety
07.07.09,11:01
To že ukončí pomer dohodou jej nebráni sa registrovať na UP. A vyplácanie podpory na to nemá vplyv. Podporu v nezamestnanosti dostane ak má odpracované z posledných 4 rokov minimálne 3 roky ( ja osobne mám bordel v tom, či sa rodičovská dovolenka do toho zahrňa alebo nie ).
Počas RD je v SP prerušené poistenie, takže ak sa neplatí dobrovoľné, ten čas na RD sa do nároku na podporu neráta.
Xanti
07.07.09,11:05
Počas RD je v SP prerušené poistenie, takže ak sa neplatí dobrovoľné, ten čas na RD sa do nároku na podporu neráta. Hovorím v tomto som absolutne mimo, viem že pred pár rokmi sa to zarátavalo. Dakujem.

Takže môžeme zhrnúť, že na UP môže ísť ale nárok na podporu v nezamestnanosti jej očividne nevznikne.
Tweety
07.07.09,11:08
Hovorím v tomto som absolutne mimo, viem že pred pár rokmi sa to zarátavalo. Dakujem.

Takže môžeme zhrnúť, že na UP môže ísť ale nárok na podporu v nezamestnanosti jej očividne nevznikne.
Ak si teda neplatila Dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, tak jej nárok nevznikne.
Xanti
07.07.09,11:10
Osobne
si myslím, že to veľa ludí nenapadne. Platiť si dobrovolne poistenie v nezamestnanosti. :eek: