porfin
02.08.05,06:45
Ahojte

Chcem sa opýtať čo je to REVOLVINGOVÝ úver??
A ako zaúčtujem to ,ak sa tento úver platil z kontokorentného úveru???
Som s toho jeleň...
porfin
02.08.05,05:26
Niečo som sa dočítala o revolvingovom úvere:
Revolvingový úver je termínovaný úver, ktorý môže byť obnovovaný za rovnakých podmienok, vždy však po ukončení jedného cyklu. Jedným cyklom rozumieme obdobie od poskytnutia úveru do jeho amortizácie. Revolvingový úver sa používa na financovanie stálych potrieb pracovného kapitálu. Čerpanie peňažných prostriedkov termínovaného úveru je prísne sledované úverovým pracovníkom. Splátky úveru sú vopred dohodnuté v splátkovom kalendári, ktorý je uvedený v úverovej zmluve.
V rámci revolvingového úveru môže klient opakovane vyčerpať nový úver až do výšky stanoveného limitu. Podmienkou začatia nového cyklu (vyčerpanie nového úveru) je plné splatenie úveru predchádzajúceho cyklu a plnenie všetkých ustanovení úverovej zmluvy zo strany klienta.

s toho mi vyplýva, že revolvingový úver príjmem ako "normálny" úver a splácam ho z kontokorentu .

je to tak správne??
Dianka
04.05.07,07:25
Našla som tu tento dosť starý príspevok - jediný o revolvingovom úvere.
My sme si ho obstarali tento rok, tak verím, že nie sme jediný a bude mi
niekto vedieť poradiť ako o ňom účtovať. Ja osobne by som zaúčtovala 321/231 vlastne všetky úhrady až do konečnej výšky úveru. Poplatky a
úroky z tohto úveru mi banka píše mínusom na bežnom účte a účtujem o
nich na 568 a 562. Je tento postup správny? Ďakujem za odpovede.
betka
04.05.07,09:33
Ide o krátkodobý úver kt. sa spláca z ďalšieho krátkeho úveru. Máte vlastne akokeby úver poskytnutý dlhodobo. Transformujú sa krátke peniaze na dlhé.
Tento úver je ako nejaké východisko z nudze, pretože ide o úver veľmi drahý a riskantný.
Z úveru uhrádzate priamo dodavateľské FA: 321/231
Poplatok súvisiaci s úverom: 568/221
Debetné úroky z krátkeho úveru: 562/221
wolfsvk
23.09.11,13:03
O revolvingovom úvere sa dajú informácie zohnať všade na internete ... Odporúčam http://pozicky-nebankove.info/revolvingovy-uver/