tinkastr
07.07.09,09:18
prosim vas , ak partner zostane doma s rocnou dcerkou na rodicovskej, cize bude poberatel rod. prispevku, bude sa o nu celodenne starat, nebude pracovat, je povinny platiti vyzivne na syna z predchadzajuceho manzelstva?ak ano v akej vyske a ma to platit z rod. prispevku, ktory je na dcerku? ak nie treba to riesit sudne, alebo automaticky nemusi, pokial je na rodicovskej? dakujem za odpoved
zajo
07.07.09,07:22
prosim vas , ak partner zostane doma s rocnou dcerkou na rodicovskej, cize bude poberatel rod. prispevku, bude sa o nu celodenne starat, nebude pracovat, je povinny platiti vyzivne na syna z predchadzajuceho manzelstva?ak ano v akej vyske a ma to platit z rod. prispevku, ktory je na dcerku? ak nie treba to riesit sudne, alebo automaticky nemusi, pokial je na rodicovskej? dakujem za odpoved
samozrejme že je povinný platiť na syna
veronikasad
07.07.09,07:29
prosim vas , ak partner zostane doma s rocnou dcerkou na rodicovskej, cize bude poberatel rod. prispevku, bude sa o nu celodenne starat, nebude pracovat, je povinny platiti vyzivne na syna z predchadzajuceho manzelstva?ak ano v akej vyske a ma to platit z rod. prispevku, ktory je na dcerku? ak nie treba to riesit sudne, alebo automaticky nemusi, pokial je na rodicovskej? dakujem za odpoved
Problematiku výživného upravuje tretia časť zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zákon určuje, že každý rodič je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 percent zo sumy životného minima na zaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa.

mimotemyNapísala by si takto otázku, ak by sa jednalo o výživné na tvoje dieťa ?
tinkastr
07.07.09,08:33
pokial by byvala manzelka nezila nadstandardne a nezakazovala synovi stretavat sa s otcom, lebo ma novu rodinu, a on je pre neho obycajny a chudobny,tak by som taketo nenapisala. ale dakujem za odpoved, skoda, ze sa vzdy pozera iba na otcov , ze su ti zli:(((
Chobot
07.07.09,08:42
prosim vas , ak partner zostane doma s rocnou dcerkou na rodicovskej, cize bude poberatel rod. prispevku, bude sa o nu celodenne starat, nebude pracovat, je povinny platiti vyzivne na syna z predchadzajuceho manzelstva?ak ano v akej vyske a ma to platit z rod. prispevku, ktory je na dcerku? ak nie treba to riesit sudne, alebo automaticky nemusi, pokial je na rodicovskej? dakujem za odpoved

Ak nechce platiť výživné, lebo sa zmenili jeho finančné pomery, tak musí dať na súd návrh na zmenu výšky výživného. AK súd rozhodne o zmene (znížení) výživného, tak od právoplatnosti rozsudku bude platiť inú sumu. Kým súd nerozhodne, je povinný platiť sumu, ktorou ho zaviazal súd v predošlom rozsudku. Je jedno, či je na rodičovskej dovolenke alebo nie. Sumu je povinný platiť.
tinkastr
07.07.09,08:48
dakujem za odpoved