JuloH
07.07.09,09:23
Ahojte
Kedy vznikne mobilnému operátorovi pri ukončení zmluvy daňová povinnosť?
Je to deň ukončenia zmluvy, alebo až deň vystavenia faktúry, v zmysle § 19 ods. 3 zákona o DPH?
kkllc
16.07.09,05:13
Za mesiac 1 - 5.2009 nám chodili FA od mobilného operátora, kde nebol napísaný náš údaj : IČ DPH. Zavolala som im a poslala FA späť a oni ich opravili,(dopísali rukou, podpis, pečiatka, ale dátum opravy je 10. 7. 2009).
Mohli sme odpočítať DPH v príslušných mesiacoch keď bola daň. povinnosť? Prešlo by to pri daň. kontrole?
Martin Mocko
16.07.09,05:21
Za mesiac 1 - 5.2009 nám chodili FA od mobilného operátora, kde nebol napísaný náš údaj : IČ DPH. Zavolala som im a poslala FA späť a oni ich opravili,(dopísali rukou, podpis, pečiatka, ale dátum opravy je 10. 7. 2009).
Mohli sme odpočítať DPH v príslušných mesiacoch keď bola daň. povinnosť? Prešlo by to pri daň. kontrole?

Keby si tento údaj dopísala normálne sama, tak sa nič nedeje. Je splnený zákon o účtovníctve o náležitosti daňového dokladu...i zákon o DPH. Nikde nie je uvedené, že tento údaj nemôže byť dopísaný rukou. Ja takto bežne opravujem doklady, pokiaľ chýba IČ DPH alebo IČO. Samozrejme chybný názov alebo adresu vraciam späť.
kkllc
16.07.09,05:40
No tu na porade som čítala, že to musí byť riadne opravené, kto a kedy to opravil a aj pečiatka dodávateľa.
Lotarka
16.07.09,06:08
Ahojte
Kedy vznikne mobilnému operátorovi pri ukončení zmluvy daňová povinnosť?
Je to deň ukončenia zmluvy, alebo až deň vystavenia faktúry, v zmysle § 19 ods. 3 zákona o DPH?

Podľa mňa, ich daňová povinnosť vzniká posledným dňom dodania služby.