sultanko
07.07.09,09:46
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či právnická osoba - eseročka môže mať založený v banke účet, ktorý nemá povahu podnikateľského účtu, ale klasického osobného. Teda, či si môžem založiť účet pre s.r.o. v M-bank, čiže by to bolo bez poplatkov. Dakujem velmi pekne.
Lenka1979
07.07.09,07:54
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či právnická osoba - eseročka môže mať založený v banke účet, ktorý nemá povahu podnikateľského účtu, ale klasického osobného. Teda, či si môžem založiť účet pre s.r.o. v M-bank, čiže by to bolo bez poplatkov. Dakujem velmi pekne.


Ak Vám to banka ako spoločnosti umožní a budete z neho robiť čisto firemné transakcie, tak prečo nie? myslím,že problém by nemal byť, je na spoločnosti kde si chce účet založiť.
Onko
07.07.09,08:08
Ak Vám to banka ako spoločnosti umožní a budete z neho robiť čisto firemné transakcie, tak prečo nie? myslím,že problém by nemal byť, je na spoločnosti kde si chce účet založiť.

Myslím, že problém bude práve zo strany banky, že to neumožní.
sultanko
07.07.09,08:17
Ďakujem. A nemôže byť založený účet pre s.r.o. ako osobný účet v banke na meno konateľa, jediného spoločníka?
Xanti
07.07.09,08:20
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či právnická osoba - eseročka môže mať založený v banke účet, ktorý nemá povahu podnikateľského účtu, ale klasického osobného. Teda, či si môžem založiť účet pre s.r.o. v M-bank, čiže by to bolo bez poplatkov. Dakujem velmi pekne. Ale ved mBank má aj účty pre s.r.o. a nie sú až tak drahé ako v iných bankách, tuším prevody za 0,01 € viem, že je to viac ako 0 € ale banka si všimne, koľko je robených pohybov na osobnom účte a môžu z toho byť problémy.
grammatika
07.07.09,08:27
podnikateľský účet pre sro musí byť na meno spoločnosti a nie na konateľa.
Onko
07.07.09,08:52
Ale ved mBank má aj účty pre s.r.o. a nie sú až tak drahé ako v iných bankách, tuším prevody za 0,01 € viem, že je to viac ako 0 € ale banka si všimne, koľko je robených pohybov na osobnom účte a môžu z toho byť problémy.

mBank má podnikateľské účty zatiaľ len pre živnostníkov, takže nezostáva nič iné, než si účet pre s.r.o. založiť inde.
Lenka1979
07.07.09,08:59
mBank má podnikateľské účty zatiaľ len pre živnostníkov, takže nezostáva nič iné, než si účet pre s.r.o. založiť inde.


...ak je to tak, tak sultanko-tu máš odpoveď.
sultanko
07.07.09,09:09
Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný dník:).