akleda
07.07.09,11:04
Ahojte potrebovala by som pomoc s fa do zahraničia (Čiech) odberateľ je identifikovaný pre daň v ČR). My ako dodávateľ sme platci DPH v SR .
Od januára do júna 2009 sme dodali odberateľovi do Čiech šrot v množstve napr. 1000 t. Fa sme vystavili podľa §43 odst. 1- oslobodené od dane. Teraz mám vystaviť faktúru do ČR za služby spojené s evidenciu nákupu, predaja a finančnými nákladmi za odobraté suroviny 1€/tonu t.j.
1000t x 1€ = 1000€ Nie som si istá či faktúra bude bez DPH prosím poraďte ďakujem a želám pekný deň.
DušanČ
07.07.09,09:31
Pre dodanie služieb do iného členského štátu pri fakturácii platia obdobné pravidlá, ako pri dodávke tovaru (až na malé výnimky). Viď § 15, ods. 7 a 8 zákona o DPH.
akleda
07.07.09,10:46
Ďakujem za odpoveď pomohla mi, už v tom mám jasno.
Fany
17.09.09,09:23
V daňom priznaní na DPH potom tento údaj bude v ktorom riadku? Bude tam vôbec?
Ďakujem.
adabirk
17.09.09,09:38
- ak službu, ktorú poskytujete zaradíte podľa § 15 zákona o DPH do niektorého odseku a zistíte, že podľa predmetného ustanovenia je miestom dodania služby iný členský štát, uvedené dodanie sa do daňového priznania na DPH nedáva,
- zvážte však kde sa zaradíte - dodanie služieb do iného ČŠ je veľmi špecifické a záleží od toho o akú službu konkrétne ide.
Na začiatku platí základné pravidlo, ktoré je uvedené v ods. 1 a potom treba zistiť, či sa pri svojich službách nenájdete v ostatných odsekoch. Ak sa nenájdete ani v jednom z nich, tak platí základné pravidlo v ods. 1 - miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, t. j. zdaňuje sa na Slovensku.