grupe
07.07.09,12:16
Chcem a poradiť, či účtujem správne.
Ide o faktúru za grafické práce. Dodávateľ nám zhotovuje reklamné tabule, ako aj nálepky, rôzne prospekty, ktoré obsahujú naše reklamy, ako aj reklamy našich zmluvných partnerov, s ktorými máme zmluvy o reklame. Ako správne účtovať?? ak ide napr. o nálepky partnerov,a lebo našeho loga? reklama 518 ? alebo nálepky 501, ak ide o obaly na spisy s graficky upravenými logami. A ak ide o napr. výrobu permanentiek - na naše podujatia, a graficky ich upravuje a potom aj vytlačí??
Rozalaia
12.07.09,11:31
Sluzby spojene s vyrobou reklamy by som uctovala na 518, reklamne predmety na 501.
Pritom by som oddelene sledovala naklady na reklamu pre moju firmu a firemnych klientov. Napr, 51801 sluzby na moju reklamu a 51802 sluzby na klientsku reklamu. A ak potrebujes jednotlive reklamne akcie pre klientov sledovat oddelene, tak v ramci 51802 s pouztim stredisk ....
Pri reklame vsak upozornujem DOBRE si odkladat vzorky, podklady a dokumentaciu, aby boli dodrzane a preukazatelne vsetky "znaky" zakladnej - danovo uznanej reklamy.
mudroš
14.07.09,13:49
Súhalsím s predchádzajúcim. Iba ak by bola reklamná tabuľa dostatočne drahá (vrátane grafických prác) účtovali by sa aj grafické práce na 042.