megiTT
07.07.09,13:37
Zdravím všetkých, potrebujem poradiť. Máme nový obklad a dlažbu v kúpeľni, ale nie som spokojná s farbou škárovacej hmoty.Je tmavšia ako som si predstavovala. Dá sa s tým niečo robiť?...počula som že trochu môže vyblednúť od sava (domestosu) alebo octu, resp. kyselka, sóda biakrbóna....len neviem či to nenaruší struktúru škárovacej hmoty....pls help nech sa na to nemusím pozerať niekoľko rokov...:) vďaka
220870
07.07.09,17:00
Ocot ako taký alebo lepšie povedané kyselina octová rozpúšťa cemet.Základný materiál špárovky je cement.
Soňurka
08.07.09,06:12
Tak toto sa práve stalo aj mne... Tiež by som prijala nejakú dobrú radu, ako sa dá zosvetliť, prípadne zmeniť farba už zafugovaného obkladu.
Ďakujem pekne
megiTT
08.07.09,17:00
Tak toto sa práve stalo aj mne... Tiež by som prijala nejakú dobrú radu, ako sa dá zosvetliť, prípadne zmeniť farba už zafugovaného obkladu.
Ďakujem pekne
no ja jeden poznám :)...kúpiť taký špeciálny nožík a špárovku vyškrabať:)..lenže to je robota pre vola....
ski555
09.07.09,18:05
žiadne prípravky určite nie,nemusí špárovka všade rovnako vyblednúť a čo potom?už asi len ten nožík,ak len fugovku,tak potom ozaj len vyškrabať.Viem,že som nepotešil,je mi ľúto
megiTT
11.07.09,05:02
žiadne prípravky určite nie,nemusí špárovka všade rovnako vyblednúť a čo potom?už asi len ten nožík,ak len fugovku,tak potom ozaj len vyškrabať.Viem,že som nepotešil,je mi ľúto
ďakujem, ...som si aj myslela, už sa s tým začínam zmierovať :)
Janiča
11.07.09,06:49
Ja som tmavošedú spárovačku, ktorá sa mi nepáčila, napriek tomu, že som si ju mesiac pred tým vybrala, pretrela bielou farbou Caparol (to je umývateľná farba na steny). Mám to tak tri roky a je ako nová. Dala som dve vrstvy. Je pravda, že to bola fuška, pretože pri natieraní sa znečistili čiastočne aj obkladačky, ale tie som potom po uschnutí farby pretrela vlhkou handrou a špachtlou išla prebytočná farba z obkladačiek ľahko zoškrabať. Robila som to po častiach asi týždeň. Ale stálo to za to.
220870
11.07.09,16:09
Ja som tmavošedú spárovačku, ktorá sa mi nepáčila, napriek tomu, že som si ju mesiac pred tým vybrala, pretrela bielou farbou Caparol (to je umývateľná farba na steny). Mám to tak tri roky a je ako nová. Dala som dve vrstvy. Je pravda, že to bola fuška, pretože pri natieraní sa znečistili čiastočne aj obkladačky, ale tie som potom po uschnutí farby pretrela vlhkou handrou a špachtlou išla prebytočná farba z obkladačiek ľahko zoškrabať. Robila som to po častiach asi týždeň. Ale stálo to za to.
Niektoré ženy majú nervy z ocele ... ,alebo keď si raz niečo zaumienia tak to musí byť.Ak je to tak ako píšete ,tak mi dovolte vyjadriť svoj obdiv nad vašou šikovnosťou.
Janiča
12.07.09,05:36
Ďakujem, bola k tomu potrebná určitá dávka trpezlivosti, ktorá sa mi už asi v tretine práce minula, ale nemohla som to nechať nedorobené. Pri stavbe domu a pri neporiadnych remeselníkoch som musela robiť aj iné, oveľa nepríjemnejšie práce. :-)
bupi
12.07.09,17:55
Ja som tak skrabala celu kupelnu obycajnym nozom, ale bolo to hned v ten den ako nasi super majstri dali tmavohnedu sparovku na takmer biele dlazdice, aj ked steny maju biele sparovky a rovnake dlazdice. By ste neverili, ako maju poniektori esteticke citenie:cool:
220870
12.07.09,19:39
by ste neverili ako sú podktorí investori schopný všetko do...... a môžem im rozprávať čo chcem ,oni to chcú a hotovo.......potom keď je vymalováno nadávajú na majstrov.Mám veľa prípadov keď som si povedal svoj názor a škoda písať.Som sa zapovedal že nikdy nikomu do ničoho kecať nebude ,čo si donesú to majú.Na Jar sme dávali ružovú špárovku na Fialové obklady, škoda slov ale chceli to.
ski555
13.07.09,18:52
no tiež mám dnešný príklad,vyšpárovaný obklad,poumývaný a vyťahané fugy do hladka a prekážal prach a obklade,myslel som si svoje,nech sa páči umyte ihned čistiacimi prostriedkami ešte nevyzretú špárovku,ale radšej najprv zaplatte
megiTT
14.07.09,07:52
ja by som to dala vyškrabať tým majstrom :)...ale chápem to odhodlanie:)
megiTT
14.07.09,08:06
by ste neverili ako sú podktorí investori schopný všetko do...... a môžem im rozprávať čo chcem ,oni to chcú a hotovo.......potom keď je vymalováno nadávajú na majstrov.Mám veľa prípadov keď som si povedal svoj názor a škoda písať.Som sa zapovedal že nikdy nikomu do ničoho kecať nebude ,čo si donesú to majú.Na Jar sme dávali ružovú špárovku na Fialové obklady, škoda slov ale chceli to.
Ja si tiež myslím že za výber špárovačky si má zodpovedať investor. Keby chcel aj fialkovo kamilkovú - veď on sa na to bude pozerať, a ľudia majú rôzny vkus:)
ski555
14.07.09,16:54
špárovku vždy nechať na majiteľa je to veľmi doležitá vec
amoo
15.07.09,08:31
Ak je na sadrokartone neriskoval by som ak nemusim vyskrabavat sparovku, po mojej skusenosti ako ta moja sparovka vyzera: diery ryhy, drsne, hrubo inde tenko, na buduce si necham urobit obklad a spary si urobím sám, a este pri pokladani obkladu bolo zvykom namocit ho do vody teraz ak sa dava na sadrokarton lepidlom sa to nerobí? bude to drzať,
Hop377
15.07.09,08:54
Nie dnes sa uz nedoporucuje namacat.
alla66
15.07.09,09:36
Nie dnes sa uz nedoporucuje namacat.

...nenamáčať... Platí to iba na sadrokarton, alebo aj na klasickú omietku?
Hop377
15.07.09,09:44
Aj.
ski555
15.07.09,17:00
kedysi kedysi neboli lepidlá ako teraz možete namáčať,nešpekuloval by som ale nad tým zbytočne,ale potom sa nečudujte nad výsledkom,ak to lepidlo nebude držať,proste dodržať nanesenie lepidla na podkladovú plochu a natrieť lepom obklad,alebo dlažbu,nevkladať suchý povrch,ale žiadnu vodu.
alla66
15.07.09,17:12
kedysi kedysi neboli lepidlá ako teraz možete namáčať,nešpekuloval by som ale nad tým zbytočne,ale potom sa nečudujte nad výsledkom,ak to lepidlo nebude držať,proste dodržať nanesenie lepidla na podkladovú plochu a natrieť lepom obklad,alebo dlažbu,nevkladať suchý povrch,ale žiadnu vodu.
..jasné, predtým sa lepili len s cementovou maltou:rolleyes:

Trošičku som nepochopila Tvoj vyznačený text:confused:
amoo
16.07.09,06:55
Aby som si doplnil vedomosti pre buducnost teda ak sa dava obklad na sadrokarton do kupelky, (ten je nejaky specialnejsi ako bezny, zeleny ci aky) staci naniest lepidlo len na suchu obkladacku a prilepit ju tlakom? tak by to malo byt spravne? dakuje za rady
ski555
17.07.09,18:09
nie jednoducho lepidlo sa nanesie na obkladanú plochu,podľa potreby hrúbky lepu hrebeň 8 al. 10 mm a potom sa natrie aj obkladačka,proste mokré do mokrého a nemože sa stať,že ju tak ľahko odtrhneš / dodávam na obklad len tenkú vrstvu lepu/
220870
17.07.09,18:31
nie jednoducho lepidlo sa nanesie na obkladanú plochu,podľa potreby hrúbky lepu hrebeň 8 al. 10 mm a potom sa natrie aj obkladačka( LEPIDLOM),proste mokré do mokrého a nemože sa stať,že ju tak ľahko odtrhneš / dodávam na obklad len tenkú vrstvu lepu/